Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
27.12.2013 09:11
Не отримали по пошті акт перевірки. Що робити?
Проблема листування податкових органів з платниками податків зажди була, є та буде залишатися актуальною. Що робити, якщо після закінчення перевірки, податкова служба надіслала акт перевірки по пошті та він повернувся з відміткою про неотримання.
Проблема листування податкових органів з платниками податків зажди була, є та буде залишатися актуальною. Варто сказати, що особливо ця проблема актуальна для платників податку на додану вартість, яким можуть анулювати свідоцтво на підставі того, що вони не знаходяться за юридичною адресою (частина «ж» пункту 184.1 Податкового кодексу):
в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу;
При цьому, за адресою вони можуть знаходитися цілком і повністю. Їм достатньо лише один раз не отримати листа від податкової служби. Але це трохи не по темі.
Коли акт перевірки надсилається по пошті?
Дуже і дуже часто податкова служба після написання акту перевірки складає акт відмови від підпису такого акту перевірки та надсилає другий примірник акту по пошті на адресу місцезнаходження платника податків.
Надсилати акт перевірки по пошті податківці мають право лише в тому разі, якщо його неможливо вручити платнику податків особисто або він просто відмовляється його отримувати. Так написано у Порядку оформлення результатів документальних перевірок від 22.12.2010 №984, а саме у пункті 4 Розділу IV.
Перебіг терміну подання заперечень до акту перевірки починається з дня отримання платником акту по пошті відповідно до пункту 86.7 Податкого кодексу. Термін становить п’ять робочих днів з дня отримання.
Лист з оригіналом акту повернувся до податкової як неотриманий. Чи може платник його забрати?
Не може. Така відповідь наразі міститься у Єдиній базі податкових знань на офіційному сайті Міндоходів. Головним аргументом відповіді виступає пункт 42.2 головного податкового документа країни:
документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.
Виділю ключові фрази: документи вважаються врученими, якщо вони вручені особисто або надіслані платнику рекомендованим листом. Згадки про те, що такий рекомендований лист повинен бути отриманий платником податків, немає.
Отже, якщо лист з оригіналом акту повернувся до податкової служби як неотриманий, він вважається належним чином врученим та податкова служба його вже не віддасть. Нізащо icon smile Не отримали по пошті акт перевірки. Що робити?
Отже, маємо ситуацію: акта перевірки в нас немає, отже ми не знаємо, що там написано. Ми не знаємо, на що писати заперечення. А коли ми отримаємо податкове повідомлення — рішення, ми не будемо знати, за що нас оштрафували. Ми будемо бачити хіба що пункти Податкового кодексу, які ми начебто порушили. Що робити?
Як отримати акт перевірки, який до цього не був отриманий по пошті?
На допомогу нам приходить Закон України «Про доступ до публічної інформації», відповідно до статті 10 якого кожна особа має право доступу до інформації, яка збирається та зберігається про неї. А розпорядники інформації, що володіють інформацією про особу зобов’язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом.
Запит щодо надання публічної інформації оформлюється у довільній формі відповідно до статті 19 Закону, а розпорядник інформації зобов’язаний її надати не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту відповідно до статті 20.
Таким чином, написавши до податкової служби запит на отримання публічної інформації, ми можемо отримати копію акту перевірки та будь яких додатків чи листів, які стосуються такої перевірки. І тепер ми знаємо, за що нас оштрафували та як цей неприємний момент оскаржувати.
А ви зтикалися з такими ситуацями та як з них виходили?
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Як забезпечити стабільність та вигоду на енергоринку України у 2025 роци? Ростислав Никітенко 13:31
- Право на здоров’я та трансплантацію: фундаментальне благо і виклик сучасного суспільства Дмитро Зенкін 13:17
- Як змусити інтер’єр працювати на ваш бренд? Алеся Карнаухова 11:48
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко вчора о 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов вчора о 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв вчора о 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак вчора о 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін вчора о 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк вчора о 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 22.12.2024 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан 22.12.2024 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
Топ за тиждень
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1410
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 708
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 348
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 230
Популярне
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 4813
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
3385
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 3279
-
"Умови сприятливіші за довоєнні". Вартість житла у Києві відповідає десяти рокам оренди
Бізнес 2857
-
Актор Дензел Вашингтон став священником: подробиці
Життя 2457
Контакти
E-mail: [email protected]