Як зміни в АРМА відображаються на доходах бюджету від управління активами?
Інституційні реформи в АРМА конвертуються у конкретні результати.
Цей рік АРМА почало з непомітної для широкого загалу роботи. Нова команда Агентства на старті свідомо не вдалася до пошуку управителів на резонансні активи чи продажу дорого арештованого майна. Ми почали зі зміни правил гри та інституційних нововведень, які мали стати основою для конкретних результатів. І стали.
З початку року ми ініціювали зміни до рекордної кількості нормативних актів, які завдяки рішенням уряду втілено в життя. Зокрема, впроваджено модель голландського аукціону при реалізації арештованого майна, що дозволяє в рази економити час і ресурси на продаж малоліквідного майна та обійтися без зайвих бюджетних витрат на його повторну оцінку. Для захисту прав покупців удосконалено порядок оформлення права власності на придбане з прилюдних торгів майно. Врегульовано питання продажу конфіскованого майна та перерахування коштів потерпілій стороні, що дасть змогу практично захистити права постраждалих інвесторів.
Деякі вкрай важливі правила довелося не змінювати, а створювати. Передусім йдеться про Порядок відбору управителів активами – документу, який визначає умови конкурсів, алгоритм дій АРМА при їх проведенні, вимоги до учасників та критерії їх відбору. Словом, відтепер управителі активами обираються за чіткими і зрозумілими правилами. Крім того, АРМА розробило порядок відбору оцінювачів, котрі визначають вартість активів, яку й належить зберегти і примножити в ході управління.
Для підвищення прозорості політики управління активами у дослідну експлуатацію впроваджено Реєстр арештованих активів. Усі без винятку конкурси з пошуку управителів є публічними, а інформація про переможців – відкритою і доступною для громадськості. До речі, з початку року ми оголосили 126 конкурсів з відбору управителів, взяти участь в яких могла кожна охоча компанія або ФОП.
Не обійшлося і без новацій у структурі: аби туалетний папір і управителів активами не обирав один тендерний комітет, ми створили окремий комітет спеціально для відбору управителів, до якого входять лише представники профільних підрозділів Агентства.
Ці та багато інших новацій спрямовані на вдосконалення діяльності АРМА, а також на підвищення довіри з боку суспільства та бізнесу. І сьогодні ця довга й виснажлива робота починає поступово приносити свої плоди.
Так, надходження до держбюджету від управління арештованими активами у вересні майже у три рази перевищили показники серпня. Завдяки цьому АРМА забезпечило державі найвищий місячний дохід за три роки свого існування. В той же час маємо інший рекорд – найбільшу суму бюджетних надходжень, сплачену одним управителем за місяць (1, 4 млн грн). Звісно, поки що мова не йде про мільярди, але показовою є динаміка, збереження якої дозволить суттєво поповнити бюджет в умовах непростих економічних реалій.
Не можна не згадати й про наші додаткові можливості. Як відомо, АРМА управляє також грошовими коштами, які розміщує на депозитних рахунках у державному банку за однією з найвищих процентних ставок. Цього року маємо рекордний депозитний портфель – близько 612 мільйонів гривень. Лише за 9 місяців 2020 року на них нараховано відсотків на суму понад 40 мільйонів гривень. І хоча ці кошти є в чистому вигляді доданою вартістю, створеною державним банком, діюче законодавство не дозволяє віддати на користь держави бодай частину з них. Виправити становище можуть лише народні депутати, ухваливши законопроект, в розробці якого АРМА також брало участь у цьому році. Та наразі політичної волі в парламенті бракує.
Загалом всі перелічені нововведення вдалося реалізувати або зусиллями АРМА, або завдяки підтримці уряду. Втім, без ухвалення необхідних законопроектів здійснити комплексну реформу діяльності Агентства неможливо. А поки Верховна Рада збирається з думками, ми зробимо усе від нас залежне, аби проблемні активи приносили якомога більшу користь бюджету Держави.
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша вчора о 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв 22.02.2025 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 212
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 204
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку 159
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? 81
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 79
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 3271
-
Фонд Баффета звітує про рекордний прибуток завдяки інвестиціям у страхування
Бізнес 2155
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1916
-
Лідер сирного ринку проданий за борги. За Гадячсир заплатять 44 млн грн
Бізнес 1576
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1547