Сьогодні ми продаємо свою місію, а не бренд. Як стати конкурентним для європейського ринку
Західний світ зацікавлений, у нашому розвитку, експансії незнайомого для нас ринку, ділитися контактами. Але є умови
Війна принесла українській економіці та бізнесу, збитки, втрати і відсутність чіткого розуміння майбутнього. За підсумками Міністерства економіки, 2022 року падіння економіки склало 30,4 відсотки. З іншої сторони виклики війни принесли й можливості. Західний світ зацікавлений, у нашому розвитку, експансії незнайомого для нас ринку, ділитися контактами. Але є умови.
Західний ринок уже не відштовхується від базових потреб споживача. Клієнти, в свою чергу, звертають увагу не лише на оригінальну історію бренду. Як наслідок головний орієнтир бізнесу - позиціонування як соціально-, еко-, економічно-відповідальний проект. Тобто розставляє акценти на ESG (environmental, social, governance). Для України це не нова термінологія. На форумах окремими панелями обговорюють на які аспекти ESG варто звертати увагу, як вписати нові тренди у бізнес-модель і аналізують ринок на потреби. Однак практика, попри намагання слідувати тенденціям, все ще далека від реалій вітчизняного бізнесу: українці поки не надто усвідомлюють чому ESG – це ключ до дверей у Західну Європу.
Простими словами пояснюю чому зміст важливіший форми:
1. ESG для європейського бізнесу це місія, репутація, спосіб життя. Це про те, яка ти компанія, з якою метою створена та яким уявляєш майбутнє і навіщо витрачаєш купу часу та грошей на те чим займаєшся. Звісно ми можемо говорити про прибутки, суспільний статус, чи самореалізацію. І всі ці показники мають сенс. Але це точно не про місію. Місія – це трансформація суспільства, допомога екології, забезпечення росту економіки країни, де працюєш, з урахуванням потреб суспільства. Так ви окреслюєте довгострокові цінності і знижуєте ризики. Я ризикну зауважити, що місія – це перше з чого потрібно почати стратегію розвитку.
2. Сталий розвиток компанії, тобто її можливість розвиватися в реальних умовах, оцінюється через реалізацію ESG. Все частіше споживач у Західній Європі звертає увагу на те, що робить компанія, щоб допомогти планеті, яку соціальну роль відіграє у житті общини, чи сповідує гендерну рівність, чи забезпечує рівні права під час найму на роботу. На рівні з вище описаним партнерам важливо як компанія веде бізнес в умовах війни, під час економічної кризи, або за наявності екологічних ризиків. Так зрілий ринок уявляє надійність та відповідальність перед суспільством, планетою, державою.
3. Компанії, які віддають перевагу факторам ESG, часто мають кращі можливості для управління ризиками, пов’язаними зі зміною клімату, соціальними проблемами та управлінням. Це може допомогти захистити вашу довгострокову фінансову ефективність.
4. ESG це про інновації та розвиток. Розробка нових продуктів, бізнес-моделей, послуг які більш придатні до роботи в сьогоднішніх умовах і є соціально-відповідальними, свідчить про те, що бізнес розвивається і росте. Бізнес наче зауважує: Зі мною можна мати справу!
5. Багато хто із компаній ігнорує комунікацію зі стейкхолдерами на тему реалізації місії. Слід запам’ятати єдине правило: поки ви не розказали і не закріпили інформацію у медіа (Facebook,Instagram, Linkendin, ЗМІ, власний сайт, персональні листи тощо), все, що ви робите існує лише для вас і найближчого оточення. Простіше кажучи, про кожен ваш крок, успіх і плани мають знати люди для яких і завдяки яким бізнес існує. Звітність - це теж про сталий розвиток: відкритість, прозорість, чесність.
Європейські компанії більше не розглядають ESG як окрему функцію або проект. Вони активно інтегрують ці принципи в основну бізнес-стратегію. Тому фактори ESG присутні у процесах прийняття рішень, у встановленні цілей, а також в узгодженнях винагороди з ефективністю ESG. Такий же підхід важливий і для українських компаній. Зрештою, вплітаючи фактори ESG у стратегію розвитку, ви стаєте конкурентноздатними за межами України.
Сьогодні, через рік, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, компаніям замало мати ціль - вистояти. Нам всім потрібно рухатися вперед, завойовувати нових клієнтів і розвиватися за правилами світових ринків. Успіх приходить до тих, хто вміє працювати, аналізувати, ризикувати і масштабувати.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Гра в імітацію 356
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 217
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
- Як зробити бізнес бездоганно продуктивним, а співробітників – супергероями 65
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями 45
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 11556
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 10057
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6511
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 3961
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 3024