Конституційні парадокси по-українськи!
Дай Боже, щоб через політичні амбіції та політичну доцільність наші парламентарі не додумалися приймати «одноразову Конституцію»!
В умовахекономічної та суспільно-політичної кризи, коли частину території країнианексувала Росія, а іншу - роздирають російські провокатори і диверсанти - національнавалюта валиться, а громадяни України все частіше думають за які кошти завтракупити хліб - український "тимчасовий" Уряд вирішив «погратися» у навіяний ізСибіру референдум і змінити Конституцію.
Політики, які щекілька місяців тому стояли на Майдані і разом з десятками тисяч людейскандували про справедливу і ефективну владу, сьогодні діють недолуго. Уряд,проурядові депутати і рештки колишньої влади на передодні президентськихвиборів знову забули про потреби людей і почали вдаватися до політичнихманіпуляцій, які можуть ще більше загострити ситуацію в країні. Вийдіть навулицю і запитайте, чи турбує когось з українців право Президента робитиподання до ВР про призначення міністра МЗС і Міноборони. Впевнений, що таких громадянВи не знайдете. Проте припинення обвалу гривні, росту цін на ліки, заворушенняна сході і економічний колапс - цікавить усіх без виключення. Але сьогоднішній Уряд, який протягом 2місяців заспокоював українців розповідями про успіхи на міжнародній арені,тепер вирішив змінити Конституцію, яка вжезазнала змін 4 місяці тому. Навіщо це робити? Можливо такі зміни до Конституціїпокращать фінансово-економічні показники? Ні! Можливо зупинять обвал гривні? Ні! Можливо заспокоять сепаратистів ідиверсантів? Ні! Можливо повернуть Крим? Теж ні! Чомуж тоді прем'єр Арсеній Яценюк замість економічних і безпекових проблем почавопікуватися змінами до Конституції, які за його наполяганням, має бути погодженідо 25 травня?
Роздумуючи над цимпитанням у мене виникає відчуття дежавю. У 2004 році, коли Кучма і Медведчукзрозуміли, що їхній ставленик Янукович програє вибори, то вони швиденькопроштовхнули зміни до Конституції, які послаблювали позиції наступногоПрезидента. Так і зараз, вочевидь, хтось зрозумів, що вибори Президентапрограє, а тому швиденько з’явилася стара-нова ідея про зміни до Конституції, які щебільше послаблюють позиції Президента. Аледо чого тут Україна та українці?!
Працюючи протягомроку над проектом закону «Про вотум недовіри посадовим особам» (Про правогромадян звільняти з посад депутатів, сільських, селищних і міських голів,посадових та службових осіб органів влади та місцевого самоврядування, судів,органів міліції та прокуратури), колектив громадянської кампанії «Завідповідальну владу»намагався зробити усе, щоб зміна процедурзвільнення посадовців громадами не потребувала змін до Конституції. На моєпереконання, Конституція, яка не раз порушувалася найвищими керівникамидержави, все ж встановлює хоч якісь рамки «політичної непристойності». І якщоцей, вистражданий у 1996 році, документ піддаватиметься щорічній ревізії підпотреби політиків, то держава Україна матиме великі проблеми з майбутнім!
А тим часом активістисамопроголошеної "Донецької народної республіки"мають намір провести референдум 11 травня, незалежно від рішень органівмісцевого самоврядування. Алідер фракції ВО «Батьківщина» у Верховній раді С.Соболєв пропонує створити«одноразовий закон» для проведення референдуму про федералізацію вже 15 червня2014 року.
Дай Боже, щоб черезполітичні амбіції та політичну доцільність наші парламентарі не додумалисяприймати «одноразову Конституцію»!
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Як зруйнувати країну 352
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 201
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 152
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 135
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 111
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
29751
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11060
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 7648
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 7207
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 6920