Конкурс до Верховного Суду. Остання барикада
Коли у листопаді 2013 року я вирішила закрити власний юридичний бізнес, я навіть уявити не могла, що зможу знову повернутись до юридичної кар’єри. На той час була якась втома, стало нецікаво. Глобально нецікаво. А це - чи не найголовніший критерій, за яки
Коли улистопаді 2013 року я вирішила закрити власний юридичний бізнес, я навіть уявити не могла, що зможу зновуповернутись до юридичної кар’єри. На той час була якась втома, стало нецікаво.Глобально нецікаво. А це - чи не найголовніший критерій, за яким я вирішую, чимзайматись. Але мудрі люди кажуть never say never. І от, here we are - я подаладокументи на конкурс до Верховного суду.
Мійвибір - Касаційнийгосподарський суд. «Хозяйка» - як кажуть у народі. Трохи вагалася, обираючи міжцивільним та господарським, але все ж таки більш ніж 15 років досвіду саме якбізнес-адвоката перемогли.
Знайомі та друзі, коли дізнаються, що подала документи на конкурс до Верховного суду намагаються шуткувати «знову на ті ж граблі», «ти що наївна». А я вірю. Бо знаю, що реформа судової влади – це наша остання барикада.
Чому?
По-перше, це виклик. Япогоджуюся з тезою, що сьогодні «відповідальні лідери повинні бути готовіприйти до влади». Для судової системи це означає, що лідери юридичного бізнесутакож повинні бути готові прийти доВерховного суду. Часто кажуть, що стати суддею Верховного суду – це мріякожного юриста. У мене такої мрії не було (була інша, але про неї іншим разом).У моїй родині багато юристів, і ще з шкільного віку я знала, що буду юристом.Проте ніколи не мріяла бути суддею. Адвокатом – так, суддею - ні. Але я знаю точно, що одна людина внашій родині точно тішиться з мого вчинку. Це мій дідусь – Аполлінарій СтепановичВронський, який у післявоєнний час пройшов шлях від судді районного суду дочлена Верховного суду УРСР (1962-1983 р.р.). Він завжди мріяв, щоб хоч один зйого 7 внуків став суддею. Принаймні, яспробую.
По-друге, це круто. Круто –це значить цікаво! Глобально цікаво.Створите щось нове. Правильне. Sustainable (стале). Ніколи раніше не зустрічала термін sustainable courts, але якщо вже є sustainablefashion, то чому б не бути sustainable justice. На мою думку, одним з ключовихфакторів невдалого впровадження реформ в уряді, була відсутність наступництва.У більшості випадків, ті, хто починали реформи, вже їх не продовжують. А цевтрата і часу, і початкових зусиль. Судді Верховного суду обираютьсябезстроково. І це також є гарантією їх незалежності. Звичайно, змінити системуза рік чи два важко, але, якщо ініціатива йде з самого верху, то це значнополегшує завдання.
По-третє. Вже серйозно. Сьогодні вже очевидно, що без реформисудової влади ніяк не обійтись. Ми скаржимось, що корупція залишається. Алехто ж має карати корупціонерів? Так, правильно, суд. Новий суд. Ми скаржимося,що немає інвестицій в економіку, іноземні інвестори йдуть з країни, а нові неприходять. Основна причина - немає гарантій захисту їхніх інвестицій. Хто маєзахищати такі гарантії? Так, правильно, суд. Новий суд. І, насамкінець, самеголовне. Пересічний громадянин залишився сам на сам зі своїми проблемами. Довіра до судової влади є близькою до нуля.Забезпечення дієвого захисту прав громадян повинне стати чи не основною метоюдіяльності всієї реформованої судової системи.
А як же екологія?
Майже рік, з травня2015 до червня 2016 я працювалазаступником міністра екології та природник ресурсів України з питаньєвропейської інтеграції. Останні два місяці виконувала обов’язки міністра. Переконана,що екологія - це не щось специфічне та вузьке, а стиль життя, та, перш за все, ставлення до оточуючих. І воназажди буде моїм пріоритетом у житті, як і розуміння того, що все щовідбувається у світі є взаємопов’язаним. Не знаю, чи зрозуміють члени ВККС(Вища кваліфікаційна комісія суддів України) як юристи деякі з аргументів могомотиваційного листа, але колеги з екотабору точно оцінили б. Починається листсаме з посилання на те, що у вересні 2015 року в рамках ювілейної 70-ї сесіїГенеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку нові Цілі Сталого Розвитку на період2016-2030 р.р. І це невипадково. Я впевнена, що ані судова реформа, ані будь-яка інша реформа не можевпроваджуватись окремо від тих процесів, що відбуваються в країні, та в усьомусвіті.
Приймаючи Цілі Сталого Розвитку як орієнтир для подальшого розвитку вглобальному масштабі, Україна погодилась, що верховенство права, рівний доступдо правосуддя та створення ефективних судових інституцій, є для неїпріоритетами. Саме ці чинники і зумовлюють, серед іншого, проведення сьогодні судової реформи. Аджесвітовий досвід свідчить, що передумовами досягнення всіх без винятку цілейсталого розвитку є, перш за все, чесната прозора влада, викорінення корупції, створення сталих демократичнихінституцій, їх суспільна підтримка тощо.
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко вчора о 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко вчора о 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький вчора о 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 20.04.2025 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 488
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 227
- Модель нової індустріалізації України 183
- Професії зникають, навички – у тренді 170
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 141
-
Львів планує відкрити заміський тролейбусний маршрут до сусіднього села
Бізнес 25936
-
Індія купить "боїнги", від яких через торгову війну зі США відмовився Китай
Бізнес 12213
-
"Дитячий бонус" $5000: Білий дім збирає ідеї для збільшення народжуваності у США
Бізнес 4748
-
Хто такі світчери і чому вік — не привід боятись почати з нуля
Життя 4388
-
Життя від вихідних до вихідних: експерти дають поради, як покращити будні
Життя 4074