Інтервенція і Вітчизняна війна тривають
На недавньому засіданні РНБО Верховний головнокомандувач Петро Порошенко повідомив, що сьогодні сформовано декілька нових частин-з'єднань, які дозволять вже зараз перекрити можливий наступ у напрямку Маріуполя, Бердянська, у напрямку Харкова і північніше Л
На недавньомузасіданні РНБО Верховний головнокомандувач Петро Порошенко повідомив, щосьогодні сформовано декілька нових частин-з'єднань, які дозволять вже заразперекрити можливий наступ у напрямку Маріуполя, Бердянська, у напрямку Харковаі північніше Луганська, у напрямку Дніпропетровської області.
Порошенкотакож поінформував, що план спорудження фортифікаційних споруд наразі чітковиконується, а потім він сказав наступне: «Забезпечення наших збройних силновітньою технікою, як наступальною, так і розвідувальною, триває достатньоефективно. І ми маємо пам'ятати, що ми здатні захистити нашу державу».
Отже,про антитерористичну операцію вже не йдеться. Триває повномасштабна оборонна війна– це випливає не лише з термінології Верховного головнокомандувача, а й з характерубойових дій. Хочу привернути вашу увагу: Петро Порошенко вже двічі назвав цювійну "Вітчизняною війною". Перший раз це сталося під час виступу надень Незалежності 24 серпня 2014 року, а другий – у нещодавньому зверненніПрезидента з нагоди 70-ї річниці визволення України. Причому в другому виступіщодо російських загарбників він вжив визначення "інтервенти", тобтонаголосив, що відбувається інтервенція.
Проте, влексиконі політиків і журналістів слово "війна" зустрічається не надточасто, хоча всі обговорюють події на Сході України за допомогою понять ікатегорій повномасштабної війни: "диверсійно-розвідувальні групи"," партизанський рух", "лінія фронту", "наступальна операція","перегрупування військ" тощо.
Вважаюзайвим наводити тут численні докази російського вторгнення – нехай це робитьМЗС у "Білій книзі інтервенції в Україну з боку Російської Федерації"– всі ми й без того знаємо що Росія розв’язала проти нас війну. Знаємо, алечомусь боїмося називати цю війну "російсько-українською війною".
Це вже не"антитерористична операція", це не "події на території Донецькоїта Луганської областей" – це війна. І цю розбійницьку війну віроломнорозв’язала проти нас путінська Росія "зі своїми агресивними, нелюдськимипланами" – як писала колись совєтська пропаганда щодо фашистськоїНімеччини.
Єдністьінтерпретації цих подій як "війни" є також важливою для їх сприйняттязахідною аудиторію, яка досі вважає що на сході України відбуваєтьсяантитерористична операція, локальний конфлікт, який не загрожує країнам заходуі не вимагає відповідної активної реакції.
Нажаль, ми перестали говорити й про щоденне незаконне перетинання нашого кордонуросійськими військовими формуваннями - тобто про вторгнення, яке передбачає актагресії. В умовах гібридної війни не має значення хто саме вторгся на нашутериторію – регулярні російські війська без розпізнавальних знаків чи військовіформування складені з російських найманців. Вони їдуть на нашу територію зРосії на танках під російськими прапорами - і в будь якому випадку є російськимагресором.
Для насця війна є Вітчизняною, тому що в ній бере участь весь наш український народ –не тільки військові, а й прості громадяни. Український народ збирає пожертвисвоїм героям, постачає свою армію - закуповує військовим необхідне обладнання,одяг, їжу, збирає дитячі малюнки, плете маскувальні сітки – і відвозить все цена передову.
Колисья вмовляв журналістів називати терористів терористами і бойовиками, а не "проросійськимиактивістами". Сьогодні я так само закликаю всіх не боятися зобидити агресора,називати речі своїми іменами та іменувати війну війною - "російсько-українськоювійною", "Вітчизняною війною". Давайте робити це вже зараз нечекаючи повернення героїв війни та їх пояснень.
ГеннадійТкачук, народний депутат України
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов 13.11.2024 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Гра в імітацію 356
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 227
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
- Як зробити бізнес бездоганно продуктивним, а співробітників – супергероями 66
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями 45
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 12126
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 10277
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6559
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 4142
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 3554