Додаткові винагороди для військовослужбовців: які зміни?
Міноборони України оголосило про зміни щодо виплат військовим.
Нові суми додаткових винагород вже мають отримувати поранені, інструктори навчальних центрів, строковики та курсанти. Мова йде про фіксовані винагороди у 100, 50 та 30 тисяч гривень.
Про зміни у винагороді стало відомо з наказу відомства №566 «Про внесення змін до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних сил України та деяким іншим особам».
Так, треба звернути увагу, що всі бійці ракетних військ, артилерії та ППО зараз зможуть отримувати 100 тисяч гривень без умови перебування у зоні бойових дій. Це досить суттєвий крок на який пішли у воєнному відомстві. Оскільки раніше вважалося, що ці категорії військових знаходяться далеко до лінії фронту, тому неформально вважаються тиловими. Тепер ця норма змінилася та виплати в 100 тисяч гривень мають отримувати всі.
Окремо, у наказі Міноборони №566 виділені сапери, які проводять розмінування у зоні бойових дій. Раніше вони отримували лише 30 тисяч, зараз ця сума також збільшена до 100 тисяч гривень. Зміни торкнулися й тих саперів, які працюють у тилу. Для військових, які розмінують території далеко від лінії фронту винагорода визначена у розмірі 30 тисяч гривень.
Додаткову винагороду будуть отримувати тепер й у військовому командуванні та штабах. Раніше премія складала 30 тисяч гривень, тепер її вирішили підняти до 50 тисяч.
Окремо потрібно зупинитися на виплатах для поранених бійців. Перше, що потрібно знати – виплати для поранених будуть нараховуватися від 1 червня. Тобто, ті хлопці, які перебувають на лікуванні з початку літа, або ті хто проходить реабілітацію, виведені у розпорядження та за станом здоров’я отримають додаткову винагороду в 20 100 гривень. Це суттєве нововведення для військовослужбовців. Особливо в частині того, що вводить не з моменту опублікування наказу Міноборони, а вводиться з початку літа.
Окремо потрібно зупинитися на декількох моментах.
По-перше, досить багато звернень надходить від хлопців, які перебувають на лікуванні або реабілітації після поранення та не отримують кошти за той час коли перебували на лікуванні. Мова йде про основні кошти забезпечення, оскільки за бійцями з пораненням закріплено отримання 100% грошової винагороди, яку він мав під час служби до поранення. З практики вже відомі основні проблеми, через які військових позбавляють утримання. Серед таких причин досить багато виключно паперових помилок – мова йде про невірні формулювання щодо причин отримання поранень. В висновках можуть просто не зазначити, що поранення отримане під час захисту Батьківщини, а просто вказують, що травма під час несення служби. Для збереження виплат при участі в бойових діях на передовій – на жаль, цей рядок має принципове значення. В адвокатській практиці є непоодинокі випадки порушення прав військових саме через цю помилку в документах.
По-друге, багато хлопців плутають виплати за поранення та так зване щомісячне утримання. Тобто, жодних конкретних виплат за поранення не існувало, тому що за бійцями за законом зберігалося щомісячне утримання. Плутанина виникає в тому, що бійці вважають кошти, які їм має виплачувати держава, саме компенсацією поранень.
По-третє, є чітко прописані причини, з яких військовому може бути відмовлено у виплати винагороди. Серед цих причин: відмова виконувати бойові накази, СЗЧ (самовільне залишення частини, дезертирство), вживання алкоголю, наркотиків та психотропів, спроби самогубства, гауптвахта тощо.
Юридична практика вже підтверджує, що у будь-якому випадку, при відсутності законних виплат бійцям, найкоротший та ефективний шлях вирішення питання – це звернутися до адвоката. Оскільки понад 75% звернень від службовців вдається розв’язати на досудовому етапі. Досвід спрямування адвокатських запитів до військових частин ефективно допомагає поновити службовців у правах.
- «Справедливість» судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Як зруйнувати країну 321
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 188
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 148
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 132
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 108
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 6058
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
4076
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 3727
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
3648 -
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 2794