30-та річниця Чорнобильської катастрофи у Броварах
Сьогодні виповнюється 30 років з дня страшної трагедії на Чорнобильській атомній електростанції, яка залишила відбиток і у нашому місті. З нагоди річниці вже традиційно пройдуть виховні години у навчальних закладах, відбудуться урочистості з покладанням кв
Сьогодні виповнюється 30 років з дня страшної трагедії наЧорнобильській атомній електростанції, яка залишила відбиток і у нашому місті.З нагоди річниці вже традиційно пройдуть виховні години у навчальних закладах,відбудуться урочистості з покладанням квітів до монументу жертв аварії, кожен знас подумки помолиться за тих, кого вже немає поряд.
Жителі міста Бровариприймали безпосередню участь у ліквідації наслідківкатастрофи. Пожежники, лікарі, рятувальники, залізничники, працівники заводів зперших днів знаходилися на місці аварії та допомагали постраждалим. 1039 героївз Броварів, Димерки, Требухова, Княжичів, Калинівки, ризикуючи власним життям,вирушили виконувати свій громадський обов’язок. Багато ліквідаторів повернулисядодому інвалідами, хтось був удостоєний почесної нагороди, а когось так і недочекались їхні родини. Згідно статистичних даних від наслідків Чорнобильськоїкатастрофиз дня аваріїпомерло 278 броварчан.
Станом на 2016 рік у місті проживає 4600 чорнобильців, з них2058 ліквідаторів. Варто відзначити, що серед постраждалих внаслідок аварії -905 дітей, з них 2 інвалідів.
Державним бюджетом передбачено виплати на компенсаціюхарчування для 1 та 2 категорій чорнобильців, оздоровчі путівки для 1категорії. За 2015 рік було виділено 220 путівок.
Також в рамках міської програми «З турботою про кожного»чорнобильці отримують адресну допомогу на лікування. Ця ж програма передбачаєпридбання в 2016 році путівок для 2 категорії.
Аварія на Чорнобильській атомній електростанції сприяла появітакої категорії громадян, як вимушені переселенці. Практично у кожномунаселеному пункті Броварщини та безпосередньо у місті, проживають евакуйованімешканці. Станом на 2016 рік таких осіб налічується 1073 особи.
Справами переселенців та ліквідаторів у Броварах опікуютьсяБроварська міськрайонна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів"Союз. Чорнобиль. Україна", а також місцевий відділ соціальногозахисту населення.
Щорічно з міського бюджету виділяються кошти на програмупідтримки діяльності місцевого осередку громадської організації «Союз.Чорнобиль. Україна».
Хоча Бровари та Броварський район офіційно визнанорадіоактивно незабрудненими територіями, проте віддзвін Чорнобиля буде лунатище довго. Закликаю кожного небайдужого прийти до монументу жертв Чорнобиля уБроварах та вшанувати пам’ять тих, хто ціною власного життя подарував наммайбутнє.
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
40497
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 13692
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
13354
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 12687
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 12205