Казки і гроші, або Два резони не потрапити на гачок
Як дитячі казки формують фінансові установки, що їх в дорослому віці потрібно виправляти лише зі спеціалістом
Казки – це добре. Казки, які формують фінансові установки – це зло. Найперше, я б заборонила для використання нашим дітям усі казки, де багатих зображують злими, а бідних добрими. І цьому є аж дві причини, але по все по прядку.
Резон перший. Так, це тільки у казках всі багаті - злі, а всі бідні - добрі. Чим більше живу, тим більше переконуюсь, що насправді все дещо інакше. Я практично не зустрічала злих багатих людей і практично повсякчас бачу злих незадоволених життям людей, які ледь закривають свої базові потреби і постійно нарікають, нарікають, нарікають...
Як думає бідний? «О, вони щасливі, бо у них є гроші. А я нещасний, бо в мене грошей нема». Чули таке найпоширеніше виправдання? Так ось, воно абсолютно тупикове.
Не гроші роблять багатіїв щасливими, а їхній постійний розвиток, щоб зберегти свій спосіб життя, у тому числі і гроші. Багаті люди завжди у темі, у розвитку, у пошуках, в експериментах. Вони вкладаються у свій персональний розвиток не менше, ніж у дороге вбрання і оточення. У них інвестиції спочатку в голову, а вже потім у цінні папери. Вони рухаються. Постійно.
Бідні люди, як правило, стоять на місці. Будь-який рух для них складний і незрозумілий. Місце комфорту хоч і не зовсім комфортне, але своє, нагріте. В трєніках на дивані. Ще бідні люди здебільшого змирилися зі своєю тяжкою і безповоротною долею. Які інвестиції? Навіщо вони потрібні? Вкладати потрібно лише в харчі і кілька пляшок пива у холодильник на вікенд.
А ще вони злі. Переважно. Але дійсно злі. Злі на життя, на свої обставини, на інших людей, на політиків, на сусідів, на колег. Бо у їхній бідності винні всі крім них самих. Коли вони бачать забезпечену людину, їм легше виразити їй своє «фє» і знецінити здобутки заможної людини через усілякі власні пояснення, як тим багатіям впали гроші з нема – просто пощастило, вкрали, отримали спадок, нечесно «заробили»...
Але найбільша правда полягає в тому, що навіть якщо всі гроші чувака у дорогому костюмі з бехи віддати чуваку у трєніках на дивані, то через місяць цих грошей у нього не буде.Чувак так само лежатиме, проклинаючи буржуїв і те, що гроші швидко закінчилися.
Чому так відбудеться?
Тому що він невдаха. Невдаха - не тому, що йому по життю не щастить, а тому, що він сам свідомо ухвалив рішення змиритися з нелосконалістю світу і завмерти. Не рухатися. Не діяти. А нема руху – нічого не крутиться.
Невдаха нічого не просить від світу, не вкладається ні в нього, ні в своє життя, ні у себе самого. Невдаха - це той хто сидить і чекає. Йому погано у своєму болоті і його беруть за горло зло і заздрість, коли він дивиться на блакитні океани інших. Але це знову ж таки не спонукає його рухатись через заспокоєння, що в океані можуть водитися акули, а в його болотці тільки противні але не страшні жабки.
Отже, невдаха - це вибір людини, а не обставини.
А другий резон не читати казки про злих багатих і добрих бідних – через формування найпоширеніших фінансових установок, що гроші – це зло, чесною працею великих грошей не заробиш, краще менше грошей, але жити спокійно тощо.
Це все те, що вже в дорослому віці не дає налагодити стосунки з грошима, і потребує вирішення через «операційний скальпель» фінансового коуча.
З практики можу сказати, що це все «лікується». «Пацієнти» бачать світло в кінці тунелю і з часом зав’язують настільки міцні стосунки з грошима, що від них вже важко відкараскатися.
Питання тільки в тому, навіщо читати такі дурнуваті казки в дитинстві?
Тому будьте свідомими батьками, фільтруйте окремі казки для дітей, щоб вони потім у дорослому віці не прийшли до мене на консультацію.
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21238
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 16070
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7696
-
Найбільший роботодавець і платник податків Херсонської області збанкрутував через війну
Бізнес 7000
-
Серіал "Король Талси" за участю Сильвестра Сталлоне продовжили на два сезони: деталі
Життя 5355