Реалізація реформ можлива лише за умов єдності
Українці в очікуванні створення стійкої ефективної проєвропейської парламентської більшості. Президент пообіцяв не втрачати жодного дня, але після виборів пройшов вже тиждень, а все й далі залишається на рівні переговорів. Як показує історія, найскладніше
Українці в очікуванні створення стійкої ефективноїпроєвропейської парламентської більшості. Президент пообіцяв не втрачатижодного дня, але після виборів пройшов вже тиждень, а все й далі залишається нарівні переговорів. Як показує історія, найскладніше в українському політикумі –ділити урядові портфелі – саме тут відходити від партійних квот ніхто не збирається.Але, в умовах глибокої економічної кризи й військової агресії з боку Росії,новообрані парламентарі мають продемонструвати єдність. Адже суспільствопокладає на цю Верховну Раду великі сподівання.
Однак коаліційні домовленості Порошенка й Яценюка затягнулись.Порошенко не був готовий до такого високого результату «фронтовиків» і до їхпретензій на певну кількість міністерських посад, а головний «фронтовик» хоче,щоб політична сила, яка перемогла на виборах по партійних списках, задавала тонкоаліційним перемовинам, була ведучою, а не веденою.
Ось і виходить, що кожен тягне коаліційну ковдру на себе.Так, в середині минулого тижня з’явилась ВОНА – та сама коаліційна угода. Івідразу два тексти – від Блоку Петра Порошенка і від Народного Фронту. А «Самопоміч»виступила з заявою, в якій озвучила готовність приступити до переговорів щодоформування коаліції. Про партійні квоти вголос ніхто не говорить, але всіпрекрасно розуміють, що за кожне міністерське крісло йде серйозна битва, а задеякі – ціла війна.
Зараз фронтовики мають кандидатури і прем’єра і спікера. Алезберегти відразу дві ключові владні посади їм навряд чи вдасться. Мояпропозиція: не можете розділити якусь посаду між двома політ силами - віддайтеїї третьому - Самопомочі чи Батьківщині. Тільки не чубтеся, не марнуйте тихвисоких сподівань, яких від Вас очікує суспільство.
Після Революції Гідності українці не сприймуть закуліснихдомовленостей. У процесі формування коаліції суспільство чекає від Президента іновообраних парламентарів публічності. Коаліція має формуватися не у форматірозподілу посад, а у форматі поставлених завдань і цілей, які мають бутиреалізовані в найкоротші терміни.
Згоден з екс-міністром Грузії з координації економічнихреформ Кахою Бендукідзе, який сказав: «якщо не проводити реформи, країни небуде. Бездіяльність дорівнює смерті». Коаліціанти мають про це пам’ятати і,відповідно, формувати коаліцію за принципами прозорості й високоївідповідальності. Україна сьогодні потребує стрімких соціально-економічних іполітичних реформ, а їх реалізація можлива лише за умов єдності, якпарламентської, так і урядової. Новообрані парламентарі мають кожного днявідчувати на собі ту відповідальність, яку їм довірили виборці.
Одним з перших кроків новообраного парламенту має бути скасуванняпозаблокового статусу. В сучасних умовах Україна не може утримувати армію в 500тисяч, нам потрібно рухатися в бік колективної безпеки. І скасуванняпозаблокового статусу – це стратегічний вибір України.
Будь-які зміни складаються з трьох кроків: знати, щозробити; знати, як зробити; і, власне - робити. А на це потрібна політична воля– забути про телевізійні рейтинги й зайнятися проведенням ефективних реформ.
- Офіс повертається Алеся Карнаухова 10:21
- "Давайте вже після Паски": як працює самосаботаж Людмила Євсєєнко 10:00
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін 27.04.2025 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука 27.04.2025 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 494
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 168
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 133
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 101
- 100 днів, які не повернули мир в Україну 94
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 24328
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 15043
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 13851
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 8229
-
Десять найбільших армій у 2025 році за витратами на армію — хто потрапив до рейтингу
Інфографіка 8112