MIPIM-2017: Українська нерухомість і екзотичні азіатські капітали
Багатo інвестoрів відзначають значні дoсягнення України в бoрoтьбі з цими явищами. Дo тoгo, вoни мають рoзуміння, щo прoблема настирливoї бюрoкратії вирішується залученням прoфесійних радників абo лoкальних партнерів.
Ключовий світовий форум в області нерухомості MIPIM-2017, який завершився в Каннах, окреслив глобальні тренди і можливості залучення іноземних інвесторів в Україну.
В цілому для розвитку ринку нерухомості України можна виділити кілька явних трендів, позначених в рамках MIPIM. Головний полягає у тому, що інвестиції в життя і комфортний життєвий простір – найбільш затребувані. Раніше с вітовий ринок нерухомості перестав мисли в категоріями штампування квадратних метрів.Сьогодні – їх перетворенням у якісний життєвий простір. Тренди розвитку нерухомості – комплекс на забудова територій, просування концепції «місто в місті», наявність автономно ї інфраструктури.
Іншим глобальним трендом, що впливає на розвиток ринку нерухомості, є чинник перенаселення. До 2030-го на планеті буде до 40 міст з населенням більше 10 млн чоловік. Сьогодні таких - 28.
Ці тенденції впливають на скорочення нормативів офісних просторів і громадських площ з розрахунку на одну людину. Девелопери вже думають не тільки про комерційну вигоду, а й соціальних запитах суспільства. У житловому будівництві це проявляється у закріпленні формату смарт-нерухомості.
У світі актуальний запит на ефективніше управління часом, на високу якість середовища, статусність ком'юніті. Цінність проекту визначається наявністю в комплексі якісних дитсадків, шкіл, фітнес-центрів, внутрішнього простору, захищеного від зовнішнього вторгнення. Ці маркери якості і продуманості визначають цінність проекту.
Всі ці тенденції можуть бути маяками в плануванні креативної міського середовища Києва та ключових міст України. Сьогодні більшість наших проектів в області нерухомості – прогнозовані, а відтак – малоцікаві досвідченому інвестору. Український девелоперський ринок просуває тенденцію виживання у місті, замість того, аби пропонувати ставку на комфорт, якість і нестандартні рішення. З цієї причини за 10 років в Києві не залучили серйозних інвестицій у створення європейської набережної, креативне освоєння міського фабричного простору, формування локальних сервісів доброзичливості для жителів і гостей міста.
Про перспективи привнесення світових тенденцій на український ринок нерухомості говорити складно, але можливо. За три дні MIPIM-2017 я відчув певний інтерес з боку європейських інвесторів до можливості і умов входу на наш ринок. Найбільш ґрунтовним підходом і з європейців відзначаються ФРН і Польща. Сильніше апетит до українського ринку проявили Індія, арабські країни, Китай, Малайзія і Сінгапур - так звані «ринки екзотичних грошей».
Але багатьох і з них від фінального позитивного рішення стримує нерозуміння інвестиційних перспектив України. Інвестори часто спираються на накорректну інформацію щодо нашої країни. Часто причиною цього є негативн епозиціонування національного ринку самими українцями. Акценти на війні, корупції і фінансов ій нестабільності не сприяють ділової активності і в цілому- необов'язкові. Тим більше, коли інвестор про це не питає.
Світовий інвестиційний ринок готовий до позитивних меседжів з України. Сформулюю три тези, які викликають інтерес інвестора, даючи йому розуміння сенсу інвестування в українську нерухомість.
По-перше, ринок нерухомості в Україні - на ціновому дні. Це й час – вдалий для покупки активів, зокрема проблемних. Сьогодні – оптимальні умови для їх юридичного очищення. За три-п'ять років їхня вартість буде утричі вищою. Для гравців із перенасичених грішми азіатських ринків це цікаво і перспективно.
По-друге, важливо усвідомити , що проблеми корупції та бюрократії в Україні не є критичними. Багато інвесторів відзначають значні досягнення України в боротьбі з цими явищами. До того, вони мають розуміння, що проблема настирливої бюрократії вирішується залученням професійних радників або локальних партнерів.
По-третє, Україна дає можливість інвесторам одержувати високу маржу в зв'язку з наявністю в країні певних ризиків.
З огляду на це, за умови коректно го зовнішнього позиціонування бізнес-процесів наш ринок нерухомості здатен залучити серйозних гравців. І в найближчі 2-3 роки в Україні можливі масштабні міжнародні девелоперські проекти.
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно. Любов Шпак 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 27531
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 18373
-
В Україні збанкротував ще один страховик
Бізнес 10617
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9786
-
Селена Гомес, Демі Мур та Єва Лонгорія: найкращі образи найуспішніших жінок Голлівуду – фото
Життя 9737