Чи дотягує патріотизм українського політикуму до рівня Гватемали?
Найбільш ефективним способом подолання тотальної корупції для України може бути створення незалежної міжнародної комісії під контролем ООН, яка б не підпорядковувалася українській владі.
Буквально сьогодні преса широко розповсюдила статтюДжоша Когена, яку експерт з питань економічних реформ на пострадянськомупросторі присвятив методам боротьби з корупцією в Україні.
На думку Когена, найбільш ефективним способомподолання тотальної корупції для України може бути створення незалежної міжнародноїкомісії під контролем ООН, яка б не підпорядковувалася українській владі. Саметакий досвід був успішно апробований у Гватемалі, де в 2006 році уряд країнидобровільно делегував частину суверенних повноважень Міжнародній комісії протибезкарності у Гватемалі (CICIG). Ця структура за час своїх повноважень розглянула сотнісправ і висунула сотні звинувачень високопосадовцям країни, які мали стосунокдо корупційних схем. Зокрема, до відповідальності були притягнуті навіть двапрезиденти Гватемали – колишній і чинний на час розслідування.
Крім того, автор статті вважає, що профінансувати діяльність подібногоутворення могли б Сполучені Штати. На його думку, уповноважити Комісію надіяльність необхідно щонайменше на 5 років з можливістю автоматичного продовженнямандату в подальшому, аж до припинення її роботи спеціальним законодавчимактом.
На перший погляд, ідея виглядає вкрай неординарно і, можливо, навіть зухвало.Особливо на фоні гострих розмов про зовнішнє управління Україною через МВФ,міністрів-іноземців та ін. Але, з урахуванням наявних реалій, вказаний механізмподолання корупції може виявитися єдиним дієвим інструментом викоріненнякорупційної складової у вітчизняній економічній і, насамперед, політичнійсистемі. Адже про люстрацію як метод самоочищення влади вже всі давно забули, аборотьба з корупцією стала не стільки реальними систематичними крокамиборотьби, стільки темою піару, яскравим брендом, який використовують всі безвинятку політики для нарощування популярності, оскільки цей лейтмотивкористується найбільшим запитом з боку суспільства. Відтак ні українська влада, ні опозиція невіддадуть в «чужі» руки цей продуктивний генератор передвиборчих рейтингів. Однакімітація боротьби з корупцією рано чи пізно все ж обернеться проти всіхексплуататорів цієї теми виключно у власних політичних інтересах, так як суспільствутреба не програми, а результати подолання корупції.
У нас всі віртуозно звертаються до народовладдя, як тільки мова заходитьпро політичні інтриги, війну з опонентами, нові вибори тощо. Якщо прем’єрутреба поставити президента у скрутне становища, він виступає за проведенняреферендуму, якщо партії необхідно нагадати про своє існування, вона теж згадуєпро референдум і т.д. Але цікаво, чи знайдеться бодай одна політична сила, якаініціює референдум щодо такого собі незалежного антикорупційного трибуналу,який не буде розрізняти, хто має владний імунітет, а хто ні? А, між іншим,тільки у такий спосіб можна визначити, чи справді політична еліта в Україніготова повною мірою викорінювати корупцію. Іншими словами, чи дотягуєпатріотизм українського політикуму до рівня Гватемали.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов 13.11.2024 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Гра в імітацію 358
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 228
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
- Як зробити бізнес бездоганно продуктивним, а співробітників – супергероями 66
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями 45
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 12147
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 10290
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6562
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 4145
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 3572