Хто справжні кровосісі в бізнесі?
Гроші – це кров бізнесу. Існують різні причини втрати прибутку і зменшення грошового потоку. Одна із серйозних і наймасштабніших причин - існування відкатів в закупівлях компаній. Які наслідки існування відкатів і що із ними робити, читайте в статті.
Гроші – це кров бізнесу, кров економіки. Висмоктувати «кров» можна абокрадучи у вас обігові кошти або прибуток, а можна красти і те, і інше. Давайтеразом поглянемо на «дірки» через які витікає кров наших компаній, і які роблятьнас менш заможними.
Найчастішими причинами втрат в бізнесі є управлінські помилки. За деякимидослідженнями біля 70% всіх рішень є помилковими і, як результат, приводять дозбитків. Чому така велика цифра неправильних рішень, а ми суб’єктивно невідчуваємо її? Бо в більшості випадків після прийняття неправильного рішенняйого можна змінити, прийняти супутнє рішення або скасувати. Але, все одно,неякісні управлінські рішення є проблемою №1 для бізнесу. З наявністю такоївеликої кількості неоптимальних рішень важко щось зробити, для зменшення їхкількості необхідне постійне навчання і досвід, досвід залежить від кількостіпомилок і теж коштує грошей. Це велика тема і ми не зможемо висвітлити її в ційстатті.
Інша дірка, через яку втікають із наших кишень гроші – крадіжки. Деськрадуть менше, десь більше: хто краде робочий час (читай заробітну плату), хтотовари, сировину, інтелектуальну власність. Про крадіжки ми знаємо інамагаємося всіляко їм завадити: торгові мережні наймають служби охорони (які ікрадуть найбільше), аудитори перевіряють документацію, проводиться періодичнаінвентаризація. Тема крадіжок нам відома і ми з ними інколи успішно боремося.
Але справжні кровосісі схожі на, перепрошую, глистів: вони є майже скрізь,їх важко знайти і ще важче вивести, вони постійно їдять організм і отруюютьйого. В бізнесі шкідниками є ті, хто отримує заробітну плату за виконанняроботи, але не лише її не виконує, а ще і діє на шкоду компанії.
Справжні кровосісі – це ваші закупівельники, які отримують відкати відпостачальників. Вони отримують у вас заробітну плату, але слухаються не вас, атих, хто дає їм відкати. Це як диверсанти або розвідники у вас в глибокомутилу, біля самого фінансового серця.
Приведу 2 приклади підривної діяльності закупівельників, а ви самі визначтенаскільки їх діяльність впливає на вашу компанію.
Спершу візьмемо компанію, яка займається виробництвом меблів. Її річнийтоварообіг становить біля 50 мільйонів гривень, для зручності будемо братикруглі цифри. Для виробництва продукції компанія закуповує матеріалів на 37мільйонів гривень. Завдяки закупівельнику і тому, що він вимагав відкати упостачальників, ріст ціни сировини становив біля 4%. В наслідок цього компаніяза рік втрачала 1.48 мільйона гривень лише за рахунок існування відкатів, ізбільшення закупівельних цін. Оскільки працівник до викриття пропрацював укомпанії більше 3-х років, то можете самі порахувати кумульований збиток від нього, скільки він «випив крові» компанії.
Другий приклад – витрати на транспортування. Один із клієнтів займаєтьсявиробництвом будівельних матеріалів. Обсяги транспортування доволі значні як поУкраїні так і за кордон. Вартість доставки фури в Європу в середньому становитьбіля 2200 євро, по Україні ставки різні, візьмемо за середню цифру 8000гривень. За розміщення замовлення доставки в Європу він брав 100 євро, поУкраїні брав 7-10% від суми. Якщо порахувати 80 фур експортних поставок на рік,то на одних відкатах логіст завдав збитків компанії на 8000 євро, до цьоготреба додати те, що постачальники не лише включали цей відкат в ціну, а і самаціна без відкату була дорожчою, ніж можна було знайти на ринку. По внутрішнімпоставкам сума відкатів, без урахування завищеної вартості транспортування,становили біля 210 тисяч гривень на рік. Заробітна плата логіста становила 8000гривень на місяць, в наслідок відкатів він отримував ще 17500 від внутрішніхперевезень і 650 євро щомісячно. В кінці кінців ця особа так знахабніла, щопочав в бухгалтерію приносити рахунки на оплату транспортних послуг, в той час,як в договорі на придбання сировини було передбачено умови постачання DAP. Сукупні втрати відцієї кровосісі важко порахувати, але лише за рахунок відкатів і невиконаннясвоєї роботи за яку йому платить компанія, він за рік «випивав крові» на 448тисяч гривень, пів мільйона!
Гроші, які відкатники крадуть в компанії вже ніколи не будуть використанідля інвестицій, розвитку бізнесу, для втілення бажань і цілей акціонерів.
Втрати і падіння прибутковості бізнесу призводить до того, що у директорароботи стає все більше і більше, з’являються додаткові переживання, непевність,тривога.
Що робити в цьому випадку? Звернутися до спеціалістів, які допоможутьвпоратися із захворюванням, які мають необхідні технології і досвід.
Наша компанія спеціалізується на підвищенні рентабельності, зокрема зарахунок виявлення та усунення відкатів, зменшення закупівельних цін та витратна ведення бізнесу.
Наша методика «лікування» складається із наступних складових, які ви тежможете застосовувати, але «мінздрав» попереджає, самолікування треба проводитидуже обережно.
Що необхідно зробити для усунення відкатів:
1. Проаналізувати компанію щодо наявності обставин,які сприяють виникненню відкатів.
2. Проаналізувати самого закупівельника чизакупівельників. Який їх стиль життя, їх сторінки в соціальних мережах, їхмайно, відпочинок, транспорт, тощо.
3. Перевірити ціни на ринку. Для цього ми маємо своюметодику, використовуємо спеціальні компанії, проводимо переговори ізпостачальниками, робимо пробні закупівлі. Якщо виявляємо розбіжності міжринковими цифрами і закупівельними цінами, то висновки робляться недвозначні.
4. Проводимо зустріч «таємний продавець», коли під часорганізованої зустрічі, пропонуємо закупівельнику «вигоду».
Використання вищезазначений дій допоможе вам виявити та позбавитися відвідкатника і від відкатів. Надалі ви можете використовувати свою або нашусистему контролю за витратами для уникнення рецидивів.
В будь-якому випадку варто пам’ятати, що крадії, відкатники і неробивбивають ваш бізнес і обтяжують ваше життя. З ними необхідно боротися, тимбільше, що ця боротьба можлива і приносить високі прибутки.
- Кредитные льготы для военнослужащих: что нужно знать Віра Тарасенко 11:07
- Позовна давність в земельних спорах щодо лісового фонду: ВП ВС Владислав Штика вчора о 23:39
- Підстави для зменшення суми застави у кримінальних провадженнях Євген Морозов вчора о 21:56
- Емоції та закон: як зберегти неупередженість і знайти баланс у роботі адвоката Дмитро Зенкін вчора о 19:27
- Принцип заборони повороту до гіршого (non reformatio in peius) Євген Морозов 08.11.2024 21:33
- Геополітика та економіка: як зміни при Трампі можуть вплинути на ринки Роман Бєлік 08.11.2024 19:18
- Чи потрібно з'являтися до суду для розгляду справи проти ТЦК Павло Васильєв 08.11.2024 18:03
- Як зробити бізнес бездоганно продуктивним, а співробітників – супергероями Юрій Щуклін 08.11.2024 11:53
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? Ростислав Никітенко 08.11.2024 11:18
- Тести заходів контролю: коли і як виконувати Ольга Рубитель 07.11.2024 21:16
- Застосування принципу "jura novit curia" ("суд знає закон") Євген Морозов 07.11.2024 20:46
- Нобелівська премія як орієнтир для розв’язання проблем держави та галузі Ксенія Оринчак 07.11.2024 16:55
- Втрачені мільйони: як місцеві бюджети недоотримують через неефективне використання земель Денис Башлик 07.11.2024 15:57
- CGI-2024: чи Україна досі на порядку денному? Ніна Левчук 07.11.2024 14:42
- Про mindset успішного сьогодні HR. З незвичного ракурсу Катерина Кошкіна 07.11.2024 11:43
- Відвід судді: закон, практика та поради 583
- Тести заходів контролю: коли і як виконувати 335
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки 145
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес 117
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі 102
-
"Вирішальна битва 2024 року". Чому росіяни прагнуть оточити ЗСУ біля Курахового
12611
-
Ціни на яйця: чому вони ростуть і чого чекати до кінця року, пояснили в Мінагрополітики
Бізнес 6468
-
Українців попереджають про здорожчання хліба на 10-15%
Бізнес 5886
-
Україна розірвала угоду про повітряне сполучення з Іраном
Бізнес 5396
-
Нацбанк не виключає подальше підвищення податків в Україні
Фінанси 5395