Автоматичний обмін фінансовою інформацією
Скоро інформація про закордонні рахунки буде автоматично попадати до наших податкових органів.
Скоро інформація про закордонні рахунки буде автоматично попадати до наших податкових органів.
Коли це відбудеться?
Закон України «Про валюту і валютні операції», який нещодавно набув чинності у перехідних положеннях передбачає, що Кабінет Міністрів України повинен протягом 6 місяців з дня набрання чинності цим Законом розробити та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект про міжнародну співпрацю України в галузі оподаткування. В тому числі він визначатиме впровадження міжнародних стандартів для автоматичного обміну фінансовою інформацією.
Це дозволить Україні вже у 2019 році приєднатися до більш ніж 100 країн які вже здійснюють автоматичний обмін фінансовою інформацією. Впровадження в 2017 році автоматичного обміну вже призвело до понад 85 мільярдів додаткових податкових надходжень. Ознайомитися з повним переліком країн, які беруть участь в обміні інформацією можна на офіційному сайті OECD.
Досвід сусідніх країн
Наприклад Росія з осені цього року вже починає обмінюватися інформацією про платників податків з податковими органами інших країн. «Это новая форма взаимодействия налоговых органов стран мира, когда информация установленного формата будет передаваться не по запросу, как это делалось ранее, а в автоматическом режиме. Это чисто автоматический обмен и в зону видимости попадут абсолютно все налогоплательщики», — пояснив глава російської податкової.
Хто збирає інформацію для обміну?
Фінансові установи - банки, інвестиційні компанії і фонди, брокери і страхові компанії, депозитарії, ін. Зібрану інформацію за рік фінансова установа передає своєму податковому органу. Податкова сортує інформацію за країнами та передає до податкових органів кожної країни, з якою здійснюється обмін.

Яка інформація збирається для обміну?
Для фізичних осіб:
- ПІБ;
- дата народження;
- місце проживання;
- податковий номер.
Для юридичних осіб:
- назва компанії;
- адреса реєстрації;
- реєстраційний номер;
- ідентифікаційні дані про бенефіціарів та контролюючих осіб.
Для фізичних та юридичних осіб:
- інформація про фінансову установу;
- номер рахунку;
- рух коштів і залишок на рахунку;
- звітний період;
- код країни.
Зібрана інформація дозволить контролюючим органам скласти картину про закордонні активи українських платників податків. Тому слід вже зараз замислитися над створенням прозорої структури володіння іноземними активами.
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак вчора о 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич вчора о 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко вчора о 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук 18.05.2025 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська 18.05.2025 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни 238
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 185
- Пристань для Ocean-у 145
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення 137
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 135
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9904
-
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 6292
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5040
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3804 -
Новий формат переговорів. Про що Трамп дві години говорив з Путіним
2974