Конкуренція омбундесменів не тільки збільшить кількість арбітрів…
В Україні скоро з'являться два альтернативних омбудсмени. Такі собі захисники бізнесу від Уряду та від ЄС, призначення яких рятувати країну від недбайливих та повільних чиновників. Вказані посадовці неодмінно конкуруватимуть один з одним і вже сьогодні мож
Першоджерелом появи бізнес-суперменів є один і той жедокумент - Меморандум Антикорупційної ініціативи, підписаний в 2014 році міжУрядом України та одним з найбільших інвесторів України Європейським банкомреконструкції та розвитку ЄБРР.
Наш Уряд буде фінансувати українського омбундесмена, якийдбатиме про підвищення прозорості діяльності держвлади, атакож суб’єктів господарювання, які перебувають у сфері їх управління,попередження недобросовісної (нечесної) поведінки серед суб’єктівгосподарювання, які займаютьсяпідприємництвом в Україні.
Прикладфункціонування подібного інституту, який щоправда мав назву Державна служба Україниз питань регуляторної політики та розвитку підприємництва національний бізнестак і не відчув. Здебільшого діяльність служби зводилася до спроб впливати направове поле, які були неефективними. Отже, є побоювання що навіть із новоюназвою справи не зрушаться із мертвої точки, а зарегульованість та повільністьреформ залишаться прикметами часу.
Європейського омбундесмена фінансуватиме мальтідонорзпул, а якщо по-простому незалежні інвестори з ЄС. Основні функції єврозахисникабізнесу - розгляд скарг від бізнесу на несправедливі рішення влади, фактикорупції, вирішення проблем, визначення системних причин несправедливогоставлення. Омбундесмена ЄС буде фінансувати європейська сторона, якарозглядатиме на цю посаду переважно досвідчених кандидатів-іноземців.
Зрозуміло, що європейський омбундесмен це інституція,яка на певному етапі реформ скаже українському бізнесу, що дія нульового митаскінчилася, бо це заважає розвитку європейського бізнесу в Україні, обмежуєприбутки та уповільнює підвищення ліквідності. І при цьому навіть подвійнаназва посади (бізнес-омбундесмен = керівник антикорупційного офісу) ще непереконує, що ця людина справді допоможе створити умови для підвищеннясприятливого регуляторного середовища та інвестиційної привабливості України.
Крім того, обидві інституції здебільшого будутьперейматися наглядом за дотриманням законодавства (України та ЄС) в межахвідповідних правових просторів. При цьому навіть в їхні завдання здебільшоговходить функція контролю та спостереження, ніж створення умов для розквітуукраїнського бізнесу.
Звісно, тішить, що, за словами функціонерів ЄС, підегідою ЄБРР зібрано європейський пул фінансових донорів, які хочуть прискоренняекономічних реформ в Україні. Акумульовані фінансовими колами кілька сотеньмільйонів євро будуть спрямовані на фінансування антикорупційних, банківських,енергетичних, транспортних, муніципальних проектів. За задумом європейців всеце поліпшить інвестиційну привабливість та сприятиме збільшенню капіталовкладеньв нашу країну.
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль вчора о 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський вчора о 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус 31.03.2025 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 31.03.2025 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 31.03.2025 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 31.03.2025 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 31.03.2025 12:21
- Шукайте жінку! Білоруський варіант Євген Магда 31.03.2025 09:09
- Спільний контроль у бізнесі: чому статус має значення? Анастасія Полтавцева 30.03.2025 19:23
-
У рейтингу мільярдерів Forbes з'явилось поповнення від України
Бізнес 24907
-
Колишній власник Галі Балуваної пояснив вихід з бізнесу: Було некомфортно
Бізнес 22842
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 8624
-
Порошенко показав декларацію за 2024 рік: заробив понад 4 млрд грн
Бізнес 8120
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
7989