Вибори: коли пік агресії ще попереду
Віра у своїх посилюється за рахунок ненависті до інших. Переконання у правильності свого вибору - через рахунок приниження поглядів інших.
У нас проблем вистачало і без виборів. У ментальності, яка надмірно персоналізує все що можна. У переконанні, що твоя правота – найправотіша. І у вірі в те, що всі проблеми від влади. Перемоги, поразки – все це в українців мало свої – політичні обличчя. Навіть, якщо до проблем/здобутків докладалось все населення, чи коли вони були об’єктивними явищами, – ми однак сприймаємо всі події занадто персоналізовано і політизовано. Хтось має бути винен у наших проблемах. Бажано - хтось із влади.
І найяскравіше ці ментальні особливості проявляються під час виборів. Особливо – виборів президента. Бо якщо дивитись на рекламу чи виборчі програми, то складається враження, що ми обираємо єдину гілку влади в авторитарній країні. Вибори короля, а не одного з інститутів влади.
Та і виборці сприймають посаду Президента виключно у цьому – всемогутньому контексті. Персона як панацея від соціальних болячок. Не дивно, що у частини виборців наступає відчуття кінця світу тоді, коли вони розуміють, що їх кандидат програє. Або коли ти підтримуєш «не того» кандидата. «Ти хоча б не за клоуна?», «Та ти в якій країні живеш, що за Пороха?», «За Юльку – та я з тобою не буду розмовляти», - знайомо?
Так, нам важко робити вибір. Але, якщо вже вибір зроблено, то людина часто починає вважати, що цей вибір – єдино вірний. І не просто вважати, а ще й агресивно переконувати інших у їх неправоті. Це не складно – бо кожен кандидат має недоліки і переваги – реальні та видумані. Особливо коли є тотальна недовіра до політиків. В таких обставинах кожен кпин у бік іншого – це не лише спроба переконати, що проблеми твого кандидата – менші. Це спроба довести самому собі що твій вибір – правильний. А уособленням «іншого» кандидата якраз і є його електорат, - виборець, який відкрито його підтримує. Персоналізація, пам’ятаєте?
Як часто буває, – віра у своїх посилюється за рахунок ненависті до інших. І тут часто допомагають штаби «своїх» кандидатів. Вони не лише обливають суперника багнюкою. Вони дегуманізують – як самого конкурента, так і тих, хто його підтримує.
Цей блог – до того, що вибори не закінчаться 31 березня. Перший тур - це ще нічого. Там є вибір з 39 кандидатів. А ось коли вибір скорочується до двох – це значно поляризує погляди. Проводить лінію зіткнення. Стимулює штаби застосовувати технології «свій/ворог». А тому й зростання конфліктів на цьому ґрунті варто очікувати саме під час другого туру. Тоді, коли «добро» зійдеться в бою зі «злом». В уяві політтехнологів. Але пам’ятайте, що це – лише вибори. Вибори одного з представників влади, а не влади в цілому. І технології, які не мають ніякого відношення до реального життя.
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Як зруйнувати країну 333
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 201
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 151
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 135
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 111
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
24668
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 10841
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 7060
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 6636
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
3648