Екватор конкурсу в ДБР. Що маємо і на що сподіваємось?
На екваторі конкурсного відбору маємо результат – список із 19 конкурсантів, котрі боротимуться за право очолювати ДБР у наступних етапах.
Будь-який конкурсний відбір – цетехнологія, тобто послідовність різних за формою і змістом етапів, спрямованихна досягнення єдиного кінцевого результату – обрати кращого (-их). Це означає,що остаточний результат не залежить відякогось одного етапу, а є наслідком комплексу заходів відбору. Технологіяконкурсу дозволяє сформувати цілісне уявлення про кандидата, що складається зтаких пазлів, як рівень його професійної підготовки, ділових та особистіснихякостей, біографічних даних і т.д.
Сьогодні існує ціла наука конкурсноговідбору персоналу, в межах якої найбільш релевантними вважаються наступніметоди: тестування, ситуаційне моделювання, рольові ігри, дискусія, публічний виступ,аналіз документів, оцінка рефератів та експертне опитування.
Якщо уважно ознайомитися зі статтею 5Регламенту Конкурсної комісії, проаналізувавши передбачені в ній етапи, вимогипро надання кандидатами есе, публічного захисту свого бачення перших кроків накерівній посаді в ДБР, послухати питання на співбесідах, то стане очевидним, щокомісія прагне забезпечити максимально об’єктивну технологію конкурсноговідбору. Тим більше, що мова йде про обрання керівного тріумвірату одного зключових органів в правоохоронній системі країни.
На даний момент пройдено вже половинуетапів конкурсу. За результатами кількох тестувань та шерегу співбесід, комісіявизначила кандидатів з кращою комбінацією професійних знань та управлінськимпотенціалом (включаючи розуміння адміністративних завдань, зокрема якпобудувати структуру ДБР від центрального рівня до територіальних управлінь).Тести складали і проводили експерти, в тому числі із міжнародних організацій,есе і свої бачення діяльності ДБР кандидати захищали публічно. Спостерігати запроцесом тестування завдяки прямій трансляції могли всі охочі, дляпредставників ЗМІ монітори були виведені в окремий зал, поспілкуватися зкандидатами журналісти мали змогу відразу після здачі ними тестів.
Відтак, на екваторі конкурсного відборумаємо результат – список із 19 конкурсантів, котрі боротимуться за правоочолювати ДБР у наступних етапах. Тих, хто рахує бали кандидатів і на ційпідставі визначає «фаворитів» конкурсу, хотілося б ще раз закликати прочитатирегламент і «теорію конкурсів» - підсумки кожного етапу не сумуються дляфінального відбору. Якщо конкурсант набирає найбільшу кількість балів,наприклад, за співбесіду, це аж ніяк не робить його фаворитом конкурсу загалом.Його показник – відображення його успіху саме під час співбесіди. Високірезультати на окремому етапі конкурсу автоматично не роблять жодногопретендента керівником ДБР і навіть не дають йому жодних пріоритетів, звичайно,окрім пропускного квитка до наступного етапу.
Друга частина конкурсу, яка розпочнетьсянезабаром, має метою перевірку і тестування кандидатів за одним з найважливішихкритеріїв – критерієм доброчесності. По суті, всі попередні методи відбору булиспрямовані на виявлення професіоналів, чиї знання, навички і досвід дозволили бефективно керувати Державним бюро розслідувань. Але чи завжди професіонал (ізсистеми чи поза нею) здатен очолювати надважливий орган з ключовимиправоохоронними функціями? Чи достатньо одного лише професіоналізму для цього?Очевидно, що ні. Такий суто технократичний, позитивістський підхід залишає задужками вкрай значущі морально-етичні якості кандидата. Тому другий етапвключатиме спецперевірку, власне тест на доброчесність, а такожпсихофізіологічне випробування на поліграфі. «Детектор брехні» вперше на законодавчомурівні застосовуватиметься в такого роду конкурсах як окремий етап з метоювиявлення можливих правопорушень, вчинених претендентом на посаду в минулому. Результати такого дослідження не є відсіювальними, але якінформація ймовірного характеру будуть використані під час проведенняспівбесіди з конкурсантом. Тієї самої заключної співбесіди з рейтинговимголосуванням, котра й визначить остаточних переможців конкурсу.
В цій частині конкурсного відбору позиціягромадськості набуває особливого значення. Не політиканство, не зрадофільство іне спекуляції чи гадання, а конкретні персоналізовані питання, котрі хвилюютьчи, на думку будь-якого небайдужого громадянина, не дозволяють конкретномукандидату обійняти посаду в ДБР, на яку він претендує.
Безумовно, що всі порушені конкретні питаннябудуть вивчені наскільки це практично можливо і стануть предметом обговорення зкандидатом на співбесіді. Адже зрілість суспільства полягає у здатності робитисвідомий вибір, керуючись об'єктивними фактами і обставинами
Вирішальна співбесіда буде складною,бо інакше неможливо. А значить, інакше й не буде.
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко вчора о 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов вчора о 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв вчора о 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак вчора о 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін вчора о 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк вчора о 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 22.12.2024 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан 22.12.2024 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1396
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 686
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 316
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 201
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 8125
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 3784
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
3153
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2763
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 2636