Надлишки електроенергії: «несподівана» проблема для влади
Добігає кінця зима, яку ми вперше формально прожили без російського газу й за дефіциту вугілля. Це, безперечно, здобуток влади і трішки погоди. Запасів палива для ТЕС, а також газу справді вистачає. Проте, як виявилося, не все було передбачено.
Добігаєкінця зима, яку ми вперше формально прожили без російського газу й за дефіцитувугілля. Це, безперечно, здобуток владиі трішки погоди. Запасів палива для ТЕС, а такожгазу справді вистачає. Проте, як виявилося, не все було передбачено. А саме – виникнення профіцитунічної енергії (перепади споживання) та надлишок енергопотужностей атомнихелектростанцій.
Владаактивно звітує про падіння попиту на енергію, проте забуває сказати пропроблеми, які супроводжують цей процес. У Міненерго, зокрема, кажуть прозниження споживання електроенергії на 12-15%. Й додають, що у нас, мовляв, доситьпалива та маневрових ТЕС аби задовольнити піки в енергосистемі. Однак існує одне «але». ВУкраїні є 15 атомних діючих блоків, які за своєю природою повинні працювати впостійному режимі без різноманітних маневрів та розвантаження.
І,виявляється, що навіть після будівництва та підключення лінії, яка дала змогупередати надлишкові потужності від Рівненської та Хмельницької АЕС доцентральної України, у нас є «вільних» потужностей на 1,3-1,5 ГВт.
Вирішуватипроблему мають як завжди профільне міністерство та НКРЕКП. Проте, схоже, їм недо цього. Жодного руху у такому напрямку не здійснюється. Були знижені нічнітарифи, на енергію. Цей крок начебто повинен був стимулювати споживачів «вестинічне життя». Але цей задум не був реалізований.
Перехідна лічильники енергії, які дозволяють економити, наприклад, уночі, дужеускладнений непотрібними процедурами. Процес цей дуже замонополізований й недешевий (близько 3 тис. грн.). Отже це не є рентабельним способом для споживачазекономити кошти й відповідно держава таким чином не зможе вирішити цю проблему.
Владапішла іншим шляхом. Зараз здійснюються спроби «спихнути» надлишкову енергію всусідні країни до Білорусі та Молдови. Не зрозуміло, чи купуватимуть вониенергію. Це – ситуативне вирішення проблеми. Перед вітчизняною енергосистемоюсьогодні стоїть питання про будівництво нових ліній в межах країни у напрямкудефіцитних регіонів. Інший варіант – спорудження енерговитратних підприємств навколоелектростанцій, які мають вільні потужності. Таким виробничим потужностям можнанадати тарифні преференції або надати можливість напряму купувати енергію зацінами виробника енергіїминаючи енергоринок. Отже варіанти вирішення проблем з надлишковою енергією є.Головне, щоб держава у своїх рішеннях орієнтувалася на споживача й власніінтереси, а не тільки переймалася інтересами монополіста.
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук вчора о 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська вчора о 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни 203
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 184
- Пристань для Ocean-у 142
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення 136
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 120
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9837
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5029
-
Де дивитися фінал Євробачення-2025 і з ким змагатиметься Україна
Життя 4519
-
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 3999
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3801