ТСК з питань захисту інвесторів вивчить, чи були правомірними обшуки у "Малятко"
Під час засідання Спецкомісії народні депутати обговорили кейс ТОВ "Еконія" (ТМ "Малятко"). Вже 12 років компанія відбивається від рейдерських атак.
Ти можеш створити успішну компанію в Україні, але не факт, що вдасться її зберегти. Такими є реалії бізнесу по-українські. І це, здається, головне пояснення, чому надходження інвестицій в Україну залишають бажати кращого.
Сьогодні під час засідання ТСК з питань захисту прав інвесторів ми розглянули ще один показовий кейс. Вже 12 років один з українських виробників, ТОВ "Еконія", більш відомий яка виробник дитячого харчування ТМ "Малятко", відбивається від рейдерських атак.
Наразі власницю компанії звинувачують начебто у шахрайстві, а також причетності до викрадення людини – Руслана Курілова. Слідство триває вже три роки, і саме ця справа стала підставою для обшуків на підприємстві (!) 9 липня цього року, в "найкращих українських традиціях" з виламуванням дверей. Більше того, на корпоративні права підприємства був накладений арешт. Хоча ні в статті 190 (шахрайство), ні в статті 146 (викрадення) Кримінального кодексу України суб'єктом правопорушення не може бути юридична особа.
Також в межах кримінального провадження слідчим було прийнято рішення про направлення запитів до контрагентів підприємства таких як Ашан, АТБ, Метро, куди "Малятко" постачає свою продукцію. Знову ж таки, у присутніх народних депутатів виникли сумніви у доцільності таких дій для розслідування ніби-то викрадення людини або шахрайства.
Прикметним є те, що два роки тому, у липні 2018 року компанія відбивала іншу рейдерську атаку, де також фігурував громадянин Тітов. Тоді рейдери зареєстрували "клон" підприємства "Еконія", і вказали громадянина Анатолія Тітова директором компанії-клона.
Сьогодні, для того, аби розгляд кейсу ТМ "Малятко" ТСК з питань захисту прав інвесторів був об'єктивним, ми запросили обидві сторони. І представників "Малятко" – Ірина Варагаш та адвокат Тетяна Козаченко. І громадянина Анатолія Тітова. Ми навіть розшукали його напередодні засідання, але він так і не прийшов.
Заслухали і представників Національної поліції та їх процесуального керівника, позиція яких виглядала, м'яко кажучи, непереконливою. І щодо доцільності обшуків саме у такій формі, і щодо самого кримінального провадження. Поки ситуація більше виглядає як тиск на бізнес, ніж об'єктивне розслідування.
Так, засідання виявилось дуже емоційним. Але наше завдання як Спецкомісії – відновити справедливість та припинити безпідставне втручання правоохоронних органів в роботу бізнесу.
Зі свого боку ТСК з питань захисту прав інвесторів дала тиждень обом сторонам конфлікту, а також правоохоронним органам для того, аби сторони надали на адресу Спецкомісії додаткові матеріали. Після чого, під час наступного засідання ми будемо ухвалювати рішення про заходи реагування на цей кейс.
З високою ймовірністю будемо звертатись до Офісу Генерального прокурора та Державного бюро розслідувань щодо перевірки правомірності дій працівників Національної поліції і процесуального керівника у справі.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 199
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 188
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 179
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 138
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 113
-
Угода Україна–США: три ключові вигоди для нашої держави
Думка 6204
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 6174
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 6104
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 5639
-
Reuters: США і РФ обговорюють, як відновити постачання російського газу в Європу
Бізнес 3260