Корупційна вертикаль
Непомітно для себе, ми перетворилися на країну третього світу. Не знаю, як для кого, а для мене показником цього є не тільки і не стільки напівавторитарний режим, що встановлюється в Україні, а корупція, яка проникла в усі без виключення сфери життя.
Історія знає приклади, коли “жорстка рука” увладі забезпечувала країнам прорив. Вцьому плані Україна все більше і більше стає схожа не на Сигапур, який зробивстрімкий стрибок до десятки найбільш розвинених держав світу, хоч влада тамчасом не дуже рахувалася з політичними опонентами, а на країни ЛатинськоїАмерики, де неофіційні правила та поняття відіграють більшу роль ніж закони, авсі багатства належать кільком найвпливовішим родинам.
Під час економічної нестабільності 90-х роківми з якоюсь легкістю підхопили цей вірус хабарництва, коли, через відсутністьдержавного фінансуваня, а ні отримати належне лікування, а ні довчити дитину вшколі без того, щоб не “занести”, стало неможливо. Зараз, за президентстваЯнуковича, ця хвороба тільки посилюється.
Скажіть будь-ласка, якщо можна “купити”народного депутата, і якщо це робить сама влада, то чому не можна “купити”міліціонера, суддю, чиновника? Чому не можна купити посаду?Саме в нашомувипадку як ніде підійде вислів про те, що “риба гниє з голови”. Бо самедіяльність нинішнього Уряду супроводжують гучні корупційні скандали (наприклад“вишки” Бойка, корупція в Міністерсті охорони здоров’я), які взагалізалишаються поза увагою правоохоронних органів. І ця система відтворюється намісцях. Пресловута “вертикаль влади” на практиці виявилася корупційноювертикаллю.
Моніторингові організації вже повідомили проте, що Україна, фактично, зриває план по боротьбі з корупцією, а отже ставитьпід питання і підписання угоди про зону асоціацію з ЄС. Хоч вже настількиочевидно, що для подолання цього явища в Україні потрібні не плани, а політичнаволя, бажання.
Я не вірю, що, наприклад, лише від створенняспеціалізованого правоохоронного органу з боротьби з корупцією щось принциповозміниться, хоч, напевно такий крок потрібен. Та неможливо уявити, що нинішнявлада створить структуру, яка боротиметься з корупцією у вищих ешелонах.
На мою думку, реальна боротьба з корупцієюможе початися лише за умови, якщо це стосуватиметься всіх громадян без виключення,і без розділення на статки, класи та партійну приналежність.
І ще один крок, який обов’язково потрібен — цереальне розділення влади в Україні. Судова гілка повинна стати незалежною. Так,що суддя спокійно міг притягнути до відповідальності будь-кого з діючихполітиків, міністрів, президентів — тут не повинно бути різниці.
Обов’язково також потрібне декларуваннячиновниками та політиками не тільки своїх прибутків, але й видатків. Теж самемає стосуватися і їхніх близьких.
Та важливо, щоб всі ці правила почалипрацювати, нехай без голосних гасел, а методично і спокійно. Та на жаль требавизнати, що чекати доведеться принаймні до 2015 року.
Дмитро Войцех
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9995
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7682
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 6856
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5218
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4189