Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків
В Україні наразі активно відбувається процес інтеграції гендерних підходів в усі сфери, що дозволяє формувати політику, орієнтовану на різні групи жінок і чоловіків.
Для Міністерства соціальної політики, як спеціально уповноваженого центрального органу з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків це, передусім, орієнтир на продовження активних дій для забезпечення громадянам життя без насильства та покращення якості їхнього життя, забезпечуючи рівність.
Міністерством соціальної політики України розроблено низку нормативно-правових документів, які створюють систему для скорочення гендерної нерівності в усіх сферах життєдіяльності суспільства та подолання дискримінації. Це, зокрема, Інструкція щодо інтеграції гендерних підходів під час розроблення нормативно-правових актів, Методичні рекомендації щодо оцінювання гендерного впливу галузевих реформ. Їх застосування дозволить визначити прямий або опосередкований вплив та наслідки реалізації державної політики на становище різних груп хлопців і дівчат, жінок і чоловіків, для своєчасного усунення диспропорцій та гендерної нерівності.
Для забезпечення якісними людськими ресурсами затверджено положення про відповідальний структурний підрозділ та радника з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Вони діють як на центральному, так і місцевих рівнях.
Важливим компонентом гендерного підходу є забезпечення можливості участі жінок у прийнятті рішень, що стосуються їхнього життя, життя їхніх громад та всієї країни.
В нашій країні тривалий час спостерігалось вкрай низьке представництво жінок у Парламенті та місцевих радах.
Новий Виборчий кодекс, прийнятий у минулому році, завдяки введенню гендерних квот, створив умови для розширення участі жінок у прийнятті політичних рішень. Недотримання таких квот є підставою для відмови у реєстрації виборчих списків.
Введення квот дозволило збільшити представництво жінок у Парламенті до 21 відсотка, в обласних радах – майже до 30 відсотків.
Частка жінок на вищих керівних посадах державної служби становить 27 відсотків.
Виборчий кодекс врегулював питання забезпечення права голосу жінок і чоловіків на виборах усіх рівнів незалежно від зареєстрованого місця проживання. Це вирішило проблему участі у виборах внутрішньо переміщених осіб, яких в Україні нараховується понад 1 млн 460 тисяч, з них майже 60 відсотків жінок.
У Парламенті України зареєстровано законопроекти, які передбачають норми щодо захисту осіб, які постраждали від сексизму, заборони сексизму, включення до загальних вимог до реклами заборони проявів сексизму.
Заходи щодо протидії дискримінації, насильству за ознакою статі, сексизму у трудових відносинах включаються до колективних договорів та угод.
Важливо створити умови для розширення участі жінок у політиці. З цією метою організовано роботу шкіл жіночого лідерства, створено мережу жінок-лідерок місцевого самоврядування, розширюються можливості жінок щодо поєднання професійних та сімейних обов’язків, поступово чоловіки беруть на себе більше відповідальності по догляду за дитиною. У Парламенті розглядається законопроект, яким вводиться нова соціальна відпустка при народженні дитини тривалістю 14 днів для батька дитини. Поки що, незважаючи на те, що право використовувати відпусткою по догляду за дитиною до трьох років мають і батько, і інші родичі, у 97% випадків нею користується мати дитини.
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак вчора о 15:25
- Без Господарського кодексу: що тепер кардинально зміниться Дмитро Зенкін вчора о 12:34
- План щодо врегулювання конфлікту Володимир Горковенко вчора о 10:29
- Сторічна угода: несподіваний аспект Євген Магда вчора о 06:02
- Чи варто оскаржувати наказ на податкову перевірку після її початку? Світлана Приймак 16.01.2025 15:25
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу Наталія Растегаєва 16.01.2025 13:46
- Свіже рішення у справі щодо захисту митних інтересів України Дмитро Зенкін 16.01.2025 12:34
- Інновації в енергетичному трейдингу: як технології змінюють ринок електроенергії та газу Ростислав Никітенко 16.01.2025 10:06
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти Віктор Круглов 15.01.2025 17:52
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин 15.01.2025 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак 15.01.2025 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова 15.01.2025 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко 14.01.2025 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко 14.01.2025 22:01
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет Сергій Кочергін 14.01.2025 18:38
-
"Стане прикладом для України". У Львові будують зразковий ринок – фото
Бізнес 6204
-
Bloomberg: Команда Трампа готує два підходи до санкцій проти РФ для примусу до миру
Бізнес 3149
-
Глобино заперечило чутки про співпрацю з Росією. Каже, що це замовна кампанія
Бізнес 2034
-
Десять тонн на кілометр. Як краматорське підприємство розпочало нове життя на Закарпатті
Бізнес 1882
-
ЄС звернеться за допомогою до короля Бельгії, якщо Орбан ветує продовження санкцій
Фінанси 1639