Кримінальний процес. Участь адвоката у судовому засіданні
Якщо залишити поза увагою випадки, коли присутність адвоката в суді є обов’язковою, перед обвинуваченим дійсно постає дилема.
Слово «адвокат» походить від латинських слів advoco – запрошую та advocates – прикликаний. Якщо залишити поза увагою випадки, коли присутність адвоката в суді є обов’язковою, перед обвинуваченим дійсно постає дилема: запрошувати до участі в справі захисника чи відстоювати свою позицію самостійно?
Далі розглянемо, яка роль адвоката у судовому засіданні та які його можливості щодо поліпшення становища підзахисного.
Залучення адвоката до обрання стратегії захисту
Однобічність – сестра упередженості. Якби суддя вивчав справу виключно за представленням прокурора, йому було б значно важче поглянути на докази обвинувачення під іншим кутом. На щастя, у кримінальному провадженні не одна, а дві сторони, і адвокат може надати підзахисному суттєву допомогу у доведенні суду своєї правової позиції.
Визначення позиції підсудного, тобто повне або часткове визнання вини чи її заперечення, потребує серйозного підходу та розуміння наслідків у кожному із випадків. Завдання адвоката – проаналізувати матеріали справи та надати клієнту необхідні роз’яснення та прогнози стосовно можливих варіантів завершення судового розгляду.
Як адвокат захищає обвинуваченого в суді?
Після узгодження із підзахисним правової позиції, адвокат обирає тактичні прийоми для досягнення поставленої мети. І хоча першочергова увага приділяється перевірці законності кримінального провадження, аналізу та збиранню доказів, адвокат здійснює всебічний захист прав та інтересів підсудного. Наприклад, захисник своєчасно потурбується про забезпечення розгляду справи у закритому судовому засіданні, якщо клієнт бажає зберегти в таємниці своє приватне життя.
Адвокат відіграє активну роль у судовому розгляді справи.
- Заявляє відводи судді, прокурору, експерту, перекладачу та іншим учасникам кримінального провадження при наявності достатніх підстав.
- Проголошує важливі промови. На відміну від прокурора, який зобов’язаний на початку судового розгляду коротко викласти обвинувальний акт, адвокат може не відкривати позицію захисту на цьому етапі. Проте більшість захисників пропонують свою версію на початку процесу та ставлять під сумнів доповідь прокурора.
- Ретельно працює над доказами. Дійсно, навіть показання свідків, можуть не відіграти суттєвої ролі у справі, якщо захист припуститься тактичних помилок. Натомість, адвокат, який володіє мистецтвом допиту, завжди використає показання свідків на користь клієнта.
- Звертається до суду із необхідними клопотаннями, заявами, скаргами та запереченнями в інтересах підсудного.
Гонорар
Відповідно до ст. 30 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення представництва на надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок його обчислення, зміни та умови повернення визначаються у договорі про надання правової допомоги.
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
При розгляді кримінальних справ багато деталей має значення. Участь захисника – це професійна та наполеглива робота, а її результати – це законне судове рішення.
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський вчора о 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко вчора о 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль вчора о 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін вчора о 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда вчора о 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк вчора о 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак вчора о 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов вчора о 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко вчора о 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко вчора о 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 14.11.2024 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
-
Найкращі вбрання конкурсу "Міс Всесвіт-2024" – фото
Життя 21595
-
Два українських села увійшли до списку 55 найкращих сіл у світі
Життя 13268
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 4815
-
Кольори заходу сонця і мексиканський стиль: нова колекція Carolina Herrera: ФОТО
Життя 4666
-
Кабмін затвердив нові критерії бронювання працівників: деталі
Бізнес 4031