Земельна реформа-питання національного суверенітету
На сьогоднішній день земельне питання найважливіше в плані збереження національного суверенітету та забезпечення економічного розвитку, яке не може залишати байдужим кожного свідомого громадянина.
Насьогоднішній день земельне питання найважливіше в плані збереженнянаціонального суверенітету та забезпечення економічного розвитку, яке не можезалишати байдужим кожного свідомого громадянина.
Поспіхіз яким влада намагається зняти мораторій на продаж земель до завершення 6сесії Верховної Ради VIIскликання в липні цього року призведе дотаких негативних наслідків:
- за відсутності системи кредитуваннядоступ до землі отримають корпорації та іноземний спекулятивний капітал, яківикористають землю для швидкого збагачення.
- середні та дрібні сільгоспвиробники,які не мають обігових коштів для купівлі землі стануть банкротами. До того ж занинішньої недієвої правоохоронної системи та судів сільгоспвиробники незахищені від рейдерства.
Однакнайбільші втрати понесуть власники земельних «паїв». Адже спекулятивним шляхомціни за гектар будуть встановлені нижче мінімальних. До того ж для нікого несекрет, що сьогодні аграрій і школу та дитячий садочок у власних населенихпунктах поремонтують, хворим та малозабезпеченим допомагають. Великий іноземнийкапітал як і українські олігархи соціальну відповідальність за населені пунктине нестиме.
При цьомуможемо забути і про наші українські чорноземи, якими ми так полюбляємохвалитися. Адже спекулятивний капітал зорієнтований на отримання швидкогоприбутку і віддає перевагу посіву монокультур без сівозміни, які дають швидкігроші та виснажують землю. До того ж посів монокультур при сучасних технологіяхі потужній техніці на відміну від тваринництва чи садівництва, яким займаютьсянаші сільгоспвиробники потребує мінімум робочих рук. Без засобів до існуваннязалишаться тисячі працівників.
Відкриттяринку землі в Україні поки не на часі. Адже для цього нема відповідноїзаконодавчої бази та і є багато інших поточних проблем, які потребуютьпершочергового вирішення. Однією із таких проблем, яка зараз стоїть гостро поУкраїні є проблема із наданням земельних ділянок нашим патріотам. Передбаченізаконом земельні ділянки учасникам АТО надаються в непридатних для веденнягосподарства та будівництва заплавах та ярах. Невирішеним залишається питанняіз розпаюванням земельних ділянок громадянам, які мали отримати її ще 20 роківтому назад, але так і неотримали. Як ми знаємо в Україні є багато сіл навколояких знаходиться земля у державній власності, яка не була розпайована міжлюдьми. Це питання теж потрібно урегулювати.
Паралельноіз земельно питанням іде проведення реформи місцевого самоврядування. Основноюметою реформи місцевого самоврядування є створення спроможних територіальнихгромад, а чи можуть громади бути спроможними якщо вони не розпоряджаютьсявласною землею. Наприклад на Київщинібільшість міст та селищ, які мають ресурси та потенціал для подальшого розвиткузатиснені у власних територіях і самі зацікавлені в об’єднанні із навколишнімиселами на взаємовигідних умовах. Однак для цього має бути винесений у другечитання і проголосований закон про право об’єднаних територіальних громад розпоряджатисяземлею за межами населених пунктів.
Обговорившивсі проблеми і можливі варіанти вирішення, ми маємо докласти максимум зусиль,щоб земельна реформа відбувалася із врахуванням інтересівукраїнських громадян.
- Несправедливі умови договорів: як захистити себе від пастки? Дмитро Зенкін 10:00
- Біженці та мирні перемовини: час працює проти України Любов Шпак 08:52
- Альтернативна енергетика: що краще – СЕС, ВЕС чи приватні ГЕС? Ростислав Никітенко 07:37
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша вчора о 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв 22.02.2025 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 212
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 204
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку 164
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? 86
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 80
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 3389
-
Фонд Баффета звітує про рекордний прибуток завдяки інвестиціям у страхування
Бізнес 2188
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1939
-
Лідер сирного ринку проданий за борги. За Гадячсир заплатять 44 млн грн
Бізнес 1806
-
Що для України означає результат виборів у Німеччині
Думка 1353