Як отримати страхове відшкодування, якщо страхова компанія зникла?!
В правовідносинах, щодо виплати страхового відшкодування за договорами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, досить часто виникає ситуація коли страхова компанія винуватця ДТП просто зникла, банківські рахунки такої компанії п
В правовідносинах, щодо виплати страхового відшкодуванняза договорами обов'язкового страхуванняцивільно-правової відповідальності, досить часто виникає ситуація колистрахова компанія винуватця ДТП простозникла, банківські рахунки такої компаніїпорожні, а майно відсутнє, рішення судупро стягнення зі страхової компаніїстрахового відшкодування залишаєтьсяневиконаним.
Потерпілі особи,потрапляють в ситуацію, в якій, і звинуватця ДТП кошти неможливо стягнути, бо він на момент ДТП мав чини полісстрахування цивільної відповідальності,і зі страхової компанії страховевідшкодування не стягнеш, бо вже не має з чого стягувати.
Наразі, в такій ситуації,чинне законодавство України, передбачаєправо потерпілих осіб отримати страховевідшкодування, що не виплачене страховоюкомпанією, від Моторно (транспортного)страхового бюро України (МТСБУ). Алетака можливість виникає лише в разі,якщо страхова компанія не має коштівдля здійснення страхового відшкодуваннята визнана банкрутом або ліквідована.
Основна проблема впитанні отримання страхового відшкодування,за такі страхові компанії, від МТСБУ,полягає саме в визнанні страховоїкомпанії банкрутом та встановленняфакту відсутності в неї грошових коштівчи майна.
Для початку процедурибанкрутства страхової компанії необхідноподати до господарського суду відповіднузаяву від кредитора страховика абоспільну заяву від певної кількостікредиторів (потерпілих осіб), привиконанні таких умов:
Загальнасума безспірних вимог всіх кредиторівабо одного кредитора повинна бути неменше 300 мінімальних заробітних плат.На даний час це — 413 400, 00 грн.;
Строкневиконання страховиком зобов'язань,за пред'явленими вимогами, становитьбільше трьох місяців після завершеннястроку встановленого для їх погашення;
Грошовівимоги до страховика повинні бутипідтверджені судовим рішенням, якенабрало законної сили. Тобто, повиннобути рішення суду про стягнення зістрахової компанії розміру страховоговідшкодування.
Завказаними грошовими вимогами відкритовиконавче провадження. Тобто, є постановавиконавчої служби про відкриттявиконавчого провадження, щодо стягненнязі страхової компанії страховоговідшкодування.
Також за подання досуду заяви про порушення справи пробанкрутство сплачується судовий збірв розмірі 10 мінімальних заробітнихплат, що на сьогодні становить — 12 180,00 грн.
При підтвердженнівищевказаних фактів Господарський судвідкриває провадження про банкрутство.В процесі розгляду судом справи пробанкрутство всі інші кредиторі маютьправо заявити свої вимоги, щодоневиплаченого страхового відшкодування,подавши відповідну заяву та докази досуду.
Для виплати страховоговідшкодування МТСБУ, самого рішеннясуду про визнання страхової компаніїбанкрутом недостатньо, оскількизалишається невстановленим фактнедостатності у страхової компаніїкоштів та майна для виконання зобов'язань,щодо виплати страхового відшкодування.Зазначений факт підтверджуєтьсяліквідаційним балансом який затверджуєтьсясудом при завершенні ліквідаційноїпроцедури.
Таким чином, МТСБУздійснює виплату страхового відшкодуванняпотерпілим особам вимоги яких визнанісудом в провадженні про банкрутство тавнесені в ліквідаційний баланс.
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко вчора о 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов вчора о 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв вчора о 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак вчора о 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін вчора о 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк вчора о 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 22.12.2024 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан 22.12.2024 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1396
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 686
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 316
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 201
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 8116
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 3711
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
3144
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2741
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 2594