Україні – власне вугілля!
Вугільна промисловість була і залишається однією з базових галузей національної економіки. Та останні м часом українська вугільна галузь переживає не найкращі часи.

Вугільнапромисловість була і залишається однією з базових галузей національноїекономіки. Та останнім часом українська вугільна галузь переживає ненайкращі часи. Цьому є зрозумілі пояснення – погіршення економічного стану вкраїні через війну, відсутність реформування вугільної галузі протягом років.Все це призводить до незворотного регресу в економіці вугільних підприємств та,що значно небезпечніше, провокує ускладнення в соціальних, технологічних ітехногенних питаннях.
Криза вугільноїпромисловості України зберегла темпи свого розгортання і в 2017 році. Післякатастрофічного падіння обсягів, пов'язаних з блокадою та втратою вугільних активівна окупованих територіях Донбасу, щорічний спад виробництва становить 15-20%.Майже 96% шахт понад 20 років працюють без реконструкції, яка на сьогодні єпитанням безпеки.
У 2015 році Українаспожила 29.6 млн. т товарного енергетичного вугілля, але власним видобуткомбуло забезпечено лише близько 66%. Країнаперестала бути експортером та імпортувала 7 млн. тон вугілля. За цей час обсягвидобутку антрациту скоротився на 90%. Це вугілля, яке видобувалося на Донбасі.
Нажаль, у ситуації,що реально склалася на Донеччині, Україна поки ще не знайшла дієвих важелів длязбільшення вуглевидобутку на шахтах, які знаходяться у державній власності.Вони ж демонструють прискорення стагнації вугледобувного виробництва танарощують борги із заробітної плати, які станом на кінець серпня цього рокусягнули 304 млн. грн. з нарахуванням. При існуючій заборгованості до кінця рокудефіцит коштів становитиме мінімум 1 млрд. 200 млн. грн.
Враховуючизагальносуспільну важливість вирішення проблем вітчизняної вугільної галузі, явніс свої зауваження у додаток №3 до проекту ЗаконуУкраїни «Про Державний бюджет України на 2018 рік», якими пропонуювідновити дію державної програми підтримкивугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості вугілля урозмірі 1 429 000 тис. грн. за рахунок загального фондуна рівні 2017 року.
Слід відзначити, щопитання модернізації державних вугледобувних підприємств має стати пріоритетнимдля уряду. Під час мого спілкування с Прем'єр-міністром на дні запитань доуряду, Володимир Гройсман і Міністр енергетики та вугільної промисловості ІгорНасалик це підтвердили.
Шахтарі маютьотримати нормальні умови праці та гідну заробітну плату. Це, до речі,передбачено Стратегією реформування вугледобувної галузі, до реалізації якої миприступили в цьому році, нарешті створивши Національну акціонерну вугільнукомпанію.
Саме формуванняякісно нової державної політики у вугільній галузі забезпечить енергетичнубезпеку України, розвиток власної вугільної промисловості і загальне економічнезростання.
Для України значноперспективніше вкладати гроші не в імпорт дорогого вугілля, а розвивати власнийвидобуток в Західній Україні й підконтрольних територіях Донбасу, забезпечуючироботою українських шахтарів. Це обійдеться значно дешевше, ніж купувативугілля за валюту з Австралії чи Південної Африки.
- Аргентина відкриває правду про нацистів і диктатуру Дмитро Зенкін 14:59
- Заповіт під вибухами: як військові передають останню волю без нотаріуса Світлана Приймак 13:47
- Цивільна відповідальність за дитину: суд присудив відшкодувати збитки за пожежу Артур Кір’яков 12:59
- Блекаут Іберії 28 квітня 2025: уроки для енергоринку Ростислав Никітенко 12:33
- Офіс повертається Алеся Карнаухова 10:21
- "Давайте вже після Паски": як працює самосаботаж Людмила Євсєєнко 10:00
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін 27.04.2025 09:44
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 511
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 175
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 135
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 98
- 100 днів, які не повернули мир в Україну 94
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 30207
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 18043
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 17235
-
Десять найбільших армій у 2025 році за витратами на армію — хто потрапив до рейтингу
Інфографіка 10274
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 8531