Президент отримає право брати участь у страйках
У Парламенті зареєстровано законопроект № 2204а про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо приведення у відповідність до норм Конституції України положень законів, що регламентують право на страйк).
У Парламентізареєстровано законопроект № 2204апро внесення змін до деяких законодавчихактів України (щодо приведення у відповідність до норм Конституції Україниположень законів, що регламентують право на страйк).
ІніціаторамиПроекту Закону є я та Андрій Павловський.
Право трудящихгромадян на страйк, метою якого може бути захист своїх трудових ісоціально-економічних прав та інтересів від порушень і протиправних посяганьгарантується статтею 44 Конституції України. Однак діючим законодавствомУкраїни державних службовців (співробітників державних органів, служб,воєнізованих формувань) позбавлено права на страйк, що явно суперечить засадамконституційного ладу в Україні.
В Україні владоюстворена каста, яка має стільки ж прав, скільки раби в стародавньому Римі. Їхгодують, інколи непогано, їм дають можливість забезпечувати свої потреби,інколи на високому рівні, але їх повністю позбавляють права бути людиною: тобтодіями висловлювати свій протест проти незаконних діянь влади. Чиновники,держслужбовці, фактично перетворилися в президентських яничарів. Ми своїм законопроектомхочемо звільнити з рабства одну із найчисельніших соціальних груп нашої держави- державних службовців - і повернути їм законні права громадянина, людини. ЗвертаюВашу увагу, що таким чином ми звільняємо із рабства й Президента, який теж будемати право на участь у страйках.
Відповідно доміжнародних стандартів захисту трудових прав державні службовці мають право настрайк у мирний час. Державним службовцям гарантується право на страйкзаконодавством багатьох країн, серед яких Франція, Італія, Канада, Швеція,Греція. У заключних висновках Європейського комітету із соціальних прав 2010 р.наголошується, що відповідно до пункту 4 статті 6 Європейської соціальноїхартії (переглянутої) ETS N 163, яка була ратифікована Україною 21 грудня 2006року, державні службовці можуть користуватися правом на страйк.
Будь-якеобмеження усіх державних службовців від здійснення права на страйк невідповідає пункту 4 статті 6 Європейської соціальної хартії. ЄвропейськаКомісія у Звіті про хід реалізації Європейської політики сусідства у 2010 роціCOM(2011)303 відзначає відсутність зрушень в Україні щодо приведення права настрайк у відповідність до міжнародних стандартів.
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук вчора о 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук вчора о 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін вчора о 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич вчора о 11:39
- 8 звичок бідних людей, які заважають розбагатіти Олександр Висоцький вчора о 11:23
- Кому дадут отсрочку: новые правила для многодетных отцов и не только Віра Тарасенко 20.05.2025 23:41
- Gaming в Онтаріо, або як Операторам успішно отримати ліцензію Ольга Ярмолюк 20.05.2025 17:48
- Аудити безпеки в громадах: інноваційна методика для громад Галина Скіпальська 20.05.2025 14:22
- Що приховала влада у державному бюджеті 2024 року? Любов Шпак 20.05.2025 13:05
- "Гостомельська пастка" для місцевого самоврядування Володимир Горковенко 20.05.2025 10:25
- Топ 5 податкових порушень у 2025 році Сергій Пагер 20.05.2025 08:57
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак 19.05.2025 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич 19.05.2025 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 19.05.2025 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук 18.05.2025 17:58
-
Андрій Портнов: історія, що починалась в кримінальному Луганську, а закінчилась у Мадриді
44810
-
Зумери поступово відмовляються від навички, яка супроводжувала людство протягом 5500 років
Життя 20846
-
Зеленський-2025 проти зразка 2019 року. Як шість років та війна змінили президента України
6985
-
Росія ударила по Шостці. Пояснюємо подвійну загрозу новини про "70 загиблих на полігоні"
5325
-
Політичний покер. Як CША програють підготовку до війни з Китаєм, а Путін цим користується
5075