Чому українському меблевому диву необхідний прозорий ринок деревини
Входження України до когорти найбільших світових виробників меблів буде неможливим без ухвалення прозорого та збалансованого закону «Про ринок деревини».
Українська меблева промисловість вже шостий рік поспіль демонструє вражаючі темпи росту, а в 2021 році експорт меблів зріс на 40,1%. Однак подальший розвиток галузі та входження України до когорти найбільших світових виробників меблів будуть неможливими без ухвалення прозорого та збалансованого закону «Про ринок деревини».
За офіційними даними «Української Асоціації Меблевиків», експорт українських меблів за 2021 рік становив 1,05 млрд дол. США, що на 40,1% більше, ніж в попередньому році та за 6 останніх років це стабільні 17,6% приросту.
Найбільший приріст +57% відбувся за групою дерев’яні меблі і становив 213,3 млн дол. (за виключенням меблів для офісу, кухні та спальні). На другому місці - частини меблів для сидіння, третьому - м’які меблі та дивани-ліжка.
Як повідомила член правління «Української Асоціації Меблевиків» Оксана Донська, наші меблевики експортували продукцію до 120 країн світу. Найбільші обсяги до Польщі 34,3% (№3 експортер меблів світу) та Німеччини 16,4% (№2 експортер меблів світу).
Українські меблевики постачають меблі до світових лідерів меблевого ритейлу таких, як: IKEA, JYSK, XXLUZ, HOMECENTER та інших. Українські меблі продаються онлайн на всіх континетах.
Виробники українських меблів багато виготовляють меблів за індивідуальними замовленнями для приватних резиденцій та комерційних проектів. В їхньому активі реалізовані проекти для Facebook, Royal Beach, Hilton, Radisson Blu, Fairmont Grand Hotel, Mall of Dubai, Ministry of defence of Saudi Arabia, Al badie group residence та багато інших.
В минулому році маємо і залучення більше 500 млн. дол. інвестицій до меблевої та деревообробної галузей з Данії, Бельгії, Австрії, Франції, США та інших країн. Вже зараз в деревообробній та меблевій галузях працює більше 100 000 українців.
Україна може стати найбільшим виробником меблів у Європі, а експорт уже готової продукції меблевої галузі вже за 10 років може зрости з одного мільярда доларів до 14 мільярдів. Розвиток меблевих підприємств допоможе залучити майже пʼять мільярдів євро іноземних та українських інвестицій, створити понад 200 тисяч робочих місць, створити повноцінні меблеві кластери з новими сучасними підприємствами, суттєво збільшити надходження до державного та місцевих бюджетів.
Це абсолютно реальна перспектива, якщо Україна почне комплексно реалізовувати план розвитку "Меблеве економічне диво України-2030", першим кроком якого є ухвалення збалансованого і прозорого закону «Про ринок деревини».





- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак вчора о 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич вчора о 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко вчора о 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук 18.05.2025 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська 18.05.2025 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни 242
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 185
- Пристань для Ocean-у 147
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 138
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення 137
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9924
-
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 7159
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5048
-
Новий формат переговорів. Про що Трамп дві години говорив з Путіним
4775
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3804