Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
19.07.2017 12:28
"Завчасно випите "Боржомі" або загальні правила безпеки бізнесу
Розглянемо корисні правила, які дозволяють зробити бізнес трохи більш безпечним.
- Кожний підписаний папір може бути доказом у кримінальному провадженні. Аналізуйте наслідки своїх дій. У потоці документів керівник часто підписує все підряд. Коли виникає необхідність знайти «крайнього», або відповідального, як правило, їм стає той, чиїх підписів на папірцях виявляється найбільше.
- Намагайтеся не вчиняти дій, які явно виходять за межі закону та привертають увагу правоохоронних органів. «А якщо не явно, то можна?» - запитаєте ви. Можна, але краще не треба. Іншими словами, там, де є можливість закон не порушувати, робити цього не треба. Потрібно ще знати закон, оскільки його незнання не звільняє від відповідальності, а знання іноді допомагає цієї відповідальності уникнути.
- Не зберігайте в столі в офісі, сейфі, будинку, де ви проживаєте разом із сім'єю, документи з компрометуючої вас інформацією. А де зберігати? Ніде. Краще, щоб таких документів не було, або щоб вони знищувалися при першій можливості. Один бізнесмен «другу» бухгалтерію зберігав в гаражі. Це дитяча наївність - вважати, що гараж - це місце, яке ніхно не знайде та де не можна провести обшук. Найцікавіше, що в гаражі його і затримали, коли він ставив туди свою машину, відповідно, відразу почали цікавитися: «А що це за папірці ви тут ховаєте?»
- Розподіляйте обов'язки між своїми заступниками, якщо ви керівник. Підписуйте менше документів, доручайте це вашим заступникам в рамках їх компетенції. Чим більше ви на себе берете, тим більше відповідальність. Керівник по визначенню наділений як правами, так і відповідальністю, починаючи від посвідчення своїм підписом правильності відображення фінансової діяльності, закінчуючи пожежною безпекою. Навіщо відповідати за все?
- На випадок перевірки завжди майте документальне підтвердження правомірності своїх дій. Пам'ятаєте вислів: «Без папірця ти комашка, а з папірцем - людина». Майте договори, рахунки, накази, інші документи, які можуть підтвердити законність ваших дій. Слова не працюють там, де повинні бути письмові документи. Може бути, це трохи ускладнює роботу, але забезпечує безпеку.
- Співробітники не повинні володіти всією інформацією щодо діяльністі фірми, досить тієї, яка потрібна їм для роботи. Не вводьте співробітників в спокусу. Менше знають міцніше сплять.
- Секретар не повинна знати всі аспекти вашої діяльності і можливі недоліки, порушення, наявні в компанії. Зазвичай першими допитують секретарів, які в ході слідчих дій стають дуже відвертими. Так повелося, що секретарі - це майже завжди жінки. А у жінок прийнято зберігати секрети спільно. Дуже велика помилка, коли чоловіки-керівники вважають за краще бачити в якості секретаря молоденьку дівчину «без мізків» і з хорошою фігурою. Це ідеальний суб'єкт для передачі всіх деталей і тонкощів вашого бізнесу стороннім людям. Не секрет, що впровадження таких дівчат в конкуруючі фірми як секретарів - звичайна справа в наш час.
- Будьте дуже обережні в телефонних розмовах і конфіденційних переговорах в офісі. Просто знайте, що технічні засоби отримання інформації настільки досконалі, що дозволяють контролювати всі ваші розмови - як по телефону, так і безпосередньо в офісі. Для цього не обов'язково навіть встановлювати пристрої для підслуховування в телефон або під кришку робочого столу, контролювати розмови можна і на відстані. Висновок один: не кажіть нічого такого, що потім може бути використано проти вас.
- Уникайте конфліктів з конкурентами. Конфлікт небезпечний не сам по собі, а тими наслідками, які буває неможливо прорахувати і оцінити заздалегідь. Якщо ви в цьому конфлікті - сторона «з великою вагою», швидше за все, «перемога» буде за вами. Однак переможений завжди має можливість помститися, і тоді уявна «перемога» обернеться реальною поразкою. Мстять в особистих відносинах близьким людям, а вже в бізнесі мстять по-крупному, і кримінальне переслідування - це ще не найстрашніша помста.
Важливе слово для безпеки бізнесу - «своєчасно». Що потрібно робити своєчасно?
- Знайти і організувати необхідні ресурси для попередження або локалізації загроз.
- Розмежовувати загрози за ступенем небезпеки і розставляти пріоритети, щоб прийняти оптимальне рішення.
- Відстежувати і розпізнавати джерела загроз, прораховувати всілякі ризики.
- Розуміти і правильно оцінювати ступінь небезпеки загрози - можливості джерела небезпеки, його ресурси, завдання і т.п.
Якщо наведені рекомендації виконуються із запізненням, це означає, що системи безпеки не існує зовсім. Не варто керуватися приказкою «Краще пізно, ніж ніколи». Тут більше підходить вислів: «Пізно пити «Боржомі», коли нирки відвалилися». Тому загальні заходи безпеки повинні бути вироблені своєчасно, щоб не було прикро за безглуздо організовану справу, яка закінчилась притягненням до кримінальної відповідальності.
Читайте також"Бочки" чи "модульні АЗС". Чому зростає кількість нелегальних заправокУкраїнські зброярі нарощують виробництво. Але держава не може забезпечити збутЮрист в інтересах невідомих інвесторів. Хто купив Білгород-Дністровський порт
За матеріалами:"Безопасность бизнеса. Защита от уголовного преследования" Виталий Пичугин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
Топ за тиждень
Популярне
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 10521
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 9875
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6447
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 3710
-
ЄС інвестує 32 млн євро у реконструкцію 375 км залізниці у Молдові
Бізнес 3450
Контакти
E-mail: [email protected]