Он-лайн будинок юстиції – доступні нові послуги
Втратили свідоцтво про народження чи інший документ? Отримати дублікат вже на наступний день – наразі не проблема. А відтепер в Україні можна навіть бізнес зареєструвати он-лайн.
Втратили свідоцтво про народження чи інший документ? Отримати дублікат вже на наступний день – наразі не проблема. А відтепер в Україні можна навіть бізнес зареєструвати он-лайн.
Мабуть усі мипам’ятаємо нудні години очікування та довжелезні черги в органах реєстраціїактів цивільного стану. Раніше ВДРАСЦи пропонували свої послуги лише приособистій зустрічі в кабінетах. Зареєструвати народження, шлюб, розлучення чисмерть громадян України, було можливим лише при поданні документів у паперовійформі. У 2016 році понад 1 мільйон громадян України особисто відвідали органидержавної реєстрації, витративши на це величезну кількість часу. Відтепер усіці послуги доступні в Інтернеті в будь-який зручний час 24 години на добу 7днів на тиждень. Електронні послуги доступні через «Онлайн-будинок юстиції» запосиланням online.minjust.gov.ua.
А віднині на сайтдоступні нові послуги. На порталі фізичні особи-підприємці можуть здійснюватидержавну реєстрацію, вносити зміни до відомостей, включати відомості до реєструі припиняти підприємницьку діяльність в он-лайн-режимі. Аналогічно і дляюридичних осіб: держреєстрацію, створення юрособи та внесення відомостей дореєстру можна здійснити, не виходячи з кабінету.
Електронні формидокументів з автоматичною перевіркою і підказками мінімізують ризик допущенняпомилок під час їх заповнення. За рахунок автоматизації значно прискорюєтьсяпроцес розгляду документів і ухвалення відповідного рішення.
Такі нововведеннядозволять заощадити час, фінансові ресурси і мінімізують корупційні ризики.
Сервіс розпочав свою роботу 7 квітня 2016 року. Спочатку системутестували і вона працювала лише на рівні Києва. Та вже з 23 лютого цього рокупісля позитивного результату, такі електронні послуги доступні всій Україні.
Ми почали боротисяз бюрократичною системою тисяч папірців і потроху перемагаємо її. Ще 3 рокитому електронні сервіси та Міністерство юстиції були несумісними. Нині мивходимо в лідери серед державнихорганів, де запроваджуються електронні технології та проводяться реформи усфері дерегуляції. Це спільна робота людей, які працюють в Міністерствіюстиції, Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві, а такожволонтерів з ІТ галузі, які допомагали нам з перших днів створювати новийпростір свободи і простоти у комунікаціях з державними органами.
Величезнікорпорації відмовилися від паперових носіїв ще 10 років тому. Нині у світіпрослідковується тенденція відходу від паперових носіїв. І ми є частиною цьогопроцесу, адже це швидкість і зручність для громадян, бізнесу та всього суспільства.«Он-лайн будинок юстиції» – це першатакого роду платформа, яка реально запрацювала. Крім цього, вона буде розширюватися, з’являтимуться нові послуги,доступні в он-лайн режимі.
Тепер будь-якийгромадянин може подати заявку через «Он-лайн будинок юстиції» про втратудокумента і в будь-якому відділі ДРАЦС країни отримати дублікат уже завтра.Адже наша філософія – отримати послуги в сфері юстиції максимально швидко - в 3кліки мишкою.
Ми поставили передсобою завдання відкрити законсервовану систему, яку можна узагальнено назвати"подача і видача документів". Перевівши цю систему в он-лайн, мипіклуємось про час, нервову систему та невід'ємне право на повагу до гідностімільйонів українців. Бо корупція, черги і безліч папірців в еру електроннихможливостей пригнічували це право.
Живи на повну, апро документи подбає Мін'юст!
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Встановили факт батьківства після смерті чоловіка Юрій Бабенко 11.11.2024 17:58
- Психологічний портрет Трампа: чого очікувати Україні від американського президента Христина Кудрявцева 11.11.2024 17:13
- Тести заходів контролю: коли і як виконувати 431
- Гра в імітацію 342
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 186
- Втрачені мільйони: як місцеві бюджети недоотримують через неефективне використання земель 112
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 83
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 7371
-
Українські зброярі нарощують виробництво. Але держава не може забезпечити збут
Бізнес 6443
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
5775
-
У країнах ЄС ціни на вершкове масло зросли на 40%. Україна скорочує експорт
Бізнес 4578
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 4418