Цифрові інновації у соціальному захисті: досвід України
У жовтні в штаб-квартирі Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP) у Римі відбувся форум Social Protection in Fragility and Fragile & Conflict
Форум охопив понад 150 учасників із різних країн. Зокрема, представників Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), USAID, FCDO, BMZ, Світового банку. На форумі розглядали й розробляли рішення для покращення соціальної підтримки людей у ситуаціях нестабільності та конфлікту.
Під час дискусії «Взаємодія та підтримка державних можливостей і створення стійких систем за допомогою спільних підходів» учасники форуму обговорювали те, як держави та гуманітарні організації можуть спільно розвивати соціальну підтримку в умовах конфліктів (зокрема, воєнних) та нестабільності.
Окрему увагу приділили прикладам співпраці гуманітарних організацій із Мінсоцполітики. Наприклад, був запущений спільний з ВПП ООН проєкт для підтримки пенсіонерів, які проживають у зоні бойових дій, мають низьку пенсію, та не отримують інших грошових допомог від міжнародних організацій.
Реалізовано спільний проєкт Мінсоцполітики і Дитячого фонду ООН (UNICEF). У межах проєкту, для проходження осінньо-зимового періоду, малозабезпечені сім’ї з дітьми, які проживають в певних районах Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей, визначених програмними документами UNICEF, отримують додаткову грошову допомогу.
Серед результатів такої співпраці є і відкриття Центрів життєстійкості, де українці можуть отримати різноманітні послуги — від психологічної до юридичної підтримки. Міжнародні гуманітарні організації можуть зареєструватися надавачами соціальних послуг та допомагати українцям у межах ініціативи PeReHID (синхронізація виплат держави та міжнародних партнерів для соціальної підтримки українців).
Під час дискусії «Цифрові підходи для забезпечення соціального захисту» міжнародним колегам було презентовано український досвід, коли за допомогою використання Єдиної інформаційної системи соціальної сфери з початку повномасштабного російського вторгнення Мінсоцполітики швидко забезпечило виплати та соціальну допомогу українцям. Дійсно, сьогодні цифрові рішення є геймченджерами, що змінюють підхід до соціальної підтримки, і український досвід є корисним для інших країн та гуманітарних організацій.
Метою виступу на форумі було, зокрема, завдання забезпечити підтримку розвитку Єдиної інформаційної системи соціальної сфери у 2025 році, а також поширювати наш досвід на інші країни, в яких працюють наші партнери.
Також на форумі демонструвалось: як застосування цифрових інструментів Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ядром якої є Єдиний соціальний реєстр) дає Мінсоцполітики можливість із 2021 року враховувати всі аспекти соціального захисту українців: соціальні виплати, соціальні послуги, підтримку внутрішньо переміщених осіб, малозабезпечених сімей та осіб із інвалідністю, та надавати адресну підтримку тим, хто її найбільше потребує.
Україна продемонструвала приклад того, як використання національної системи соціальної підтримки разом з партнерами дозволило забезпечити ефективне реагування, ніж застарілі підходи гуманітарних організацій, коли вони самі будували альтернативні мережі доставки допомоги.
Завдяки цьому досвіду, розбудова національних мереж соціальної підтримки та розвиток інституцій соціальної сфери стає для гуманітарних організацій пріоритетним підходом по всьому світу. Розбудова ЄІССС триває, тож Мінсоцполітики використовує міжнародні майданчики для залучення необхідної підтримки й розвитку ЄІССС на найближчі роки.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов 13.11.2024 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Гра в імітацію 359
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 230
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
- Як зробити бізнес бездоганно продуктивним, а співробітників – супергероями 66
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями 45
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 12197
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 10329
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6569
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 4157
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 3611