Як на долоні: Чим відзначилися одеські чиновники?
Цікаву інформацію, виявляється, можна отримати, проаналізувавши декларації чиновників, які, згідно Закону України «Про запобігання корупції», забов’язані відтепер надавати їх до відкритого доступу щорічно до 1 квітня. Оновлені штати РДА Одеської області са
Цікаву інформацію, виявляється, можна отримати,проаналізувавши декларації чиновників, які, згідно Закону України «Про запобіганнякорупції», забов’язані відтепер надавати їх до відкритого доступу щорічно до 1квітня. Відтак великий та амбіційний проект з моніторингу декларацій українськихдержавних посадовців надав можливість перевірити на честь і совістьбагатотисячну армію «сатрапів».
Але зупинимось саме на Одеській області. Оновлені штатиРДА самі собою напрошувалися на проведення перевірки матеріальногостану державних осіб, які саме задекларували свої прибутки за 2015 рік уберезні 2016. Відтак за результатами моніторингу виявилося, що серед 25очільників РДА Одеської області 8 мають явні порушення у декларуванні речовихправ на нерухоме майно. Додатково 2 особи спромоглися не припинити своюпідприємницьку діяльність, зайнявши таки посаду держслужбовця, що взагалісуперечить нормі закону. Таким чином, в цілому по Одеській області 32% голівРДА скоїли порушення при заповненні особистих декларацій про майно, доходи,витрати і забовязання фінансового характеру. І в більшості випадків мова йде непро випадкову помилку у сумі отриманого доходу чи кількості квадратних метрів,а навмисне приховування своїх статків від громадськості.
Цікаву тенденцію також можна відстежити аналізуючидекларації чиновників, що перебувають на різноманітних посадах, що належать докерівництв РДА Одеської області. Тут можна побачити і перших заступників голівРДА, і керівників апарату, і начальників фінансового управління, сектору АПК,освіти, відділу містобудування і т.д. За результатами перевірки достовірностіінформації, вказаної в деклараціях, відсоток порушень склав 31,7% (13 із 41державного посадовця), що по суті співпадає з показником порушень серед голівРДА Одеської області. Це є дуже важливе спостереження, адже часто панує думка,що голови РДА набагато більше схильні до приховування інформації персональногохарактеру, тим паче про власні здобутки, ніж інші члени «бюрократичної братії».А виявляється, що керівництво РДА від них ні в чому не відстає: всі 13 з 13 фактівпорушень стосуються відсутності у деклараціях рухомого та нерухомого майна,наявність якого сякі-такі реєстри все ж дали змогу підтвердити.
До речі, перевірка правильності заповнення декларацій тавідповідності вказаних в них даних відбувалася через залучення державнихреєстрів та усіх відкритих джерел інформації. Також для виявлення можливихзловживань цікаво було іноді ознайомитися і з біографіями декларантів,розміщеними подекуди на сайтах РДА.
Відтак інструменти громадського контролю почали приноситисвій вклад в очищення влади, але багато реєстрів досі потребують суттєвогодоопрацювання, так як в деяких випадках виникають ситуації, коли посадова особадекларує більше, ніж на неї можна знайти в реєстрах. Така парадоксальнаситуація просто не має права на існування. В будь-якому разі велика подяка і зате, що є, і за те, що створюється зараз руками активістів, волонтерів та небайдужих«програмерів». Головне, щоб до громадського контролю за діяльністю чиновниківнас долучалося все більше і подібні моніторинги проводилися перманентно. Бо це,насправді, страх, як цікаво та вкрай необхідно сьогодні.
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков вчора о 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар вчора о 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук вчора о 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко вчора о 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак вчора о 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський вчора о 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 04.05.2025 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
-
Зміна пріоритетів: молоде покоління радше зменшить заощадження, ніж відмовиться від хобі
Життя 8203
-
Заборонений в Україні. Хто такий Сіміон і чим його перемога у Румунії загрожує Києву
7830
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 6837
-
"Ми скорочуємо більше ніж удвічі наше виробництво", – фіндиректор Ferrexpo
Бізнес 6036
-
Що головне і що парадоксальне в угоді з США про корисні копалини
Думка 4541