Про що говорять перші аукціони ProZorro.Продажі?
В системі ProZorro.Продажі відбулися перші аукціони, кількість відкритих лотів зростає - вже є можливість робити перші висновки та прогнозувати розвиток системи.
Система ProZorro.Продажі - це мережа онлайн-майданчиків, створених для проведення аукціонів з продажу майна. Фактично, ця система є аналогом відомої всім ProZorro, але створеним не для електронних закупівель, а для продажів. Першопочатково, проект створювався як альтернативний спосіб реалізації активів збанкрутілих банків: Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, до якого за Законом переходять всі активи ліквідованих банків має також відшкодувати вкладникам їх депозити. Для того, аби отримати необхідні для цього кошти, Фонд повинен реалізувати активи ліквідованих банків, і саме тут на допомогу приходить ProZorro.Продажі.
Нова система працює за тими ж принципами, що і “закупівельна” ProZorro: прозорість, відкритість, чесна конкуренція. Метою оригінального ProZorro була максимальна економія на закупівлях, а метою ProZorro.Продажі є якомога вигідніша реалізація активів ФГВФО для максимального прибутку. Далі планується застосування системи у приватизаційних процесах, робота із іншим державним майном.
Нова система орієнтується не лише на продаж майна ФГВФО: в перспективі, ProZorro.Продажі може бути запроваджена на державному рівні для продажу майна державних підприємств і навіть поширена на приватний сектор. Проте, навіть на початковому етапі система починає приносити очікувані результати: наразі, в системі виставлено вже 786 лотів очікуваною вартістю понад 1 мільярд гривень. Близько половини всіх пропозицій (44.9%) становлять права вимоги за кредитними договорами, далі йде офісна та комп’ютерна техніка (38.5%), радіо-, телевізійна і комунікаційна техніка (6.6%) та меблі (4.2%).
Збільшення стартової ціни в проведених аукціонах становить близько 12%, проте система ще розвивається і розростається, то ж не виключено, що вже в найближчому майбутньому цей показник вдасться збільшити. Вже зараз відомо, що НБУ прийняв рішення про продаж заставного майна виключно через нову систему, що сприятиме її розвитку. Команда, що працює над системою постійно прагне вдосконалити її функціонування і працює над автоматизацією процесів, прийняттям нових протоколів торгів для того, аби зробити процес участі в аукціоні максимально простим, зручним та зрозумілим.
Також на днях відбувся аукціон, участь в якому приймали виключно фізичні особи. На аукціоні було виставлено дизельну електростанцію, ціна якої в результаті аукціону зросла на 270%, що свідчить про високий інтерес до лотів нової системи не лише серед підприємств та великих капіталістів, але й серед звичайних фізичних осіб. Оскільки майно ліквідованих банків на сьогодні становить ледве не половину зареєстрованих в системі лотів, великі надії покладаються на те, що все більша й більша кількість фізичних осіб долучатиметься до аукціонів, що дасть їм можливість придбати унікальні товари за ціною, яку встановлюватимуть вони самі, а ФГВФО отримає кошти, необхідні для того, аби повернути вкладникам ліквідованих банків їх збереження.
В цілому, старт системи ProZorro.Продажі можна оцінити як успішний, і перші ж проведені аукціони довели її надійність, прозорість, чесність та ефективність.
Тепер, основна задача полягає у підтримці, вдосконаленні системи та якомога ширшому поширенні її в Україні для забезпечення прозорих та ефективних продажів державного майна, металобрухту, списаного обладнання та непрофільних активів великих державних підприємств таких як УкрЕнерго або УЗ, а також прозорих аукціонів з оренди державного майна, земельних ділянок та нерухомості якими володіє держава.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов 13.11.2024 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Гра в імітацію 356
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 227
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
- Як зробити бізнес бездоганно продуктивним, а співробітників – супергероями 66
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями 45
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 12087
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 10235
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6555
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 4134
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 3481