Програма діяльності Уряду: Камо грядеши!
Поки органи влади не припинять творення своїх стратегій, програм чи доктрин і не почнуть реалізовувати вже затверджені документи та виконувати волю народу, доти Україна тупцюватиме на місці
У вівторок Кабінет міністрів України оприлюднив текст Програми діяльностіУряду на 2015 рік. Сьогодні 269 голосамидепутати підтримали цей проект. Ознайомившись з документом можна зробитивисновок, що Уряд розробляючи свою програму суттєво відкоригував нещодавнопідписану Коаліційну угоду, яка, нагадую, стала фундаментом у створенні коаліції у ВР та формуванні Уряду.
Це уже третій базовий документ, який протягом останніх місяців розробленийв Україні і який ще більше посилив протиріччя у векторі розвитку країни.Зокрема, Президент Порошенко 25 вересня презентував своє бачення розвиткукраїни «Стратегія реформ -2020» де передбачено понад 60 реформ та програм. КоаліційнаУгода, підписана 27 листопада містить уже 17 реформ. А ось Програма Уряду, якамала б бути розроблена виходячи з вищезгаданих документів країни – міститьчасто протилежні положення.
Отже:
Найперше звертає на себе увагу в проекті Урядового документу - цевідсутність нормативних актів, які в умовах військової агресії вже давно малибути розробленими і затвердженими на перших засіданнях ВР.
У програмі Уряду відсутні положення, які згадуються у Коаліційній угоді. Зокрема, розробка нових редакцій: Стратегії національної безпеки та Воєнноїдоктрини, Програма розвитку Збройних сил, Програма розвитку озброєнь тавійськової техніки; створеннявзаємоузгодженої державної системи інформаційної безпеки та розроблення і прийняттяКонцепції інформаційної безпеки.
У програмі Кабінету міністрів України не вказано заходи щодо реалізаціїУгоди України з ЄС, яка включає 7 розділів 43 додатки і 3 протоколи. Згадується лише максимальне використанняпереваг режиму вільної торгівлі з ЄС. Проте є «обіцянка» виконувати програми співробітництва з МВФ.Складається враження, що Уряд вирішив «заморозити» імплементацію Угоди з ЄСпопри те, що через не підписання цієїУгоди Януковичем призвело до Революції Гідності!
Щодо децентралізації , то Уряд взяв до виконання лише зміни до Бюджетного іПодаткового кодексів, архітектурно-будівельного контролю та відкриття «прозорихофісів». Інші пункти Коаліційної угоди щодо формування самодостатніх територіальнихгромад і надання їм відповідних повноважень та фінансових ресурсів залишилисянепоміченими!
Не згадується також і наявна у Коаліційній угоді Концепція реформуваннямісцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, яку коаліціантиобіцяли розробити протягом 2015 року.
Не згадується у програмі дій Уряду про удосконалення інструментівДержавного фонду регіонального розвитку (ДФРР), де передбачено, цитую:спрямовувати всі капітальні трансферти в регіони лише через ДФРР; забезпечитифінансування через ДФРР проектів розвитку (зокрема проектів співробітництва тадобровільно об’єднаних територіальних громад), а не об’єктів інфраструктури.Розподіл видатків ДФРР між регіонами України передбачити як додаток доДержавного бюджету».
У розділі «Нова політика державного управління» Уряд взагалі забувпередбачити зміни до Закону України «Про Кабінет Міністрів України» та іншихзаконодавчих актів щодо: закріплення загальних принципів процесу прийняттярішень Кабінетом Міністрів України , у тому числі з метою посиленнявідповідальності профільного міністра; запровадження посади Державного секретаряКабінету Міністрів України; запровадженняколегіальності та прозорості діяльності Кабінету Міністрів України, зокрема,шляхом завчасного оприлюднення проектів рішень Кабінету Міністрів України тапідвищення ефективності роботи Урядових комітетів.
Забув Уряд і про запровадження інституту Державних секретарів міністерств та скорочення політичних посад заступниківміністра, а також про фінансування міністерств, інших центральних органіввиконавчої влади відповідно до обсягу покладених на них завдань та результатівїх виконання.
Уряд також «загубив» такий важливий розділ Коаліційної угоди, як «Реформапублічних фінансів» включно з зобов’язаннями запровадити методологію ESA 2010 упублічні фінанси. Саме тут і закладені корупційні схеми!
Є відмінності у податковій політиці. Для прикладу, в Угоді передбачено зменшення фіскального навантаженняна фонд оплати праці, в тому числі, розміру єдиного соціального внеску до 18 %з застосуванням запобіжника у вигляді обов’язкового збереження розмірунарахувань та відрахувань з ФОП протягом року та поступовий перерозподілфіскального навантаження на ФОП між роботодавцем та найманою особою, а уПрограмі Уряду цього вже не має. Проте в Коаліційній угоді передбаченоліквідацію ДП «Вугілля України», а у програмі Уряду про це жодного слова!
І на завершення, я не розумію, яке відношення до судової влади в Українімає виконавча влада? Відповідно доКонституції України судова влада є незалежною гілкою влади і її рівність іззаконодавчою та виконавчою владою є невід'ємними ознаками правової держави. Проте, Уряд вирішив реформувати судовусистему, забезпечити доступ до правосуддя, спростити порядок розгляду цивільнихі господарських справ тощо.
З усіх цих документів напрошується лише один висновок: поки органи влади неприпинять творення своїх стратегій, програм чи доктрин і не почнуть реалізовувати вже затверджені документи та виконувативолю народу, доти Україна тупцюватиме намісці і не розвиватиметься. Такі безвідповідальні дії влади є найбільшимвикликом для незалежності України, якими користується п’ята колона і ворогиУкраїни.
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1382
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 674
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 298
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 182
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 7999
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
2959
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 2952
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2533
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 2165