Користь та шкода технологій в сфері торгівлі людьми
Кібергігієна як елемент захисту від сучасного рабства
Розвиток технологій безумовно має вплив на злочинний сегмент: він може слугувати гарним помічником кіберполіції, СБУ, інтерполу, бути на стороні самих постраждалих; може прискорювати знаходження місця злочину, стати частиною доказової бази. Водночас, технології також можуть опинитись інструментом в руках шахраїв.
Онлайн світ для кіберзлочинців та торговців людьми
Технології створюють нові можливості для бізнесу, а шахраї “йдуть в ногу з часом” і пропонують нові типи послуг, до прикладу, пряму трансляцію сексуальної експлуатації. Такі етери стають доступними для ширшої аудиторії, злочинці відтепер можуть мати доступ до більшої кількості ринків пошуку та збуту свого “товару”.
Торговці та їх спільники використовують технології на різних етапах процесу торгівлі людьми: від вербування, контролю, переміщення до безпосередньо експлуатації постраждалих. Серед популярного функціоналу: опція миттєвого та приватного спілкування, віддалений контроль за допомогою GPS, збір особистої інформації та інше.
Несвідоме користування та кібергігієна
На початку 2020 року більшість урядів у всьому світі впровадили заходи з соціального дистанціювання, частково вони тривають й досі. Як результат - сотні мільйонів людей залишились вдома, наодинці з телевізором чи монітором, спілкування перейшло у віртуальний світ. Цей перехід рідко або майже ніколи не супроводжувався навчаннями з кібергігієни, розумного захисту даних та фізичної безпеки - користування носіями пам’яті. Навпаки ж, користувачі витрачали більше часу в віртуальному світі не знаючи його правил та небезпек.
За останній рік почастішали випадки саме інтернет шахрайств, адже цей тип став ключовим каналом до потенційних жертв в умовах локдауну. Діти, які не ходили до школи, проводили більше часу в мережі, а батьки могли бути не достатньо освіченими аби перевірити, якими саме інтернет-ресурсами користуються їх діти. Відтак, за умови браку часу, чи незнання батьки не могли вбергти дітей від шахраїв. Така безконтрольність дарувала безпрецедентну можливість для активізації грумінгу.
Так, зловживаючи технологіями, торговці людьми можуть збільшувати і без того великий розрив між високими прибутками від цього типу злочину, та непокараністю шахраїв.
Технологічні рішення на сторожі нашої безпеки
Великі корпорації в форматі R&D програм охоплюють проблематику торгівлі людьми та пропрацьовують певні рішення. Наприклад, корпорація Microsoft створила інструмент, який допомагає визначати кіберзлочинців, що спеціалізуються на розбещенні неповнолітніх. Так, рішення аналізує розмову та рангує її в рейтингу вірогідності. Величезна кількість даних зменшується та стає можливою для перевірки на наявність злочину.
Технології також можуть рятувати самих постраждалих, які перебувають у безвихідній ситуації - в чужій країні, без знання мови - а відтак, не можуть пояснити поліції, що з ними сталося. Рішення, створене «Mekong Club» у співпраці з Інститутом обчислювальної техніки та спільноти Університету ООН, включає низку типових запитань для аналізу. Постраждалий попередньо обирає мову спілкування, а працівник поліції отримує інформацію в форматі відповідей на запитання зрозумілою йому мовою.
Подібних прикладів є значно більше, а відтак технології можуть слугувати вірним інструментом для знаходження та покарання шахраїв. Кібергігієна та кібербезпека є нашим обов’язком у світі діджиталізації - так ми зможемо захистити себе та наших близьких.
- «Справедливість» судді Канигіної Лариса Гольник 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук вчора о 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Як зруйнувати країну 318
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 183
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 148
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 132
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 107
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 5951
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
3645 -
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 3480
-
Що означає загострення тактичної боротьби навколо теми мирних переговорів
Думка 2739
-
Київстар за І квартал 2025 року сплатив понад 3,37 млрд грн податків
Новини компаній 2699