Розмір ставки орендної плати за нерухоме майно для ГО в м. Києві
Порядок оренди комунального майна в місті Києві визначається, зокрема Положенням про оренду майна територіальної громади міста Києва (далі – Положення), затвердженого рішенням Київської міської ради від 21.04.2015 р. за № 415/1280.
Порядок оренди комунального майна в місті Києві визначається, зокрема Положенням про оренду майна територіальної громади міста Києва (далі – Положення), затвердженого рішенням Київської міської ради від 21.04.2015 р. за № 415/1280.
Даним Положенням також затверджено Методику розрахунку орендної плати за майно територіальної громади міста Києва, яке передається в оренду (далі – Методика).
Так, в п. 8 Методики визначено, що у разі оренди нерухомого або іншого окремого індивідуально визначеного майна розмір річної орендної плати визначається за формулою, крім об'єктів, за які встановлена орендна плата в розмірі 1 грн. на рік: Опл = Вп х Сор / 100,
де Опл - річна орендна плата без ПДВ, грн;
Вп - вартість орендованого майна згідно з висновком про вартість майна, без ПДВ, грн.;
Сор - орендна ставка, визначена згідно з таблицею 2 пункту 20 (для нерухомого майна) та пункту 15 (для іншого окремого індивідуально визначеного майна) цієї Методики, %
В п. 29 таблиці 2 п. 20 Методики зазначено, що орендна ставка за розміщення національних творчих спілок, майстерень художників, скульпторів, народних майстрів, які є членами цих спілок, громадських, релігійних та благодійних організацій на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності і становить: не більш як 20 кв. метрів справляється у розмірі 1%, а на частину площі, що перевищує 20 кв. метрів – 4%.
Ключовим моментом в даному пункті для визначення орендної ставки у розмірі 1% за користування 20 кв. метрами нерухомого комунального майна та 4% за користування частиною площі, що перевищує 20 кв. метрів комунального нерухомого майна, є розміщення (місцезнаходження) на цих площах громадської організації та не здійснення цією організацією підприємницької діяльності.
У разі, якщо громадська організація здійснює підприємницьку діяльність на зазначених площах, зокрема шляхом надання послуг з користування тренажерним залом для відвідувачів за плату, то слід керуватися п. 8 таблиці 2 п. 20 Методики де зазначено, що орендна ставка за розміщення салонів краси, саун, турецьких лазень, соляріїв, кабінетів масажу, тренажерних залів становить 25%.
Слід також звернути увагу, що важливим показником для визначення річної орендної плати є встановлення вартості орендованого майна.
Так, відповідно до п. 5.2. Положення оцінка об'єкта оренди передує укладенню договору оренди. У разі якщо на момент продовження дії договору оренди остання оцінка об'єкта оренди була зроблена більш як три роки тому, для продовження (поновлення) договору оренди проводиться оцінка об'єкта оренди.
Тобто, якщо оцінка майна на момент продовження договору оренди була зроблена не пізніше трьох років, то її проведення не є обов ’язковим і використовуються показники попередньої оцінки .
При цьому, у в і дпов і днос ті до п. 5.4 Положення незалежна оцінка об'єкта оренди у випадках, встановлених Методикою оцінки об'єктів оренди, здійснюється суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання на підставі договору на проведення оцінки майна, укладеного між замовником оцінки - ініціатором щодо оренди майна (у випадках продовження (поновлення) дії договору оренди - орендарем) (далі - Замовник), суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання.
Тобто, оцінка майна під час продовження договору оренди, має здійснюватися суб’єктом оціночної діяльності виключно на підставі укладеного з орендарем договору на проведення оцінки майна.
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Як зруйнувати країну 355
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 206
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 153
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 126
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 116
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
36499
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11709
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 11392
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
11130
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 10149