Позиция одесских судей в спорах с налоговой. Договора маркетинга.
Позиция судей неоднозначна и, на мой взгляд, абсолютно не основывается на нормах гражданского права. Каждый судья изощряется, как может. Складывается впечатление, что судьи просто пытаются дополнительно пополнить бюджет. Закон устанавливает одни требования
Позиция судей неоднозначна и, на мой взгляд, абсолютно не основывается на нормах гражданского права. Каждый судья изощряется, как может. Складывается впечатление, что судьи просто пытаются дополнительно пополнить бюджет. Закон устанавливает одни требования к первичным документам, а судьи додумывают дополнительные. Причем каждый по-своему.К чему это приводит? Это приводит к дополнительному изъятию денежных средств у предприятий. Думаю, что никакой инвестор не захочет работать в стране, где закон говорит одно, а судьи считают по-иному.
1. Судья Одесского окружного административного суда Иванов Е.А. Решение от 08.06.2015 г.http://reyestr.court.gov.ua/Review/44789557
Налогоплательщик заключил договора маркетинга с торговыми сетями Фуршет, Таврия, Реал, Виртус и др., в соответствии с которыми торговые сети должны были оказывать маркетинговые услуги: контроль за наличием цен заказчика в торговой сети исполнителя, контроль за объемами продаж, предпродажная подготовка товара, продвижение товара и др. По факту выполненных работ составлялись акты выполненных работ (оказанных услуг).
Однако, суд в решении указал: «В наведених актах зазначено лише назва послуг (послуги з організації розміщення товарів постачальника на полицях, у проходах; додаткові маркетингові послуги для постачальників окремих груп товарів; послуги по організації просування товарів постачальника), без відображення за який період здійснювались послуги, які саме операції по просуванню товару були здійсненні.
Крім того відсутній звіт щодо результату дослідження з просування товару з відповідною інформацією щодо
- оцінки ринку збуту (впровадження) розробки,
- оцінки ринку ресурсів необхідних для впровадження розробки,
- оцінки конкурентоспроможності видів продукції, які можуть бути отриманні з використанням розробки та видів — аналогів,
- аналіз перешкод і ризиків, пов'язаних з комерціалізацією конкретної розробки.
Також позивачем не було надано пояснення щодо співвідношення суми оплати за договором з прибутком отриманим від реалізації цієї продукції за рік.
Тому наявні у позивача первинні документи, акти виконаних робіт, не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.»
Налоговое уведомление-решение оставлено в силе.
2. Председатель Одесского окружного административного суда Глуханчук О.В. Решение от 15.01.2015 г. http://reyestr.court.gov.ua/Review/42440007
Налогоплательщик (ЧАО «Одесский завод шампанских вин») заключил договора на предоставление консультационных услуг по ведению бухгалтерского учета, а также договора маркетинга (мерчандайзинга) с рядом фирм. По результатам работ оформлялись акты выполненных работ.
Налоговая указывала на то, что акты не содержат в себе:
- сведений о конкретных результатах работ,
- четкого содержания и объема хозяйственных операций,
- обоснования стоимости работ,
- лиц, которые выполняли работы.
Кроме того, налоговая считает, что раз налогоплательщик не объяснил каким образом результаты работ он использует в своей хозяйственной деятельности, то акты выполненных работ не имеют доказательственной силы для подтверждения реальности операций.
Однако, судья не согласился с позицией налоговой, и указал, что раз акты содержат в себе все обязательные реквизиты, установленные законом, то они имеют юридическую силу и налогоплательщик имеет право учитывать их в налоговом учете.
В результате налоговое уведомление-решение отменено.
3. Судья Одесского окружного административного суда Завальнюк И.В. Решение от 22.06.2015 г.http://reyestr.court.gov.ua/Review/45705067
Налогоплательщик заключил договора с контрагентами о предоставлении услуг мерчандайзинга, где было указано, что контрагенты «приймають на себе зобовязання з надання послуг мерчандайзингукомплексу заходів, що виконуються в торгівельній залі, направлені на просування товару, торгівельної марки Замовника, упаковки на території України»
Стороны составляли акты выполненных работ.
Однако суд в решении указал: «Враховуючи, що за податковою інформацію ТОВ __Х_ на підприємстві відсутній кваліфікований персонал, незначний штат працюючих осіб, наявність в штаті тільки керівних посад; на підприємствах чисельність працівників, які перебували у трудових відносинах з, складає 1 особу, суд дійшов висновку про неналежність наданих позивачем копій актів прийомки виконаних робіт, як доказів, які б безумовно підтверджували факти надання робіт».
Налоговое уведомление-решение оставлено в силе.
4. Судья Одесского окружного административного суда Вовченко О.А. Решение от 15.06.2015 г. http://reyestr.court.gov.ua/Review/45361760
Налогоплательщик заключил договора маркетинга с торговыми сетями Копейка и Таврия В, согласно которым торговые сети обязались осуществлять предпродажную подготовку товара, выкладывать и размещать товары в местах розничных продаж, вносить продукцию Заказчика в информационные базы продаж и др. Каждый месяц сторонами составлялись акты выполненных работ.
Однако в решении суд указал: «Надані до суду акти виконаних робіт не містять ані конкретизації наданих послуг, ані адреси, за якою такі послуги надавались. Відтак, позивачем не надано документального підтвердження тих обставин та відносин, які супроводжують фактичне виконання такого роду операцій та у сукупності підтверджують їх реальне виконання.».
Налоговое уведомление-решение оставлено в силе.
- Канбан – проста історія управління запасами Наталія Качан вчора о 23:44
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак 17.01.2025 15:25
- Без Господарського кодексу: що тепер кардинально зміниться Дмитро Зенкін 17.01.2025 12:34
- План щодо врегулювання конфлікту Володимир Горковенко 17.01.2025 10:29
- Сторічна угода: несподіваний аспект Євген Магда 17.01.2025 06:02
- Чи варто оскаржувати наказ на податкову перевірку після її початку? Світлана Приймак 16.01.2025 15:25
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу Наталія Растегаєва 16.01.2025 13:46
- Свіже рішення у справі щодо захисту митних інтересів України Дмитро Зенкін 16.01.2025 12:34
- Інновації в енергетичному трейдингу: як технології змінюють ринок електроенергії та газу Ростислав Никітенко 16.01.2025 10:06
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти Віктор Круглов 15.01.2025 17:52
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин 15.01.2025 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак 15.01.2025 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова 15.01.2025 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко 14.01.2025 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко 14.01.2025 22:01
-
Ексміністр енергетики Литви Неверович очолив наглядову раду Енергоатому
Бізнес 2334
-
Трамп запустив власну криптовалюту $TRUMP: скільки коштує
Фінанси 1736
-
Mocha Mousse — наймодніший відтінок сезону, який він і як його додати до свого образу
Життя 1622
-
Приватні літаки багатіїв прибувають у Мар-а-Лаго на зустрічі з Трампом – Bloomberg
Бізнес 1610
-
Українці повертаються до трудової міграції до Польщі. Біженців залишилось 15% – опитування
Бізнес 1549