Стратегії влада не має
Спалах хвороби буде обов’язково – якщо тільки не станеться зменшення захворюваності через природні умови. Це означає, що уряд буде змушений знову впроваджувати карантин – ще більш суворий.
Кабмін вирішив – роботу харчових ринків буде відновлено. Звісно для торговців уже виставили низку вимог – від захисних масок до екранів якими мусять розділяти ятки. Але вже очевидно – триватимуть такі заходи від сили 3-4 дні. Перевіряючи, яких обіцяють поставити на кожен ринок, швидко будуть корумповані самими ж торговцями. Інакше в Україні це не працює.
Очевидно й інше – на таке послаблення влада пішла не через зниження захворюваності на коронавірус. Навіть офіційні дані вказують на зростання захворюваності – від 5710 осіб на 20 квітня, до 10406 осіб на момент написання цих рядків. Незмінною лишається середня кількість захворювань – приблизно по 450 осіб на день. Складно сказати наскільки реальну картину показує офіційна статистика – протестовано лише 111859 осіб – 0,3% населення України.
Відтак висновок – на відкриття ринків влада пішла не через зменшення захворюваності, а через протести підприємців, що відбулися по всій країні. Влада злякалася, що протести набиратимуть розмах, до них долучиться ветеранська спільнота і опозиція – а там і до Майдану недалеко.
Що це означає? Це означає, що зразу після відкриття ринків уряд дуже швидко зніме обмеження на роботу магазинів, кав’ярень, ресторанів та сервісів. Бо всі вони вийдуть на протести, і уряд піде їм на поступки так само – йому подітися не буде куди. Що далі?
Аби це дізнатися достатньо вийти в будь-який парк і подивитися на феєрію типового інфантилізму українців. У парках повно людей. Значна їх частка – без масок. Справді – чого перейматися? Хвороба десь там – далеко. Особисто вони – не хворіють. Логічно?
Шкода, всі ці доводи мало цікавлять неклітинну форму життя, відому нам як COVID-19. Я би дуже хотів, аби пом’якшення цих карантинних заходів збіглося зі зменшенням захворюваності від якихось суто природних чинників – хай навіть тричі ненависна мені ЗЕкоманда запише це собі в заслуги. Бо якщо цього не станеться – відкриття ринків, а за ними магазинів, майстерень, сервісних центрів, тощо, призведе лише до одного – до нового спалаху хвороби. Противники карантину вказують на те, що від COVID-19 низька смертність – наразі 261 особа на 10406 хворих, тобто – лише 2,5%. Мене ж набагато більше лякає інше. 261 особа померли, 1238 – одужали, а решта 9107 осіб (87,5%) – досі хворіють.
COVID-19 небезпечний не високою смертністю. Він небезпечний тим, що хвороба протікає незвично довго і важко. І ще – COVID-19 заразитися можна від людини, яка сама не почувається хворою. Тобто в разі спалаху хвороби, ми ризикуємо потрапити в ситуацію коли хворих стане більше ніж всі ми здатні доглянути! Коли станеться все, як у Британії 15-го ст. під час епідемії Англійського поту: ніхто не збирав податки, ніхто не служив в церквах, ніхто не працював, ніхто не охороняв фортеці… І ніхто не наважувався таку безпорадну країну завоювати – знову таки через епідемію.
А спалах хвороби буде обов’язково – якщо тільки не станеться зменшення захворюваності через природні умови. Це означає, що уряд буде змушений знову впроваджувати карантин – ще більш суворий. От тільки грошей у людей вже не буде. І закрити потреби людей уряду буде нічим. За даними Держказначейства бюджет у січні-березні поточного року виконаний з дефіцитом 17,3 мільярди грн., що у 1,9 разів більше дефіциту роком раніше. Доходна частина бюджету була виконана на 88,4%. Що покаже квітень – здогадатися не важко.
Все це називається – у влади відсутня стратегія протистояння пандемії. Вона була відсутня коли міністр МОЗ пішла на обсервацію, замість готувати країну до епідемії. Вона була відсутня коли не зупиняли вивезення з країни масок і медобладнання. Вона відсутня зараз, коли карантин згортають просто під тиском громадськості. Діяти або для піару, або «на відчепися» - фірмовий стиль ЗЕвлади. Що з цим робити всім нам?
Лише одне – дбати про себе самим. Уникати людних місць. Дотримуватися техніки безпеки. І не впадати в нудьгу. Ми пережили 14-й – переживемо й це. Мусимо пережити. Нам ще країну відновлювати.
- Чи всі форми косметичних ретиноїдів ефективні Вікторія Жоль 10:41
- Щодо відповідальності за порушення законодавства про ЗЕК: Законопроєкт №12441 Світлана Приймак 09:30
- Історія повторюється. І вона має повторюватись правильно Віктор Плахута вчора о 17:05
- Без землі. Небо хамелеонів Олег Короташ вчора о 16:19
- 3 роки вторгнення. 11 років війни. 400 років нашої боротьби Володимир Горковенко вчора о 12:31
- Процедура переведення військовослужбовця в іншу частину після самовільного залишення Тетяна Шупик вчора о 12:16
- Несправедливі умови договорів: як захистити себе від пастки? Дмитро Зенкін вчора о 10:00
- Біженці та мирні перемовини: час працює проти України Любов Шпак вчора о 08:52
- Альтернативна енергетика: що краще – СЕС, ВЕС чи приватні ГЕС? Ростислав Никітенко вчора о 07:37
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 23.02.2025 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв 22.02.2025 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
-
ЄС запропонував Україні свою "безпрограшну" угоду щодо видобутку корисних копалин
Бізнес 4431
-
Литва розпочала розбирати ЛЕП до Росії. Частину обладнання передадуть Україні – фото
Бізнес 2965
-
Що для України означає результат виборів у Німеччині
Думка 2316
-
Лідер сирного ринку проданий за борги. За Гадячсир заплатять 44 млн грн
Бізнес 2089
-
Польща позичить Україні більше терміналів Starlink
Бізнес 1828