Методичні рекомендації у версії Мінекономіки - це перемога
У 2020 році дорожня галузь отримала неймовірне фінансування - 79 млрд гривен.
Окремими заходами ця сума перевищила 100 млрд, що є безпрецедентними не тільки для дорожньої індустрії, а й для української економіки.
Разом з тим дорожній бізнес отримав безліч проблем пов’язаних з утиском, дискримінацією при проведенні закупівель. Можна спробувати уникнути цих формулювань, але за фактом оскаржень в АМКУ, та їх рішень, факт залишається фактом — методичні рекомендації документ настільки неідеальний, що довелося витратити декілька місяців в рамках праці у Робочій групі при Мінекономіки, щоб прибрати всі дискримінаційні положення.
Від дискримінації до демократичних засад
На початку року в Укравтодорі з’явилися ідея розробити методичні рекомендації для створення тендерної документації на проведення закупівель у дорожньо-будівельній галузі і наша Асоціація також притримувалась цієї позиції. Але пропозиції від нашої Асоціації не врахували і поспіхом чиновників складений документ створив більше проблем, аніж надав рішень.
Як результат, велика кількість підрядників не могли, та не можуть навіть подати свої пропозиції на тендер. Звісно, це викликало неабияке занепокоєння. Адже, яка ситуація склалася? Служби автомобільних доріг проводять тендер за новими правилами, компанії подають скарги до АМКУ за порушення, і 90% цих скарг задовольняються. Після цього замість усунення незаконних положень САДи й далі проводять тендери за цими правилами, і ситуація повторюється знову. Хто у цьому винен, “тролі”? У чому “тролінг”?
До нас звертаються представники дорожнього бізнесу з проханням захистити їх права на тендерах, тому що самі компанії не в змозі захистити себе самостійно.
Створення нової редакції методичних рекомендації — це вже перемога
Ми публічно заявили, що не підтримуємо таку редакцію методичних рекомендацій. Та запропонували створити її у тому вигляді, щоб вона була узгоджена з чинним законодавством та не порушувала права порядних компаній.
На початку квітня була створена Робоча група при Міністерстві економіки, куди увійшла Всеукраїнська дорожня Асоціація та експерти дорожньої галузі.. Ми зробили максимум для того, щоб ті методичні рекомендації, які розроблялися в рамках Робочої групи не мали дискримінаційних положень. Активували громадськість ще у березні, ініціювавши круглий стіл. Нас підтримали експерти з різних громадських організацій, разом з якими відстоюємо принципи прозорості та конкуренції у дорожній галузі. Після довгих дискусій під час розробки тексту методрекомендацій у Робочій групі прийшли до узгодженої позиції яка б задовільняла всіх стейкхолдерів.
В результаті Міністерство економіки має документ, який за змістом дозволяє досягти підвищення ефективності проведення публічних закупівель без дискримінаційних положень. І це є безумовною перемогою Всеукраїнської дорожньої Асоціації й усієї долученої спільноти. Адже створило певний успішний досвід, суть якого полягає у розумінні сили єдності. Об’єднавшись, ми створюємо можливості для захисту демократичних засад та принципів.
Залишилось тільки почекати коли замовники всіх рівнів повернутися до використання положень Закону “Про публічні закупівлі”. І до тих пір, поки не будуть прийняти методичні рекомендації Міністерством економіки, застосовуватимуть лише положення діючого закону.
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
44995
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
21916
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 15896
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 12822
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11047