Інвестиції в апарт-готелі: як вибрати проєкт
За допомогою правильного планування ви зможете знайти оптимальний варіант, який принесе стабільний дохід та успіх у майбутньому.
Інвестування — це стратегічне рішення, яке потребує виважених прорахунків усіх етапів. Особливо коли йдеться про будівництво апарт-готелю. Вибір проєкту та локації є цікавим і важливим процесом, який у результаті визначить успіх вашої інвестиції. Проте за допомогою правильного планування ви зможете знайти оптимальний варіант, який принесе стабільний дохід та успіх у майбутньому.
Аналіз ринку
Першим кроком у процесі вибору інвестиційного проєкту є проведення ретельного аналізу ринку. Враховуйте такі фактори, як туристичний потік, попит на готельні послуги, економічний розвиток регіону та конкуренцію на ринку. Для цього варто звернутися до статистичних даних, досліджень та консультацій з експертами в галузі нерухомості. До прикладу, команда Ribas Hotels Group підготувала дослідження для інвесторів та девелоперських компаній про попит та обсяг пропозицій на ринку, перспективні проєкти України та інше.
Вибір локації
При аналізі ринку та пропонованих проєктів особливу увагу потрібно приділити локації, на якій розташований об’єкт. Це буде одним з визначальних аспектів, який надалі впливатиме на ваш дохід та загалом прибутковість готелю.
По-перше, оцініть місцевість проєкту. До прикладу, під час війни українці доволі активно подорожують країною. За даними інвестиційної компанії, яка володіє мережею готелів в Україні та декількома готелями у світі Ribas Hotels Group, заповненість готелів у червні 2023 року зросла на 50% порівняно з аналогічним періодом 2022 року. Особливий попит має Карпатський регіон, який можна вважати безпечним.
По-друге, врахуйте саме розташування об’єкта. Проаналізуйте доступність до транспортних вузлів та туристичних локацій. Не менш важливою є й інфраструктура самого готелю та навколо нього. Зверніть увагу на наявність магазинів, закладів харчування та інших послуг, які можуть знадобитися клієнтам. Також враховуйте перспективи розвитку району та його потенціал для приваблення гостей.
Важливо звернути увагу на юридичні питання: законне використання земельної ділянки, на якій зводиться обʼєкт, наявність необхідних документів та відсутність ймовірних “підводних каменів”.
Пам’ятайте, оскільки після війни до країни залучиться більше інвестицій з-за кордону та зросте кількість іноземних туристів, виросте й вартість за номер в готелях, а також середній тариф проживання в готелі, які зараз розміщені на вдалих локаціях.
Фінансова оцінка прибутковості
При виборі об’єкта для інвестування проведіть ретельну фінансову оцінку проєкту. Зокрема, зверніть увагу на середньорічне завантаження й тарифи. Так, середньорічне завантаження має відповідати реальним показникам з огляду на місце розташування об'єкта та досвід наявних там проєктів. До прикладу, у Буковелі цей показник становить 55-60%.
При оцінці проєкту зверніть увагу й на фінансове моделювання, яке пропонує девелопер. Мова йде про поділ прибутку з вами як з інвестором, наприклад 50/50, 70/30 чи 80/20. На цьому етапі важливо ознайомитися й з усіма розрахунками, щоб точно отримати прогнозовані доходи. Також проаналізуйте аспекти, які можуть впливати на кінцевий результат, — прибуток. Не забувайте й про ліквідність. Виберіть такий проєкт, який буде легко реалізовуватися в разі потреби продажу чи змін в інвестиційній стратегії.
Вибір девелопера
Щоб уникнути ймовірних ризиків, які можуть трапитись у процесі інвестуванні, варто приділити увагу ретельному вивченню девелоперської компанії, яка реалізує проєкт для інвестицій.
Перш за все, надійним девелопером є компанія, яка є юридично прозорою. Перевірте наявність ліцензій, необхідних дозволів на будівництво, сертифікатів тощо. Також зважайте на репутацію забудовника.
Обравши надійного девелопера та готельного оператора, ви зможете бути впевнені в якості проєкту та в гарантованому доході.
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук вчора о 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська вчора о 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни 213
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 184
- Пристань для Ocean-у 144
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення 136
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 123
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9857
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5037
-
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 4538
-
Де дивитися фінал Євробачення-2025 і з ким змагатиметься Україна
Життя 4520
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3802