Криза довіри до СЕО компаній на глобальному рівні
СЕО компаній отримали найнижчий рівень довіри (всього 29%) порівняно з політиками, науковцями, журналістами тощо, згідно результатів «2020 Edelman Trust Barometer».
Дослідження проводилося в 11 країнах (Канада, Китай, Франція, Німеччина, Індія, Японія, Мексика, Саудівська Аравія, Південна Корея, Великобританія, США) та мало на меті дослідити зміни у ставленні до влади, медіа, ГО та бізнесу протягом пандемії.
Всього 29% респондентів відповіли, що довіряють СЕО бізнесу. В той же час, індекс довіри до політиків-лідерів склав 47%. Україна не брала участь у дослідженні, але моє припущення, що показники були б аналогічними. Українці зазвичай полюбляють бути в опозиції до всіх, хто приймає рішення, особливо, якщо це непопулярні рішення.
Для мене це тривожний індикатор в умовах кризи. Чи можна без довіри до СЕО будувати історію успіху в бізнесі та швидко виходити з кризи? Довіра між людьми – фундамент будь-якої компанії. Там, де є довіра – є ефективність співпраці, інновації, творчість та швидкість проходження турбулентності. Там, де вона відсутня, з’являються відчуття небезпеки, скепсис, сумніви в правильності прийнятого рішення, саботаж, перекладання відповідальності один на одного.
Як підвищувати рівень довіри в умовах кризи та виходу з карантину? Комунікації, комунікації і ще раз комунікації. Відверті, прозорі, регулярні та на самі хвилюючі теми. Якщо у вас немає працюючої системи внутрішніх комунікацій, саме час приділити їй увагу.
- 75% людей, згідно дослідження, очікують, що СЕО будуть консервативними у питаннях виходу з карантину та не будуть примушувати людей швидко повертатися в офіси. Де можливо – створіть плавний графік виходу з дистанційного режиму. Пам’ятайте, співробітники з відчуттям страху будуть менш ефективними.
- Продовжуйте/почніть турбуватись про психологічне здоров’я колективів. Пам’ятайте, що люди по-різному вміють справлятися зі стресом. В деяких сім’ях, можливо, чоловік/дружина втратили роботу, немає з ким лишити вдома дітей, не залишає тривога про здоров’я близьких тощо.
- Розробіть політику дій на випадок, коли хтось в офісі/на виробництві захворіє- якщо ви досі цього не зробили. Обговоріть її з колективами.
- Розробіть нові правила роботи в офісі на період виходу з пандемії. Наприклад, встановіть гнучкий графік початку роботи в офісі з 8 до 11, обладнайте додаткові скляні перегородки, забороніть зібрання в маленьких переговорних кімнатах, створіть з них додаткові приміщення – для обіду, оголосіть правила використання посуду на кухні тощо.
- Говоріть з людьми прямо та відверто. Слова не повинні протирічити діям. Наприклад, якщо ви відправляєте людей у відпустки за власний рахунок, не потрібно за тиждень до цього писати, що компанія готова до будь-якої кризи та має достатньо запасів ліквідності.
- Повна прозорість в прийнятих рішеннях. Уникайте ситуацій, коли співробітникам ви кажете одне, а на зустрічах ТОП менеджменту - інше. Будьте певні, ці протиріччя стануть швидко відомими великій частині компанії і почнуть ширитися «чутки».
- Визнавайте помилки в прийнятих рішеннях. Важливо, щоб співробітники бачили, що ви достатньо чесно аналізуєте ситуацію та не виправдовуєтесь. Лідер, який бере на себе однакову відповідальність за успіхи та невдачі, отримує додатковий рівень довіри.
- Корпоративна безпека під час війни: як управляти ризиками в умовах невизначеності Тетяна Андріанова 16:49
- Аргентина відкриває правду про нацистів і диктатуру Дмитро Зенкін 14:59
- Заповіт під вибухами: як військові передають останню волю без нотаріуса Світлана Приймак 13:47
- Цивільна відповідальність за дитину: суд присудив відшкодувати збитки за пожежу Артур Кір’яков 12:59
- Блекаут Іберії 28 квітня 2025: уроки для енергоринку Ростислав Никітенко 12:33
- Офіс повертається Алеся Карнаухова 10:21
- "Давайте вже після Паски": як працює самосаботаж Людмила Євсєєнко 10:00
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 515
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 179
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 135
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 98
- СЗЧ – вихід з ситуації є 95
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 33319
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 20832
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 18940
-
Десять найбільших армій у 2025 році за витратами на армію — хто потрапив до рейтингу
Інфографіка 12201
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 8621