Куди може рухатися Україна?
Все залежить від нас. Від нашого бажання змін, та готовності об'єднатись, заради власного майбутнього в державі Україна.
Правильнапостановка питання на 80% визначає вірність відповіді, яку ми хочемо отримати.
Навіщо нам потрібна держава? Навіщо державі потрібні ми?Чого ми хочемо від свого життя? І чи може держава, в якої ми живемо, допомогтинам у поліпшенні нашого життя?
Більшість економічно і демократично розвинених країндавним-давно зрозуміли, що основною цінністю будь-якого розвиненогосуспільства, будь-якої розвиненої економіки, є люди. Саме вони, за допомогоюнеобхідних технологій і виробничих факторів, генерують додану вартістьпродукції. Саме вони ж, поряд з постійним зростанням доходів, є споживачамицієї продукції. В їх виховання, освіту, виробничі навички, здоров'я, культурнеі духовне самопочуття має сенс вкладати гроші і зусилля, тому, що саме вони єосновним джерелом економічного зростання своїх країн.
І ці гроші, ці зусилля в розвиток свого суспільства, вполіпшення життя людей в ньому, має вкладати держава - керуюча надбудова, якуми ж самі і створили.
Якщо спробувати відкинути все другорядне, те, що насправдіне є життєво важливим для нас, то стане очевидним, що ми просто хочемо добре жити. Жити високим, відповідним нашимочікуванням, рівнем і якістю життя. Де рівень життя - це обсяг матеріальнихблаг, які ми бажаємо отримувати, а якість життя - це ступінь соціального,культурного і духовного розвитку суспільства, в якому ми живемо.
Так влаштований сучасний світ, сучасні соціальні таекономічні закони, що рівень і якість життя людей в суспільстві залежать відсправедливості устрою держави, і від рівня його економічного розвитку.
Чим вище рівень соціального розвитку держави, чим більшекономічно розвинута і потужніша держава, тим краще живуть в ній люди.
Але, рівень і якість життя людей в суспільстві залежать нетільки від рівня економічного розвитку цієї держави. Вони залежать відсправедливості принципів розподілу результатів економічного зростання.
І, ось тут, дуже важливо дати собі відповідь: в якій країні,в якій завтрашній Україні ми хочемо жити?Якою має бути наша держава, щоб ми, її жителі, могли нею пишатися, і жити в нійповноцінним, забезпеченим матеріально і духовно, життям?
Якоюмає бути наша Україна через 10-ть, 20-ть років? Зтим, щоб концепція, образ нашої майбутньої України став тим орієнтиром, якийдозволить українському суспільству об'єднатися і вибудувати таку Системусуспільно-економічних відносин в країні, яка дозволить цей образ майбутньоїУкраїни реалізувати.
Правильно сформульовані питання допомагають отримати якіснівідповіді (Читайте: Куди рухається Україна?)
Українаповинна стати сучасною, економічно потужною, і соціально справедливою державою,в якій живуть забезпечені, культурно і духовно розвинені люди.
А для цього нам, в першу чергу, потрібно замінити тупиковуформацію олігархічних суспільно-економічних відносин в Україні, яка вже кількадесятиліть блокує економічний розвиток нашої держави, і стримує соціальнийрозвиток українського суспільства.
Нам потрібна заміна олігархічної моделі управліннядержавою, яка задля отримання надприбутків декількома людьми в країні, готоважертвувати життями мільйонів українців.
Ми повинні вирватися з розряду держав третього світу,основним призначенням яких є забезпечення високорозвинених країн дешевимиприродними і людськими ресурсами.
Ми повинні побудувати сучасну, демократичну, ліберальнудержаву, в якій гарантуються і дотримуються права і свободи ВСІХ громадян.
Ми повинні побудувати економічно потужну державу, тому, щов сучасному цинічному світі поважають тільки сильних. А, тільки розвиненанаціональна економіка дозволить забезпечити незалежну зовнішню політику, івисокий рівень соціального розвитку всередині країни.
Чи вважаєте, що все це нереально в наших умовах?
Запевняю Вас, що Ви помиляєтеся. Було б бажання, чіткерозуміння, що потрібно робити, і готовність діяти.
Ми далеко не перші, хто в своїй історії проходив подібнікатаклізми. І, більшість розвинених країн, пройшовши аналогічні проблеми свогожиття, зуміли вийти на новий, значно вищий рівень розвитку свого суспільства ідержави.
Все залежить від нас. Все залежить від того, коли дозрієукраїнське суспільство. Коли воно не просто перестане миритися з похмуримминулим, і продовжить з ним боротися, а буде готове створювати своє майбутнє.
Все повинно початися з Ідеї. З Концепції майбутньоїУкраїни, яку ми хочемо побудувати.
Навколо цієї Концепції почнуть об'єднуватися самі небайдужіі дієздатні. Спочатку нас буде 20-ть. Потім 200 тисяч. Потім 2 мільйони людей,що підтримують ідею нової України. Людей готових замінити діючу антисоціальнусистему влади, і створити нову, прогресивну і соціальну.
Все залежить від нас. Від нашої готовності об'єднатися, іспільно побудувати цивілізовану Україну.
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський вчора о 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін вчора о 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель вчора о 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко вчора о 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? 3798
- Шукайте жінку! Білоруський варіант 368
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів 259
- НАБУ: невиправдані надії 229
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям 158
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
23210
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17399
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
17073
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 13656
-
Податкова почала отримувати дані про людей, які систематично продають товари через інтернет
Фінанси 11734