Вимагаю у Яценюка, щоб МЗС і Мініфраструктури знайшли спільну мову і п
РФ фактично відмовляється від консультацій між Державіаслужбою України і представниками авіаційних властей РФ з питань порушення російськими авіакомпаніями Угоди між Урядами України та РФ про повітряне сполучення та співробітництво у сфері повітряного тран
РФ фактичновідмовляється від консультацій між Державіаслужбою України і представниками авіаційнихвластей РФ з питань порушення російськими авіакомпаніями Угоди між УрядамиУкраїни та РФ про повітряне сполучення та співробітництво у сфері повітряноготранспорту від 12 січня 1994 року.
Про це я дізнавсяіз відповіді на своє звернення щодо вжиття відповідних заходів направлених назастосування санкцій до російських авіакомпаній, які здійснюють рейси до Криму.
Нагадаю, до мененадійшло звернення громадян, які вкрай стурбовані тим, що Eurocontrol(Європейська організація з безпеки повітряної навігації) не застосовує санкційдо російських авіакомпаній, які здійснюють рейси до Криму, тільки лише тому, щоУкраїна цього попросту не вимагає.
Як пояснило Міністерство інфраструктури України, у зв’язку із тим, що РосійськаФедерація не є членом Європейської організації з безпеки аеронавігації (Євроконтроль),застосування з боку Євроконтролю санкцій по відношенню до російськихавіакомпаній не вбачається можливим.
На сьогодні, питаннязастосування санкцій по відношенню до авіакомпаній РФ, що безперестанно тагрубо порушують порядок використання повітряного простору України розглядаєтьсяДержавіаслужбою України у рамках двох процедур: процедури Міжнародноїорганізації цивільної авіації (ІКАО) та процедури, передбаченої двосторонньоюміжурядовою угодою про повітряне сполучення.
Наразі Україноюне завершений переговорний процес з Російською Федерацією з питань врегулюванняситуації з аеронавігаційним обслуговуванням у повітряному просторі надтериторією анексованої РФ АР Крим. Проведено два раунди неформальнихконсультацій. Незабаром планується проведення третього раунду консультацій зцього питання у Парижі, однак пропозиції щодо конкретної дати з боку ІКАО досіне надходили.
На сьогодніпитання застосування санкцій до російських авіакомпаній можливо швидко порушитилише у рамках двосторонньої угоди між Урядами України та РФ про повітряне сполученнята співробітництво у сфері повітряного транспорту від 12 січня 1994 року. У зв’язкуіз очевидними численними фактами порушення зі сторони російських авіакомпанійпорядку використання повітряного простору України, Державіаслужбою України булорозроблено проект листа на адресу керівництва Федерального агентства повітряноготранспорту РФ з вимогою якомога скоріше припинити такі порушення. В іншомувипадку Державіаслужба України залишає за собою право на підставі пункту 1 ст. 6Угоди скасувати дозволи на виконання регулярних польотів в/з аеропортівУкраїни. Видані авіакомпаніями РФ.
За результатамипогодження зазначеного проекту листа із Міністерством закордонних справУкраїни, Державіаслужбу поінформовано про позицію МЗС, яке вважає доцільнимпровести невідкладні консультації з представниками авіаційних властей РФ зпитань порушення російськими авіакомпаніями положень ст. 8 Угоди. Водночас, МЗСУкраїни акцентує увагу на змісті ноти МЗС РФ від 02.07.2014 року, відповідно доякої РФ фактично відмовляється від таких консультацій.
Станом насьогодні, до російських авіакомпаній-порушників застосовано фінансові санкції увигляді штрафів. Зокрема виписано 181 постанову про накладання штрафів заправопорушення у галузі цивільної авіації на загальну суму 24 млн. 616 тис. грн.
Я звернувся до Прем’єр-міністраУкраїни з тим, що Мініфраструктури і МЗС мають неузгоджену позицію дії щодосистемних порушень російськими авіакомпаніями українського авіапростору бездозволу України. У зв’язку із цим, прошу його створити робочу групу щодо цього питанняі виробити позицію держави, яка би дієво протистояла незаконним діям РФ. Абоприсвятити цьому питанню частину одного із засідань Кабміну. У всіх випадкахпрошу це зробити за моєї участі, або за моєї присутності.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов 13.11.2024 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Гра в імітацію 360
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 232
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
- Як зробити бізнес бездоганно продуктивним, а співробітників – супергероями 66
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями 46
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 12294
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 10374
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6581
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 4173
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 3681