Природа Холодного Яру, історична і культурна спадщина
Природа Холодного Яру, історична і культурна спадщина є сакральним місцем для всього українського народу. Його природа (ліси, яри, вікові дерева) охороняли наших дідів, які боролися за незалежну Україну.
Природа Холодного Яру,історична і культурна спадщина є сакральним місцем для всього українськогонароду. Його природа (ліси, яри, вікові дерева) охороняли наших дідів, якіборолися за незалежну Україну. Обов'язок і завдання сучасного поколіннязберегти на майбутнє ту природу, яка формувала ідентичність українськогонароду.
З метою охорони,збереження в природному стані унікального, цінного в науково-пізнавальному,культурному й історичному аспектах природного масиву, покращення екологічногостану регіону, відповідно до Указів Президента України «Про заходи щододальшого розвитку природно-заповідної справи в Україні» від 23.05.2005 №838, «Пророзширення мережі та територій національних природних парків та іншихприродно-заповідних об’єктів»від 01.12.2008 №1129/2008,Закону України «Про природно-заповідний фонд України», Закону України «Прозагальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на200-2015 роки», розпорядження Кабінету Міністрів України від 08.02.2006 №70-р«Про схвалення Концепції Загальнодержавної програми розвитку заповідної справина період до 2020 року», Національної програми оздоровлення Дніпра таполіпшення якості питної води було оформлено необхідні документи для створенняв Чигиринському і Кам’янському районах Черкаськоїобласті Національного природного парку «Холодний Яр».
Нажаль, місцеві жителівисловили недовіру тому, що створення парку змінить на краще життя односельців,і висловили нерозуміння, чому у сьогоднішній важкий час для країни посталопитання створення національного природного парку.
Аргументувати небажаннястворювати Національний природний парк тим, що не буде змоги вирубувати дереваі опалювати своє помешкання, - це найлегший шлях, і у той же час не направленийна майбутні перспективи, які надає історико-культурні,природні особливості регіону. Спалювати дерева – це не єдиний інструментзабезпечення енергонезалежності району, регіону. Для вирішення цього питанняіснують інші можливості, наприклад впровадження використання відновлювальнихджерел енергії за прикладом пілотних проектів проведених ПРООН в Україні.
Як виявилось, останнішість років ігнорувалось проведення будь-якого інформування про альтернативніможливості території, які мають увійти до нацпарку. Людина має право на вибір,представники держави на місцях мають забезпечити реалізацію цього правапоширюючи інформацію про новітні механізми забезпечення енергонезалежності.
Держлісагенство України,у свою чергу, акцентує увагу на тому, що ДП «Кам’янський лісгосп», землі якогопропонуються до складу Національного природного парку здійснює відрахуванняобов’язкових платежів, сумлінно сплачує податки до державного та місцевогобюджетів. Водночас необхідно розуміти, що це зобов’язання, свого роду фундаментподальшої успішної роботи, а не особливе досягнення. Особливість земель, якімають ввійти до Національного природного парку «Холодний Яр» не в тому, що вониє частиною лісгоспу та мисливських угідь. Особливість Холодного Яру – це історичнаі культурна спадщина земель, які є сакральним місцем для всього українськогонароду.
Створення Національногоприродного парку "Холодний Яр" - це ще одна можливість розвивати "зелений туризм", залучатинові інвестиції, позиціонуючи себе як екологічно чистий регіон. Крім того,питання втрати робочих місць не виникне, адже для утримання в належному стані нацпаркунеобхідні кваліфіковані працівники. Фактично, це можливість розширити функціїтериторій, залучаючи при цьому місцеве населення.
Наразі інформаційне полеразом з роз’яснювальною роботою, презентаціями шляхів реалізації можливостейрегіону у повному обсязі – відсутні. Вибору немає. Тільки рубати і добросовісносплачувати податки.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Тести заходів контролю: коли і як виконувати 434
- Гра в імітацію 346
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 208
- Втрачені мільйони: як місцеві бюджети недоотримують через неефективне використання земель 112
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 9141
-
Українські зброярі нарощують виробництво. Але держава не може забезпечити збут
Бізнес 7829
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 7396
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6194
-
У країнах ЄС ціни на вершкове масло зросли на 40%. Україна скорочує експорт
Бізнес 4747