Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
23.03.2018 14:08

Немає можливості виплачувати кредит: що робити?

Адвокат, засновник адвокатського бюро "Паляничко та партнери", президент правозахисної організації "Феміда"

Для того щоб відкрити бізнес необхідно мати стартовий капітал. Його можна отримати як залучивши інвесторів, що будуть здійснювати фінансування бізнесу, однак не кожен інвестор хоче вкладати гроші у «ризиковану» ідею. Інший варіант – залучити партнера, і

Для того щоб відкрити бізнес необхідно мати стартовий капітал. Його можна отриматияк залучивши інвесторів, що будуть здійснювати фінансування бізнесу, однак некожен інвестор хоче вкладати гроші у «ризиковану» ідею. Інший варіант –залучити партнера, і разом працювати над спільним проектом, але не завждипартнер є надійним, та й ділитися своїм власним проектом, а потім і прибуткомні з ким не хочеться. А можна йти у вільне плавання без сторонньої підтримки.Часто в цьому допомагає кредит.

Коли «проект» приносить прибуток і все йде як планувалося – проблем ізвиплатою кредиту не виникає.

Проблеми починаються тобі, коли немає можливості виплачувати кредит через фінансовітруднощі, зміну курсу валют, зміну ставок та ряду інших причин.

Що робити, коли немає можливості виплачувати кредит та як вийти з «кабали»проаналізуємо в даній статті.

На жаль досягти порозуміння з фінансовою установою про певні поступки доволіскладно. Але складно не означає неможливо. В першу чергу, необхідно зрозуміти,що варто просити в банку.

Є декілька варіантів.

Одним із варіантів є «кредитні канікули». За допомогою так званоговідпочинку дається можливість або не платити по кредиту нічого, або тількивідсотки впродовж певного періоду часу після досягнення такої домовленості. Прицьому при такому варіанті розвитку подій важливо все уважно прорахувати тазрозуміти наскільки вигідною буде така поступка.

Не менш поширеним способом не платити кредит є реструктуризація кредиту,яку часто пропонують і самі банки. Так, при реструктуризації, певним чиномпереглядаються умови погашення боргу, наприклад, зменшення сум виплат спочаткуі збільшення в кінці кредитного періоду. Але в цьому випадку необхідно пам’ятати, що акційні пропозиції банку можутьвиявитися зовсім невигідними та детально аналізувати всі умови реструктуризації.Крім того, переговори з банком варто вести в письмовому вигляді, оскількивідповіді з такої переписки можна оскаржити і при необхідності використовуватияк доказ в суді. Якщо умови по виплаті боргу не влаштовують, варто апелювати добанку про перегляд конкретних пунктів, а в разі відмови йти на компроміс -звертайтеся до суду. 

Очікуваним для боржників банка є прощення боргу. Банк звісно може «з панськогоплеча» списати частину боргу, але в таких випадках слід розуміти, що фінансоваустанова відразу ж повідомляє про таке погашення податківцям, які сприймаютьцей борг як базу для оподаткування, а тому необхідно буде сплатити податкипісля погашення.

Та як кажуть «на Бога надійся, а сам не зівай», а тому необхідно не тількинадіятися, що банк піде на уступки і чекати «щастя», але й самостійно проаналізуватиризики, що можуть очікувати Вас і ваш проект у випадку невиплати кредиту тавідмови банку йти на поступки. Варто вжити заходів для того, щоб банк не наклаварешт та не забрав майно, що використовується як засіб забезпечення виконання зобов’язання.Слід пам’ятати і про внески засновників, можливий арешт рахунків, та про те, щобанк може бути ініціатором процедури банкрутства бізнесу у випадках, коли сума боргуперевищує 300 мін. заробітних плат.  

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи