Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
14.12.2011 12:48
Бандитам - штрафи!
Команда Януковича доволі оперативно реалізувала своє неофіційне гасло. Президент підписав закон, за яким економічний злочинець може сплатити штраф і йти гуляти...
Команда Януковича доволі оперативно реалізувала своє неофіційне гасло. Президент підписав закон, за яким економічний злочинець може сплатити штраф і йти гуляти. Ідея наповнити бюджет за рахунок економічного криміналітету не давала спокою новій владі з самого початку. В першій редакції Податкового кодексу була така кумедна норма. Пропонувалося обкладати податком на прибуток фізичних осіб хабар або вкрадені кошти чи майно.
На питання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ щодо цієї новації колишня замміністра фінансів Тетяна Єфименко розвела руками і сказала, що це теж прибуток. А кожен прибуток має оподатковуватись. Щоправда, в проекті Податкового кодексу йшлося про ті збитки, які доведені в суді. А це породжує нові запитання. Або хабар і вкрадене майно суд лишає хабарнику чи злодію, і він з цього «прибутку» сплачує податок. Або податок сплачує держава чи потерпілий, яким повертається вкрадене майно.
Обидва варіанти виглядають, м'яко кажучи, нелогічно. Зрештою від цього геніального задуму влада відмовилася. Вона знайшла інший механізм поповнення державної скарбниці за рахунок злодіїв. Відтепер контрабандисти, люди, які здійснювали певні фінансові махінації чи махінації з приватизаційними паперами, можуть відкупитися від держави і вийти на волю або уникнути ув'язнення в майбутньому.
Нічого не маю принципово проти того, щоб штрафувати злочинців. Але як на мене, така система містить певні ризики. По-перше, влада може звикнути до легких бюджетних надходжень і зажадати від шахраїв підвищення виробничого потенціалу і відповідних відрахувань. По-друге, за нашої судової практики цей механізм може застосовуватись як форма державного рекету. Адже зовсім необов'язково скоювати злочин, аби бути за нього засудженим. А там - чекай своєї черги в Європейському суді з прав людини, звісно ж, за ґратами, або плати і працюй далі.
До речі, статей, за які екс-прем’єр Юлія Тимошенко може бути засуджена вдруге, втретє і вдесяте, цей закон не торкнувся. Але складається враження, що нинішні можновладці формують собі сприятливе законодавче поле на майбутнє. Ну, раптом хтось захоче покопирсатися в їхній біографії періоду первинного накопичення капіталу, що в Україні розтягнувся на довгі роки. Якщо так, то даремно старалися. Бо ж всі ми бачили, як швидко під нового президента формується нова парламентська більшість. І як оперативно вона переробляє законодавство. В тому числі і кримінальне.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Мир начал избавляться от иллюзий, связанных с ИИ Володимир Стус вчора о 23:54
- Триваюче правопорушення – погляд судової практики Леся Дубчак вчора о 16:19
- Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)? Галина Янченко вчора о 16:03
- Реформа "турботи" Андрій Павловський вчора о 12:07
- Оцінка девелоперського проєкту з позиції мезонінного інвестора, як визначити дохідність Роман Бєлік 26.06.2025 18:39
- Весна без тиші: безпекова ситуація на Херсонщині Тарас Букрєєв 26.06.2025 17:24
- Краще пізно, ніж бідно: чому після 40 саме час інвестувати в фондовий ринок Антон Новохатній 26.06.2025 16:20
- Коли рак – це геополітика. Або чому світ потребує термінової операції Дана Ярова 26.06.2025 12:35
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України Валерій Карпунцов 26.06.2025 12:18
- Воднева революція на колесах та чому Україні не можна залишатися осторонь? Олексій Гнатенко 26.06.2025 12:15
- Ризики Закону про множинне громадянство Андрій Хомич 26.06.2025 10:57
- Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України Дмитро Зенкін 25.06.2025 13:10
- Товарознавча експертиза у справах про недостовірне декларування Віктор Худоченко 25.06.2025 13:00
- Симуляція безпеки: таблички замість життя. Троянди – на бюджеті. Люди – на підлозі Дана Ярова 25.06.2025 12:36
- Житлово-будівельні товариства: як знизити ризики у новому житловому будівництві Тетяна Бойко 25.06.2025 09:30
Топ за тиждень
- Дискреція не без меж: перші рішення на користь кандидатів до апеляцій 1633
- Як керувати бізнесом за тисячі кілометрів і залишатися лідеркою: мій особистий досвід 452
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України 438
- Житлово-будівельні товариства: як знизити ризики у новому житловому будівництві 89
- Реформа "турботи" 84
Популярне
-
"Гра в кальмара 3": ексклюзив LIGA.net з режисером і зірками шоу про фінал, конфлікти і продовження
Життя 18645
-
Дратують фото з моря: чому чужі Instagram-відпустки викликають заздрість і чи це нормально
Життя 12225
-
Чому жінки після 40 йдуть з сім’ї, а чоловіки купують мотоцикли: правда про кризу середнього віку
Життя 9902
-
Ці продукти любить ваш шлунок та кишківник. Розбираємо популярні поради з мережі
Життя 7195
-
У застосунку Alliance з’явилась функція міжнародних P2P-переказів
Новини компаній 6344
Контакти
E-mail: [email protected]