Зупинення реєстрації податкових накладних
21 грудня 2016 року було прийнято Закон України, який дозволив контролюючим органам здійснювати зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних
21 грудня 2016 року було прийнято ЗаконУкраїни «Про внесення зміндо Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі –«Закон»), який вступив в силу з 01 січня 2017 року, а в частині змін, якідозволяють контролюючим органам здійснювати зупинення реєстрації податковоїнакладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з 01квітня 2017 року.
Відповідно до п. 39 Закону, яким буловнесено зміни до статті 74 Податкового кодексу України (далі – «ПК України»),обов’язок визначити критерії оцінки ступеня ризиківдостатніх для зупинення реєстрації таких податковихнакладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних,покладено на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування тареалізує державну фінансову політику.
Вичерпний перелік критеріїв оцінкиступеня ризиків, що згадані вище, зазначено у Наказі Міністерства фінансівУкраїни № 567 від 13.06.2017 року «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеняризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахункукоригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного перелікудокументів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
У разі зупинення реєстрації податковоїнакладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладнихплатнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичномурежимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію прозупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування.
Така квитанція є підтвердженнямзупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податковоїнакладної/розрахунку коригування зазначаються:
а) порядковий номер та дата складенняподаткової накладної/розрахунку коригування;
б) визначення критерію(їв) оцінкиступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податковоїнакладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, напідставі яких було здійснено зупинення реєстрації податковоїнакладної/розрахунку коригування;
в) пропозиція щодонадання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпнимпереліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстраціютакої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податковихнакладних.
При цьому, варто зазначити, що письмовіпояснення та/або копії документів платник податку має право подати доконтролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання,відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такідокументи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платникаподатку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісіїцентрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митнуполітику.
Рішення про реєстрацію або відмову вреєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстріподаткових накладних приймається та надсилається платнику податку протягомп’яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів.
Варто зазначити, що відповідно до п.74.2 статті 74 ПК України, в Єдиному реєстрі податкових накладнихзабезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідностіподаткових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків,достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунківкоригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Перелік кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД,які застосовуються для здійснення автоматизованого моніторингу відповідностіподаткових накладних/розрахунків коригування Критеріям оцінки ступеня ризиків,достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригуванняв Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено Наказом ДФСУ від 30.06.17 р.№ 461 "Про затвердження Переліку кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД".
Звісно, ці зміни покликані перешкоджати«схемам» недобросовісних платників, але на практиці вже відомі випадки, коли убула зупинена реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування вЄдиному реєстрі податкових накладних сумлінних платників податків. При цьому,рішення про реєстрацію податкової накладної приймають податківці і на цьомуетапі вже можуть виникнути зловживання та з’явитись корупційна складова.
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін вчора о 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука вчора о 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- З чого починати описувати бізнес-процеси? Жанна Кудрицька 24.04.2025 23:46
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 463
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 129
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 112
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? 101
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 100
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 10347
-
Зрадник Сальдо отримав підозру за заволодіння Херсонською нафтоперевалкою
Бізнес 8763
-
Скільки коштує стати блогером у 2025: реальні історії інфлюенсерок про старт, витрати та заробіток
Життя 4325
-
"Життя після 100 — не виняток, а нова норма": як тренд довголіття змінює наш підхід до краси
Життя 3759
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 3715