Соціальний вплив та інвестиції в нерухомість
Люди консультуються з знайомими, вивчають блоги, портали, форуми при обрані житла. Але жодне з цих джерел інформації не дає реальних фактів про ситуацію з об’єктом незавершеного будівництва.
За 15 років юридичної практики у мене були різні клієнти: були люди, які мали незліченну кількість грошей і вважали купівлю 3-, 4-, 5- кімнатних апартаментів вигідною інвестицією на майбутнє, були й родини які збирали на однокімнатну квартиру п’ять і більше років. Важливим аспектом і у перших, і у других була думка та досвід інших.
Я часто чув від клієнтів типову історію про родичів, друзів, знайомих, які купували по певним принципам і вони хочуть так само: перший внесок 30%, розтермінування на 24 місяці, угоду купівлі продажу і саме в цьому будинку, і байдуже, що є проблеми з документами, інші ж купили. Керуватись думкою інших при виборі нерухомості не дуже хороша стратегія в більшості випадків, тим більше це не замінює процес самостійного прийняття рішення.
Коли ви йдете на матч з футболу чи концерт у незнайомому місці — то перед початком рухаєтесь за натовпом, таким чином практично безпомилково потрапите на місце подій. За аналогією, якщо ви бачите, що люди швидко покидають кінотеатр, торговий центр, то приймете рішення утриматись від відвідин. Пропоную експеримент, наступного разу, коли побачите групу людей, яка пильно вдивляється в певному напрямку, спробуйте не зробити те ж саме. Можу закластись, що вам це не вдасться, адже це інстинктивні дії, які називаються соціальним впливом, вони закладені в поведінці людини й в більшості випадків є дуже корисними.
Соціальний вплив також спрацьовує при виборі нерухомості. Люди часто консультуються зі знайомими, які вже придбали квартиру, схильні довіряти інформації на форумах і обговореннях. З одного боку — це дає можливість детально вивчити інформацію про об’єкт, а з іншого, жодне з цих джерел інформації не надає реальних фактів про ситуацію з об’єктом незавершеного будівництва.
Добре, коли будівництво без проблем і забудовник здає його вчасно, тоді щасливі інвестори роблять ремонт й живуть, як в казці, довго і щасливо в омріяній квартирі. Проте, у випадку кризової ситуації, наприклад, у забудовника проблеми з документами й будівництво зупинилось. Інвестор цього не знав і не передбачав, вклав гроші й чекав на квартиру. Криза сталась, інвестор не знає що робити й куди бігти, в цьому випадку ані друзі, ані родичі, ані коментатори з форуму не зарадять. Отож розлючений, засмучений інвестор оббиває пороги всіх можливих установ в надії отримати свою квартиру.
Тож слідувати за думкою оточуючих, обираючи в яку новобудову вкладати гроші, погане рішення. Інвестування вимагає критичного мислення та вміння йти проти натовпу. Правильне рішення можна прийняти лише самостійно: маючи всі факти, обдумавши всі можливі варіанти та звернувши увагу на ризики, а для цього необхідно мати фахові знання в галузі, яка є відмінною від професії.
У сфері купівлі нерухомості хорошими порадниками є юристи, нотаріуси та деякі рієлтори — це ті люди, які володіють більшою інформацією, ніж сусід, який купив квартиру, чи коментатор на форумі.
Якщо ви хочете бути успішним інвестором, який в результаті отримує свою омріяну квартиру, то не соромтесь консультуватись з фахівцями з нерухомості й не бійтесь приймати самостійних рішень.
- Увольнение с военной службы, родители - инвалиды Віра Тарасенко вчора о 20:04
- Інноваційна стійкість – запорука розвитку під час кризи Єгор Осадчук 31.01.2025 20:39
- Як штучний інтелект і дата-центри стимулюють глобальний попит на мідь Ксенія Оринчак 31.01.2025 10:37
- Спільна власність та спадкування: мрії та реальність у лабіринті правових зв'язків Світлана Приймак 31.01.2025 10:09
- Інтернет-реклама, що уникає бана. Але так буде не завжди Богдан Кашаник 30.01.2025 15:24
- Тренди українського фінтеху 2025: адаптація до викликів і нові можливості Сергій Сінченко 30.01.2025 15:08
- Як обрати правильного партнера для співпраці в рамках моделі Build-Operate-Transfer (BOT) Ніна Гузей 30.01.2025 14:21
- Освіта майбутнього: які революційні зміни потрібні Україні? Любов Шпак 30.01.2025 13:21
- Чому ми знаємо багато, але не діємо? Катерина Мілютенко 29.01.2025 22:23
- Економічні бульбашки: причини виникнення, характеристика та основні цикли Юрій Асадчев 29.01.2025 15:43
- "Нові" гарантії для бізнесу: чи зупинять вони безпідставні кримінальні провадження? Богдан Глядик 29.01.2025 15:16
- Українська міграція до Польщі: виклики, можливості та наслідки Сильвія Красонь-Копаніаж 29.01.2025 14:41
- Найбільший банк Нідерландів ING Group залишає росію після більш ніж 30-річної присутності Володимир Горковенко 29.01.2025 12:26
- Діти під прицілом Богдан Кашаник 28.01.2025 23:01
- Точний прогноз, що змінює все Наталія Качан 28.01.2025 21:10
- Точний прогноз, що змінює все 101
- Українська міграція до Польщі: виклики, можливості та наслідки 81
- Скасування Господарського кодексу України: необхідність чи передчасність? 80
- Модна усмішка: Як сучасна ортодонтія змінює стандарти краси 74
- Встановлення опіки над майном зниклої безвісти особи: що змінилося? 74
-
Тюрма за допомогу? Хто і чому блокує підтримку України в ЄС – перелік країн
2366
-
В Україні не вистачає сховищ для 1 млн тонн картоплі, це дестабілізує ринок
Бізнес 2127
-
Тисяча і одна проблема. Як амбітний проєкт міста Неом опинився на межі закриття
Технології 1669
-
Бізнес-тиждень: Ахметов завезе кокс зі США, Київстар купує таксі, де мобілізованим платять більше
Бізнес 1654
-
Молдовагаз замінила Газпром у Придністров'ї: першу партію газу вже доставили
Бізнес 1283