Допомогти побачити справжній Київ
Коли людина збирається на публічну подію, вона дбає про свій відповідний зовнішній вигляд – дрес-код. А як щодо зовнішності міста? Воно повинне бути «в формі» кожної миті, воно завжди на виду, особливо якщо йдеться про столицю. Тож свій дрес-код, а точніше
Колилюдина збирається на публічну подію,вона дбає про свій відповідний зовнішнійвигляд – дрес-код. А як щодо зовнішностіміста? Воно повинне бути «в формі» кожноїмиті, воно завжди на виду, особливо якщойдеться про столицю. Тож свій дрес-код,а точніше – дизайн-код, повинен мати іКиїв. І над його розробкою ми вже працюємо.
Усуваємоанархію і середовище для корупції
Київробить лише перші кроки до цивілізованогорозміщення реклами з урахуванням досвіду європейських столиць. Але вже заразанархії в зовнішній рекламі Києва значнопоменшало.
Комунальнепідприємство «Київреклама», яке я очолююмайже рік, розпочало з викоріненнякорупції у стінах свого підприємства,50% штату булоскорочено.Ми повністю оновили відділи інспекторів,юристів. Зробили відкритою базу данихрекламних носіїв – і законних, інезаконних. Тепер будь-хто може з неюознайомитись на нашому сайті. Раніше вКиєві її ховали за сімома замками, бовона залишалася інструментом маніпуляцій.Сьогодні все відкрито. Кожен можедопомогти. Внести пропозиції. Нашезавдання полягає в тому, щоб місцевесамоврядування відповідало суті, тобтоучасники ринку і прості кияни самідолучалися до регулювання. Адже всівони творять єдиний міський простір.Можна провести аналогію з будинком, декожен повинен дбати про чистоту упід’їзді. Це і є самоврядування.
Алекомунальне підприємство - чи не найнижчаланка в сфері регулювання ринку. Мимаємо тактичні успіхи в межах нашоїкомпетенції. А, як відомо, вона нестосується дозволів, обмежуєтьсяінспектуванням і обліком рекламнихплощ. А щоб реформа стала всеохопною,потрібні системні зміни, коли з’являтьсяновіпідходи до відбору місць під розміщенняреклами, буде переглянуто тарифи. Нованормативна база вже рік чекає назатвердження. Бракує лобі в позитивномусенсі цього слова.
Цивілізованіправила — більше доходів для міста
Завдякинаведенню порядку в розміщенні рекламиреально зростають доходи міськогобюджету. За минулий рік ми перевиконалиплан надходжень від реклами. І маємопідстави очікувати, що в 2016 році вонизростуть іще більше. За рахунок чого?Ми демонтували левову частку незаконнихносіїв, власники яких якраз і не платилив бюджет. При цьому частину нелегальнихконструкцій було виведено з «тіні» –їхні власники подали на оформленнядокументи. По-друге, ми унеможливилимасштабні зловживання на ринку, зокрема,з приховуванням реальної площі носіїв- наприклад, коли документально оформлялося8 квадратних метрів, а реальний розміррекламного носія міг доходити і до 75метрів! І тепер до бюджету почалинадходити додаткові кошти за повніплощі. Так, за результатами минулогороку додатково буде отримано понад 4млн. грн..
Такізміни інколи критикують. Можливо, цепов’язано зі старими стереотипами,сформованими навколо всіх комунальнихпідприємств і влади загалом. Проте —теперішнє завдання бачимо в тому, щобзмінити образ чиновника на образ міськогоадміністратора, котрий обслуговуєгромаду, підприємців.
Мизараз намагаємося глибоко не вдаватисяу причини появи незаконних носіїв. Цьомубуло багато причин, в тому числі -об’єктивних, вкорінених у минулому.Зараз спільно з бізнесом і киянаминаводимо лад. Там, де це не шкодитьестетиці зовнішнього вигляду — мишукаємо можливості для збереженняконструкцій. Тобто «Київреклама»зацікавлена у тому, щоб бізнес працюваві приносив доходи бюджету. Проте колими прагнемо до Європи, то і працюватитреба згідно з правилами, коли закористування спільного майна громадиналежним чином сплачуються кошти ційгромаді.
Дизайн-код= прозора система для всіх
Заразактивно працюємо над розробкою дизайн-кодуміста. Це, по суті, документ, якийрегулюватиме впорядкування фасадноїреклами в столиці. Це стосується передусімвивісок, розміщення яких досі нерегулювалося чіткими правилами і буловіддане на відкуп смакам підприємців.У результаті архітектурний шарм столицізакритий «чадрою» з великогабаритнихвивісок і реклам. Ми мусимо її зняти,тож добиваємося, щоб їхнє розміщеннявідбувалося за чіткими правилами інормами, при яких не страждатиме історичнеобличчя Києва.
ПростірКиєва - унікальний, тому і рішення, якіми розробляємо, мають відповідати самейого умовам і архітектурним типам. Упроцесі створення дизайн-коду враховуємодосвід європейських міст – вивчаємо,як вивіски і зовнішня реклама загаломрегулюються в Берліні, Римі, Лондоні.На своїх інформаційних ресурсах ми цейєвропейський досвід висвітлюємо –подивіться хоча б на галереїфото з Лондона, це багато чого пояснюєбез слів. Київ також має виглядатигармонійно.
Бізнес,громада, кияни, фахівці — творять новіправила
Заразреалізовується практичний проект«редизайну» вулиці Сагайдачного.Відбувається активна взаємодія зпідприємцями, урбаністами, архітекторами,представниками влади і громадськихорганізацій, які відстоюють ідеюцивілізованого міського простору. Минавіть не очікували, що стільки людейдолучаться до роботи. Це прикладсолідарності в питаннях, важливих дляКиєва і киян. У цьому широкому колі мивже виходимо на оптимальний варіантдизайну вивісок. І підприємці, чиїоб’єкти працюють на вулиці Сагайдачного,готові їх виготовляти і заміняти старівивіски. Порозуміння є – усі учасникипрагнуть, щоб цей пілотний проект наСагайдачного став прикладом для змінизовнішності цілого міста.
Напрацьованіескізи вивісок ми винесемо на колегіальнураду в КМДА. Органи влади беруть на себезобов’язання оперативно видати дозволина зміну вивісок. Ми також надаємопідприємцям консультації щодо того, якправильно оформити документи. Нашдизайнер допомагає у створенні ескізів,і сподіваємося, що нові вивіски на вулиціСагайдачного з’являться вже в другійполовині травня, а за літо ми вже цейпроцес завершимо повністю. Хоча вимагативід підприємців оперативності складно,адже вони мають робити це за власнийкошт.
Головнийвисновок з діяльності першого кварталу2016 року — початок активного діалогуміж усіма сторонами, яких стосуютьсяпитання реклами. Власниками носіїв,киянами — споживачами реклами,фахівцями-урбаністами, громадськимидіячами. Думаю, що саме діалог повиненбути основою спільної роботи з поверненняКиєву його справжнього обличчя. Зусиллямістян, бізнесу, влади мають бутискеровані на формування спільногоцивілізованого міського простору, боце наш спільний дім, за який несемоспільну відповідальність.
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 22.01.2025 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов 22.01.2025 09:26
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11805
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 3345
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2844
-
TikTok погодиться на угоду, щоб залишитися доступним у США
Бізнес 1967
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 1927