Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
11.05.2016 11:53
Окремі проблемні аспекти правового статусу заповідача (частина 4)
В даній статті розглядається доцільність гарантуванняя права на заповітнеповнолітній фізичній особі, яка зареєструвала шлюб.
Загальновідомо,що окремі учасники цивільно-правових відносин володіють правом на складаннязаповіту. Чи можуть вчиняти вищевказаний правочин неповнолітні особи, щозареєстрували шлюб?
На мою думку, вказані учасникицивільно-правових відносин володіють правом на складання заповіту. Даний підхідя обґрунтовую такими доводами.
По-перше, право на заповіт гарантовано невсім учасникам правовідносин. Зокрема відповідно до ч. 1 ст. 1234 ЦК Українивчиняти вказаний правочин можуть тільки фізичні особи, що володіють повноюцивільною дієздатністю. Така здатність виникає з обов’язковим настанням певнихюридичних фактів. Тобто, ч. 1 ст. 34 ЦК України закріплює в собі безпосереднювказівку про те, що повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досяглаповноліття. Однак не треба забувати про те, що даному правилу властиві істотнівинятки. Наприклад, як закріплено ч. 1 ст. 34 ЦК України, повну цивільнудієздатність набуває фізична особа, що, не досягши повноліття, зареєструвала шлюб.
По-друге, шлюб виступає достатнімпідґрунтям для створення міцної сім’ї. Належний рівень її матеріальногодобробуту перебуває в істотній залежності від ефективного вчинення безпосереднімисуб’єктами цивільних відносин, завдяки яким вона була створена, різноманітнихза своєю суттю правочинів. Наприклад, згаданіособи можуть вчинити договір найму житлового будинку, договір купівлі-продажулегкового автомобіля, а також інші легальні діяння. Переважну більшість вказаних дій самостійноможуть вчиняти фізичні особи, які володіють повною цивільною дієздатністю.
По-третє, як відомо, одна ззагальновизнаних юридичних формул гласить: «всі є рівними перед законом».Чоловіки та жінки, які зареєстрували шлюби, неє якимось винятком зі вказаного правила. Зокрема, будь-якому подружжюнадається рівні можливості в реалізації гарантованих їм прав та в дотриманнізакріплених за ними обов’язків. Те або інше порушення зазначеного правила можнатрактувати як своєрідну дискримінацію, суть якої полягатиме в тому, щоповнолітні фізичні особи, якими зареєстровано шлюби, будуть володіти повноюцивільною дієздатністю, а неповнолітні – ні.
По-четверте, чим більший в особи обсяг правта свобод, які гарантовані їй, а також обов’язків, що покладені на неї, тимвищий рівень її відповідальності перед іншими особами і громадянським суспільством,членами якого вони є. Не є якосьвинятком з вищевказаного правила й повна цивільна дієздатність. Її беззаперечнанаявність в тієї фізичної особи, яка, будучи неповнолітньою, зареєструвалашлюб, повинна позитивно впливати на зазначеного суб’єкта. Зокрема учасникправових стосунків, який має повну цивільну дієздатність, забезпечуючи високийрівень матеріальних та духовних статків своєї родини, з великою старанністю будездійснювати права й свободи, якими він володіє, та виконуватиме покладені нанього обов’язки. Вказана поведінка обумовить неминуче настання відповіднихнаслідків. Дане судження пояснюється тим, що сім’я, членом якої є неповнолітняфізична особа, що зареєструвала шлюб, всукупності з іншими сім’ями буде міцною основою ефективної розбудови незалежноїУкраїни, як правової та демократичної держави.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін 27.04.2025 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука 27.04.2025 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
Топ за тиждень
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 482
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 163
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 133
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 101
- 100 днів, які не повернули мир в Україну 94
Популярне
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 19167
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 11047
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 7797
-
Іспанія та Португалія залишилися без світла: блекаут на всьому Піренейському півострові
Бізнес 5186
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 4748
Контакти
E-mail: [email protected]