Майбутнє HR: як Blockchain може допомогти рекрутерам
Blockchain стрімко набирає своєї популярності і незважаючи на те, що дана технологія найчастіше використовується в галузі фінансів, сфери застосування блокчейну щороку розширюються.
Blockchain стрімко набирає своєї популярності і незважаючи на те, що дана технологія найчастіше використовується в галузі фінансів, сфери застосування блокчейну щороку розширюються.
Технологія дедалі більше приваблює представників різних напрямків, які пов'язані з фінансовою галуззю. І сьогодні величезна кількість підприємців шукають способи отримання користі з можливостей, які надає нам блокчейн.
Blockchain має великий потенціал, і я впевнена, що потужності цього потенціалу вистачить для революції у величезній кількості галузей: від реклами до розподілу енергії.
Blockchain не оминув і HR сферу. Далі ми поговоримо про те, як технологія, про яку всі зараз говорять, може вплинути на підбір персоналу.
Детальніше про Blockchain
Як ми знаємо, Blockchain — технологія зі світу криптовалют, що стрімко розвивається. Його можна порівняти з Google-таблицею із загальним доступом, яка стежить за всіма транзакціями, що відбуваються в даний момент, проте ніхто не може змінити вміст, тільки додати.
Тобто, за допомогою цієї технології ви можете будь-коли побачити історію транзакцій по кожному продукту через вузли та блоки, і якщо хтось спробує фальсифікувати вузол, його миттєво заблокують. Таким чином, гарантується повна прозорість, якщо ми говоримо про гроші.
Але як це може допомогти рекрутерам? Нижче я ділюся думками, як за допомогою блокчейна ми зможемо спростити роботу співробітникам HR сфери.
Підтвердження достовірності резюме кандидата
Кожен рекрутер має свою базу кандидатів з резюме, які можуть зберігатися роками. Згодом інформація може втратити актуальність, а головне — немає жодної гарантії, що те, що написано в резюме — достовірна інформація.
Звичайно, рекрутери зазвичай перевіряють достовірність даних кандидата, вказаних у резюме, проте це займає величезну кількість часу.
Всі ці проблеми може вирішити єдина система верифікації навичок та показників результативності. У цьому нам і допоможе Blockchain, який гарантує прозорість, надійність та незалежність даних, написаних у резюме кандидата.
Впевненість кандидата у компанії
Всі ми чудово знаємо про наявність на ринку праці несумлінних роботодавців, шахраїв та просто компаній, які хочуть трохи прикрасити умови роботи.
За таким же принципом, як і з підтвердженням достовірності резюме, кандидати можуть скористатися технологією Blockchain для отримання достовірної інформації про компанію: скільки років на ринку, чим займається, які відгуки від минулих співробітників та інші речі, які цікавлять кандидата на початкових етапах співбесіди.
Автоматизація підбору
Якщо всі резюме та всі вакансії будуть занесені до єдиної системи, то за допомогою даної технології можна автоматизувати процес пошуку кандидата за певними критеріями.
Принцип досить простий: потрібно просто поставити фільтри за певними вимогами до кандидата, а система автоматично підбере претендентів із найбільшою кількістю збігів. І рекрутер вже за кілька секунд отримає «ідеального кандидата».
Таким чином, використання цієї технології для найму є безпрограшним і для рекрутера, який отримує ідеальних та кваліфікованих співробітників, і для кандидатів, які впевнені, що у них є необхідні навички та компетенції для того, щоб досягти успіху на цій посаді.
Чи означає це, що професія рекрутера більше не знадобиться? Звичайно, ні. Підбір персоналу — дуже тонкий процес: кандидат може бути «ідеальним» за всіма вміннями та навичками, проте банально не підходити компанії з корпоративної культури або просто не сподобатися генеральному директору. З усіма нюансами підбору та адаптації повністю впоратися технологія не може, тут дуже важливий людський чинник.
Перспективи
Усі вищезгадані приклади можливі у разі, якщо використання блокчейна у цій сфері стане повсюдним.
Спостерігаючи за темпами розвитку та впровадження у різні сфери даної технології я впевнена, що блокчейн має великі перспективи застосування у HR-напрямку.
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21266
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 19650
-
Найбільший роботодавець і платник податків Херсонської області збанкрутував через війну
Бізнес 7865
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7710
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 6650