Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
23.03.2018 14:08

Немає можливості виплачувати кредит: що робити?

Адвокат, засновник адвокатського бюро "Паляничко та партнери", президент правозахисної організації "Феміда"

Для того щоб відкрити бізнес необхідно мати стартовий капітал. Його можна отримати як залучивши інвесторів, що будуть здійснювати фінансування бізнесу, однак не кожен інвестор хоче вкладати гроші у «ризиковану» ідею. Інший варіант – залучити партнера, і

Для того щоб відкрити бізнес необхідно мати стартовий капітал. Його можна отримати як залучивши інвесторів, що будуть здійснювати фінансування бізнесу, однак не кожен інвестор хоче вкладати гроші у «ризиковану» ідею. Інший варіант – залучити партнера, і разом працювати над спільним проектом, але не завжди партнер є надійним, та й ділитися своїм власним проектом, а потім і прибутком ні з ким не хочеться. А можна йти у вільне плавання без сторонньої підтримки. Часто в цьому допомагає кредит.

Коли «проект» приносить прибуток і все йде як планувалося – проблем із виплатою кредиту не виникає.

Проблеми починаються тобі, коли немає можливості виплачувати кредит через фінансові труднощі, зміну курсу валют, зміну ставок та ряду інших причин.

Що робити, коли немає можливості виплачувати кредит та як вийти з «кабали» проаналізуємо в даній статті.

На жаль досягти порозуміння з фінансовою установою про певні поступки доволі складно. Але складно не означає неможливо. В першу чергу, необхідно зрозуміти, що варто просити в банку.

Є декілька варіантів.

Одним із варіантів є «кредитні канікули». За допомогою так званого відпочинку дається можливість або не платити по кредиту нічого, або тільки відсотки впродовж певного періоду часу після досягнення такої домовленості. При цьому при такому варіанті розвитку подій важливо все уважно прорахувати та зрозуміти наскільки вигідною буде така поступка.

Не менш поширеним способом не платити кредит є реструктуризація кредиту, яку часто пропонують і самі банки. Так, при реструктуризації, певним чином переглядаються умови погашення боргу, наприклад, зменшення сум виплат спочатку і збільшення в кінці кредитного періоду.  Але в цьому випадку необхідно пам’ятати, що акційні пропозиції банку можуть виявитися зовсім невигідними та детально аналізувати всі умови реструктуризації. Крім того, переговори з банком варто вести в письмовому вигляді, оскільки відповіді з такої переписки можна оскаржити і при необхідності використовувати як доказ в суді. Якщо умови по виплаті боргу не влаштовують, варто апелювати до банку про перегляд конкретних пунктів, а в разі відмови йти на компроміс - звертайтеся до суду. 

Очікуваним для боржників банка є прощення боргу. Банк звісно може «з панського плеча» списати частину боргу, але в таких випадках слід розуміти, що фінансова установа відразу ж повідомляє про таке погашення податківцям, які сприймають цей борг як базу для оподаткування, а тому необхідно буде сплатити податки після погашення.

Та як кажуть «на Бога надійся, а сам не зівай», а тому необхідно не тільки надіятися, що банк піде на уступки і чекати «щастя», але й самостійно проаналізувати ризики, що можуть очікувати Вас і ваш проект у випадку невиплати кредиту та відмови банку йти на поступки. Варто вжити заходів для того, щоб банк не наклав арешт та не забрав майно, що використовується як засіб забезпечення виконання зобов’язання. Слід пам’ятати і про внески засновників, можливий арешт рахунків, та про те, що банк може бути ініціатором процедури банкрутства бізнесу у випадках, коли сума боргу перевищує 300 мін. заробітних плат.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]